Айстри, посадка, вирощування та догляд

Вирощувати однорічну айстру можна розсадним та безрозсадним способом. При вирощуванні айстри розсадою, в кінці березня - початку квітня в ящики або безпосередньо в ґрунт теплиці - в борозенки, присипаючи насіння землею (0,5 см), поливають світло-рожевим розчином марганцівки і накривають папером або плівкою. Щоб розсада айстр чи не захворіла "чорною ніжкою", насіння перед посівом припудрюють фунгіцидом, а ґрунт проливають його розчином. Через 3-5 днів, коли з'являються сходи, з ящиків знімають папір і ставлять їх у світле місце, щоб сіянці не витягувалися.

При появі першого справжнього листка сіянці айстр пікірують на відстані 5-7 см один від іншого в горщики, ящик або в ґрунт теплиці, так як розсада айстри добре переносить пересадку навіть з відкритою кореневою системою. Якщо підсім'ядольне коліно у сіянців сильно витягнулося, то при пікіровці їх можна заглибити майже до сім'ядольних листочків.

Через тиждень після пікіровки починають підживляти розсаду (один раз на сім днів). У відкритий ґрунт її висаджують вже з середини травня, оскільки рослина це холодостійка - може виносити заморозки до -3-4 ° С.

Місце цих рослин потрібно вибирати світле, рівне, щоб вода при поливі і в дощову погоду не застоювалася. Бажано, щоб протягом 3-4 років перед цим тут не вирощували айстри та інші культури, які страждають від фузаріозу (картопля, томати).

У ґрунт вносять перегній або компост (але не свіжий гній, він сприяє ураженню рослин фузаріозом), комплексні або фосфорно-калійні добрива (40-60 г нітрофоски або 60-80 г суперфосфату і 30-40 г калійних добрив) і деревну золу (100 -150 г) на квадратний метр площі. Але якщо ґрунти добре окультурені, багаті поживними речовинами, то можна обійтися і без добрив. Перед висадкою розсаду рясно поливають, особливо якщо вона вирощувалася без горщиків.

Висаджувати рослини краще ввечері на відстані 20-30 см (залежно від пишноти і висоти сорту). Через 7-10 днів після висадки айстри можна підживити комплексним добривом і повторити підгодівлю через 3-4 тижні. У посушливу погоду рослини помірно поливають.

При безрозсадному способі насіння сіють в ґрунт рано навесні, як тільки буде підготовлене місце під посадку. Насіння висівають у неглибокі борозенки, засипають шаром ґрунту 0,5-0,8 см, добре поливають і в суху погоду злегка мульчують або прикривають покривним матеріалом до появи сходів. Добре розвинені сіянці у фазі 2-3 справжніх листочків проріджують на відстань 10-15 см. Зайві сіянці краще не висмикувати, а акуратно викопувати й пересаджувати на інше місце. Насіння айстри висівають не тільки навесні, але й під зиму (по замерзлому ґрунті, в попередньо підготовлені борозенки). У цьому випадку рослини майже в три рази рідше пошкоджуються фузаріозом. Навесні сходи проріджують.

Цвісти айстри починають залежно від сорту і способу вирощування з кінця червня до середини серпня. Цвітіння триває до морозів.

Багато сортів айстр непогано зав'язують насіння. Щоб зберегти вподобаний сорт, потрібно почекати, коли пелюстки на суцвітті зів'януть, а його центр потемніє і на ньому почне з'являтися білий пушок. Такі суцвіття зривають, кладуть у паперові пакети і сушать у теплому сухому місці. На пакеті необхідно написати назву сорту або хоча б забарвлення і форму суцвіття і рік збору насіння.

Насіння при зберіганні досить швидко втрачають схожість: вже через 1-2 роки з 90-95% вона знижується до 40-50%.

Схожі новини по темі Домівка / Садові квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...