Місячний посівний календар


Місячний посівний календар 2020

Ні один справжній господар не упустить можливості будувати свої плани в саду та городі, використовуючи підказки Місяця. Звичайно, в кожному році у місячного світила свої особливості дислокації на небосхилі, але все ж загальні орієнтири таки корисно знати. Тим більше що різні джерела вельми різняться, а часом і радикально протилежні рекомендації щодо посівних чи посадкових робіт по місячному календарі.

В першу чергу потрібно взяти за основу посівний календар місячних фаз на 2020 рік по Україні, який допомагає визначити самі сприятливі дні для посіву чи посадки рослин, тобто коли Місяць знаходиться у родючих знаках Зодіаку. 29-30 днів - це приблизна тривалість місячного дня. За цей час Місяць встигає зробити повний оберт навколо Землі. Також місячний день складається з 4-ох фаз: новий місяць, перша чверть, повний місяць, остання чверть.


Від нового Місяця до повного Місяця (перша чверть, зростаючий Місяць) рекомендується посів і висадка таких рослин, які дають їстівний врожай на поверхні ґрунту, наприклад, томатів, огірків, баклажанів, кабачків, перцю, гороху, зелені, полуниці, капусти, гарбуза і т. д., а також будь яких квітів і трав.

Чому саме ці рослини? Справа в тому, що в фазі зростаючого Місяця все земні соки спрямовуються по стеблах вгору до їхніх плодів, тобто саме в цей час відбувається саме інтенсивне зростання рослин, а при повному Місяці життєдіяльність рослин є найактивнішою.nПри повному Місяці не рекомендується будь-яким чином втручатися в життя і розвиток рослин (обрізати чи пересаджувати), але при великій необхідності в цю фазу Місяця всі роботи з рослинами бажано проводити з обережністю. Але якщо в цей час збирати плоди та ягоди, то їх поживна цінність буде значно вище, ніж у плодів і ягід, зібраних у інші фази місяця. Від повного Місяця до нового (остання чверть, спадаючий Місяць) рекомендується посів і висадка таких рослин, що дають їстівний урожай над поверхнею ґрунту, наприклад редька, картопля, часник, цибуля на «цибулину», моркву та інші. А також цей час сприятливий для висадки плодових дерев та кущів. Чому саме ці рослини? Просто в цю фазу Місяця рослини відпочивають, все життєдайні соки спрямовуються вниз, до коренів, тому якраз в цей час добре проводить садові роботи (обрізку, пересадку, щеплення).

До нового Місяця життєдіяльність рослин сповільнюється. Це самий сприятливий час для знищення шкідників і бур'янів. У цей період краще не використовувати в роботі з рослинами травмуючий чи ріжучий інвентар, так як в цей час докорінно вся система рослини найбільш вразлива. Також не рекомендується будь що сіяти і садити. Висаджувати розсаду необхідно при положенні Місяця у першій фазі, тобто після молодого Місяця. При затемненні Місяця краще взагалі не виконувати будь які садово городні роботи. Також рекомендується утриматися від робіт у саду чи на присадибній ділянці не тільки у день повного Місяця чи нового Місяця, а також за 12 годин до їх настання і через 12 годин після них.

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарКоментарі:

  1. Коли буде  посівний на травень


  2. коли буде посівний на серпень?


    1. прошу вибачення за затримку


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...