Вирощування троянд

Вирощування троянд

Купуючи посадковий матеріал, врахуйте, що добре приживаються однорічні саджанці середнього розміру. У здорового визрілого саджанця кора без пошкоджень, соковита. Пересушені при зберіганні з потемнілою і зморщеною корою саджанці зазвичай гинуть. Подряпайте нігтем корінь. Якщо він здоровий, на подряпині заблищить сік. Корені повинні бути зверху жовто-білого кольору, а всередині білі. Якщо вони буро-чорні, це говорить про хворобу або пересиханні.

Перед посадкою коріння троянд потрібно вмочити в глиняну або земляну бовтанку. У грунт їх можна висаджувати навесні і восени за 1 -1,5 місяця до настання стійкого похолодання. На постійне місце троянди саджають на 10-15 років і довше, тому грунт потрібний з хорошими фізико-хімічними властивостями, тобто родючий.

Кислотність його повинна бути близькою до нейтральної. Перевірити це можна так: взяти жменю суміші, висушити і подрібнити. Насипати 1/4 частини майонезної баночки і залити дощовою або талою водою (з холодильника) так, щоб вода не була вище суміші, але повністю її закривала. Потім опустити лакмусовий папірець в баночку - якщо вона злегка порожевіє - грунт кислий, якщо посиніє - лужний, а якщо не зміниться - нейтральний. Кислий грунт можна нейтралізувати вапном, крейдою, пічниою золою.

Висаджувати троянди краще в ями, траншеї, а в сирих місцях на гряди. Оптимальний розмір для ями - 60x60x50 см. На дно потрібно насипати гіркою ґрунтову суміш так, щоб при посадці місце щеплення було на 3-4 см нижче рівня ґрунту. Потім розправити на гірці коріння, перевірити глибину розташування місця щеплення і засипати коріння ґрунтом. Обережно ущільнити землю, починаючи з країв ями, і рясно полити саджанець, а коли вода вбереться, підгорнути на висоту 10-15 см. Через 10-12 днів, коли рослини приживуться і рушать в зростання, їх можна розкучити.

Від глибини посадки залежить успішна перезимовка троянд. При більш високій (місце щеплення виявляється вище рівня ґрунту) будуть в достатку відростати пагони від підщепи (шипшини). У той же час при сильному поглибленні місця щеплення на 8-10 см, кущ буде відставати в розвитку.

Після висадки рослину треба підрізати: у сортів з дрібними квітами (мініатюрні і поліантові) залишають по 2-3 нижні бруньки. У чайно-гібридних і флорибунди - 3 - 4, а плетисті та паркові вкорочують на 1/3 їх довжини.

Молоді кущі часто страждають від шкідників і хвороб. Проти кліща, попелиці та трипса добре діє свіжий 3-відсотковий розчин цибулі та часнику. Для боротьби з борошнистою росою можна користуватися пральною кальцинованою содою (0,3-0,5 - процентною) з додаванням дьогтьового мила або використовувати препарати "Хом", бордоська рідина, "Топаз", "Скор".Ольга Строгова, агроном

Схожі новини по темі Домівка / Садові квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...