Вирощування троянд

Вирощування троянд

Купуючи посадковий матеріал, врахуйте, що добре приживаються однорічні саджанці середнього розміру. У здорового визрілого саджанця кора без пошкоджень, соковита. Пересушені при зберіганні з потемнілою і зморщеною корою саджанці зазвичай гинуть. Подряпайте нігтем корінь. Якщо він здоровий, на подряпині заблищить сік. Корені повинні бути зверху жовто-білого кольору, а всередині білі. Якщо вони буро-чорні, це говорить про хворобу або пересиханні.

Перед посадкою коріння троянд потрібно вмочити в глиняну або земляну бовтанку. У грунт їх можна висаджувати навесні і восени за 1 -1,5 місяця до настання стійкого похолодання. На постійне місце троянди саджають на 10-15 років і довше, тому грунт потрібний з хорошими фізико-хімічними властивостями, тобто родючий.

Кислотність його повинна бути близькою до нейтральної. Перевірити це можна так: взяти жменю суміші, висушити і подрібнити. Насипати 1/4 частини майонезної баночки і залити дощовою або талою водою (з холодильника) так, щоб вода не була вище суміші, але повністю її закривала. Потім опустити лакмусовий папірець в баночку - якщо вона злегка порожевіє - грунт кислий, якщо посиніє - лужний, а якщо не зміниться - нейтральний. Кислий грунт можна нейтралізувати вапном, крейдою, пічниою золою.

Висаджувати троянди краще в ями, траншеї, а в сирих місцях на гряди. Оптимальний розмір для ями - 60x60x50 см. На дно потрібно насипати гіркою ґрунтову суміш так, щоб при посадці місце щеплення було на 3-4 см нижче рівня ґрунту. Потім розправити на гірці коріння, перевірити глибину розташування місця щеплення і засипати коріння ґрунтом. Обережно ущільнити землю, починаючи з країв ями, і рясно полити саджанець, а коли вода вбереться, підгорнути на висоту 10-15 см. Через 10-12 днів, коли рослини приживуться і рушать в зростання, їх можна розкучити.

Від глибини посадки залежить успішна перезимовка троянд. При більш високій (місце щеплення виявляється вище рівня ґрунту) будуть в достатку відростати пагони від підщепи (шипшини). У той же час при сильному поглибленні місця щеплення на 8-10 см, кущ буде відставати в розвитку.

Після висадки рослину треба підрізати: у сортів з дрібними квітами (мініатюрні і поліантові) залишають по 2-3 нижні бруньки. У чайно-гібридних і флорибунди - 3 - 4, а плетисті та паркові вкорочують на 1/3 їх довжини.

Молоді кущі часто страждають від шкідників і хвороб. Проти кліща, попелиці та трипса добре діє свіжий 3-відсотковий розчин цибулі та часнику. Для боротьби з борошнистою росою можна користуватися пральною кальцинованою содою (0,3-0,5 - процентною) з додаванням дьогтьового мила або використовувати препарати "Хом", бордоська рідина, "Топаз", "Скор".



Ольга Строгова, агроном

Схожі новини по темі Домівка / Садові квіти



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...