Народний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права. Квітень – провісник літа. Дзвінкий, променистий місяць чистоти, очищення природи, її розквіту...

У лісі розпускається медяниця. Її віночок – чудо природи: спочатку рожевий, потім пурпурово-фіолетовий. Зацвітає сіра вільха – із розчепірених шишок сиплеться жовтий пилок. У безкрайому небі тріпочуть жайворонки. Голосно співають зорянки, токують дятли. Перші концерти дають жаби. Все частіше посміхається сонечко. Сяє над землею посмішка квітня...

 
Лілія. Як зберігати цибулини лілії.

Щоби виростити красиві лілії з цибулин, дуже важливо правильно їх зберігати. Підготовляти цибулини лілії до зберігання потрібно восени, а починають цей процес з відділення соковитих і здорових екземплярів від пошкоджених.

Як вирощувати хризантеми

Осінь вдалий час для придбання хризантем. Квіти хризантем, які радують нас до самої пізньої осені і не особливо бояться морозів, багатьом дуже подобаються. Як правильно вибрати, посадити, вирощувати, укрити на зиму хризантему?.

Осінь щедра на яскраві фарби , наче все літо рослини збирали сонячні промінчики і тепер самі починають світитися. І дерева , і квіти - все навколо в червоно - жовтих тонах. Але, мабуть, найяскравіша ознака осені - цвітіння хризантем. Краса хризантем в саду заворожує, а їх стійкість і життєлюбність - гідний приклад для наслідування.


Вирощування троянд

Величина квітки троянди, рози, яскравість її забарвлення і стан самого куща більше залежать від ґрунту і добрива, ніж від сорту.

Дикі родичі троянд - шипшина, в природі найчастіше росте на добре освітлених гірських схилах, по краях ярів і берегів річок, там, де немає застою води. Ті ж умови необхідні і трояндам в саду.

На вологих і тінистих ділянках вони ростуть погано, цвітуть слабко і сильно страждають від хвороб і шкідників. Спекотне сонце теж не підходить, троянди на сонці швидко відцвітають, а у багатьох темно квіткових сортів ще й вигорають пелюстки. Краще посадити рослини так, щоб в полуденну спеку вони були в тіні, а в інший час дня - на сонці. На ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод необхідний дренаж або гряди.


Коли садити жоржини?

Жоржини можна висаджувати у відкритий ґрунт, коли мине загроза заморозків і земля добре прогріється. У середній смузі такі умови з'являються в кінці травня - початку червня. За 3-4 тижні до посадки бульби жоржин дістають з місця зберігання, укладають в ящики, засипають наполовину живильним ґрунтом і поміщають в тепле, світле місце.

Календар садових робіт для троянд. Весна

Пора забезпечити троянди достатнім доступом повітря. Для цього необхідно зробити отвори в зимових укриттях. Самі укриття знімати поки рано. Коли почнуть активно танути сніги, поспішіть перевірити, чи не накрила вода квіти. Щоб цього не сталося, зробіть міні-канавки в снігу - по ним буде стікатися тала вода. Гілки плетистих троянд обов'язково потрібно звільнити від мотузок, якими вони були пов'язані в кінці осені...