Місячний посівний календар на липень 2020

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на липень місяць 2020 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фаз Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку. У посівному календарі на липень місяць 2020 року Ви зможете знайти точну інформацію про проведення садових та городніх робіт на кожен день липня 2020 року. Дивіться також Народний церковний календар на липень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.


Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Середа Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини коріннями, збирати трави й садити дерева. Ефективними сьогодні будуть щеплення, внесення мінеральних чи органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
2 Четвер Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розцвітають.
3 П'ятниця Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розцвітають.
4 Субота Місяць у знаку Козерогу Зростаючий Рекомендується посадка та пересадка дерев й кущів, особливо грушевих і сливових дерев, аґрусу, смородини, розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, щеплення дерев, покіс газону.
5 Неділя Місяць у знаку Козерогу


Повний місяць напівтіньове Місячне затемнення

7:44

Цей день краще присвятити відпочинку. З рослинами працювати не рекомендується, особливо сіяти й садити. Можна зайнятися дезінфекцією льоху, сушінням трав, заготівлею вина, компотів, варення та іншим.
6 Понеділок Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендуються посіви, пересадки й посадки. Рекомендується збирати зернові культури та коренеплоди, косити газони, що сповільнить зростання трав, проводити обприскування й обкурювання, підстригання дерев та кущів, прищипування, прополювання.
7 Вівторок Місяць у знаку Водолія Спадаючий День несприятливий. Із посівами, посадками та пересадками краще зачекати. Можна провести підгортання, прополювання, полив, розпушування ґрунту. Можна зайнятися збором врожаю. Рекомендується видалення порослі, пасинкування, санітарна обрізка плодових, ягідних та декоративних кущів. Маринування та консервування - чудове заняття на цей день.
8 Середа Місяць у знаку Риб Спадаючий День несприятливий. Із посівами, посадками та пересадками краще зачекати. Можна провести підгортання, прополювання, полив, розпушування ґрунту. Можна зайнятися збором врожаю. Рекомендується видалення порослі, пасинкування, санітарна обрізка плодових, ягідних та декоративних кущів. Маринування та консервування - чудове заняття на цей день.
9 Четвер Місяць у знаку Риб Спадаючий Все, що городник та садівник посіє в цей день, то це порадує відмінним врожаєм. Сьогодні можна сіяти та садити абсолютно будь-які культури, але особливо овочеві. Якщо до цих пір не висадили розсаду томатів, огірків та капусти, то сьогодні саме час. Робота з квітами також вітається. А ось з підживленнями мінеральними добривами та поливами варто бути обережними, що не переливати і не перегодовувати - девіз дня. Не варто забувати про стрижку газону, пасинкуванні, видаленні бур'янів.
10 П'ятниця Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев та ягідних кущів. Заготівля варення та солінь. Відмінний час для культивації, поливу й внесення мінеральних чи органічних добрив.
11 Субота Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви, пересадки та посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка й мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів та фруктів.
12 Неділя Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви, пересадки та посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка й мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів та фруктів.
13 Понеділок Місяць у знаку Тільця Спадаючий Не рекомендуються посіви, пересадки та посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка й мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів та фруктів.
14 Вівторок Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка усіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Сприятливий день для підстригання дерев й кущів. Можна сіяти та пересаджувати будь-які овочеві культури, квіти та інші культурні рослини.
15 Середа Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка усіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Сприятливий день для підстригання дерев й кущів. Можна сіяти та пересаджувати будь-які овочеві культури, квіти та інші культурні рослини.
16 Четвер Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективними будуть видалення зайвих пагонів, покіс, прополка, культивація, мульчування. Рекомендуються збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
17 П'ятниця Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективними будуть видалення зайвих пагонів, покіс, прополка, культивація, мульчування. Рекомендуються збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
18 Субота Місяць у знаку Рака Спадаючий День не варто присвячувати посівам та посадкам, хоча посів зелені не заборонений. Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективної сушки. У ці дні збирають все, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви та соління.
19 Неділя Місяць у знаку Рака Спадаючий День не варто присвячувати посівам та посадкам, хоча посів зелені не заборонений. Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективної сушки. У ці дні збирають все, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви та соління.
20 Понеділок Місяць у знаку Лева Новий Місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Можна відпочити, провести дезінфекцію та провітрювання льоху, відремонтувати садовий інвентар чи господарські будівлі.
21 Вівторок Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів й пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збір й сушка фруктів та коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, для боротьби з шкідниками, для збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.
22 Середа Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів й пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збір й сушка фруктів та коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, для боротьби з шкідниками, для збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.
23 Четвер Місяць у знаку Діви Зростаючий Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, які не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити виткі рослини. Покіс сповільнить зростання трав.
24 П'ятниця Місяць у знаку Діви Зростаючий Саме час посіяти кріп, цибулю на перо, фенхель, базилік та інші трави. Можна внести мінеральні й органічні добрива, провести пасинкування та видалення вусиків у полуниці, пересадити на нове місце і поділити багаторічні квіти. До речі, сьогодні вітається живцювання, всі живці швидко укорінятимуться.
25 Субота Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив і сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.
26 Неділя Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив і сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.
27 Понеділок Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Первая четверть Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити дерева. Ефективними будуть щеплення, внесення мінеральних чи органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
28 Вівторок Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Все, що 0городник чи садівник посіє в цей день, порадує відмінним врожаєм. Сьогодні можна сіяти та садити абсолютно будь-які культури, але особливо овочеві. Якщо до цих пір Ви не висадили розсаду томатів, огірків чи капусти, то надійшов саме час. Робота з квітами також вітається. А ось з підживленням добривами і поливами варто бути обережними, щоб не переливати і не перегодовувати - девіз дня. Не варто забувати про стрижку газону, пасинкування, видалення бур'янів.
29 Середа Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розцвітають.
30 Четвер Місяць у знаку Стрільця Зростаючий День не найсприятливіший. Можна зайнятися прополкою, збором врожаю зелені, ягід та овочів, пасинкуванням, збором насіння й лікарської зелені, підживленням та обприскуванням рослин проти шкідників і хвороб. Також не забороняється посів зелені. З поливами і обрізанням кущів і дерев краще зачекати.
31 П'ятниця Місяць у знаку Козерогу Зростаючий Рекомендується посадка та пересадка дерев й кущів, особливо грушевих і сливових дерев, аґрусу, смородини. Розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, щеплення дерев, покіс.

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Серпень.

Народний календар. Серпень.

Назва місяця походить від слова «серпанок». Це легка пелена, що застилає й огортає землю. Завдяки...

Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Народні обряди, звичаї, прикмети та прислів’я на останній місяць літа, серпень....