Місячний посівний календар


Місячний посівний календар 2020

Ні один справжній господар не упустить можливості будувати свої плани в саду та городі, використовуючи підказки Місяця. Звичайно, в кожному році у місячного світила свої особливості дислокації на небосхилі, але все ж загальні орієнтири таки корисно знати. Тим більше що різні джерела вельми різняться, а часом і радикально протилежні рекомендації щодо посівних чи посадкових робіт по місячному календарі.

В першу чергу потрібно взяти за основу посівний календар місячних фаз на 2020 рік по Україні, який допомагає визначити самі сприятливі дні для посіву чи посадки рослин, тобто коли Місяць знаходиться у родючих знаках Зодіаку. 29-30 днів - це приблизна тривалість місячного дня. За цей час Місяць встигає зробити повний оберт навколо Землі. Також місячний день складається з 4-ох фаз: новий місяць, перша чверть, повний місяць, остання чверть.


Від нового Місяця до повного Місяця (перша чверть, зростаючий Місяць) рекомендується посів і висадка таких рослин, які дають їстівний врожай на поверхні ґрунту, наприклад, томатів, огірків, баклажанів, кабачків, перцю, гороху, зелені, полуниці, капусти, гарбуза і т. д., а також будь яких квітів і трав.

Чому саме ці рослини? Справа в тому, що в фазі зростаючого Місяця все земні соки спрямовуються по стеблах вгору до їхніх плодів, тобто саме в цей час відбувається саме інтенсивне зростання рослин, а при повному Місяці життєдіяльність рослин є найактивнішою.nПри повному Місяці не рекомендується будь-яким чином втручатися в життя і розвиток рослин (обрізати чи пересаджувати), але при великій необхідності в цю фазу Місяця всі роботи з рослинами бажано проводити з обережністю. Але якщо в цей час збирати плоди та ягоди, то їх поживна цінність буде значно вище, ніж у плодів і ягід, зібраних у інші фази місяця. Від повного Місяця до нового (остання чверть, спадаючий Місяць) рекомендується посів і висадка таких рослин, що дають їстівний урожай над поверхнею ґрунту, наприклад редька, картопля, часник, цибуля на «цибулину», моркву та інші. А також цей час сприятливий для висадки плодових дерев та кущів. Чому саме ці рослини? Просто в цю фазу Місяця рослини відпочивають, все життєдайні соки спрямовуються вниз, до коренів, тому якраз в цей час добре проводить садові роботи (обрізку, пересадку, щеплення).

До нового Місяця життєдіяльність рослин сповільнюється. Це самий сприятливий час для знищення шкідників і бур'янів. У цей період краще не використовувати в роботі з рослинами травмуючий чи ріжучий інвентар, так як в цей час докорінно вся система рослини найбільш вразлива. Також не рекомендується будь що сіяти і садити. Висаджувати розсаду необхідно при положенні Місяця у першій фазі, тобто після молодого Місяця. При затемненні Місяця краще взагалі не виконувати будь які садово городні роботи. Також рекомендується утриматися від робіт у саду чи на присадибній ділянці не тільки у день повного Місяця чи нового Місяця, а також за 12 годин до їх настання і через 12 годин після них.

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарКоментарі:

  1. Коли буде  посівний на травень


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....