Ґрунт для посіву квітів

Суміш ґрунту для посіву насіння квітів

Суміш ґрунту для посіву насіння квітів
Суміш ґрунту для посіву насіння квітів

Суміш ґрунту для посіву насіння квітів має бути легкою, пухкою, без грубих грудок і твердих великих часток. Однак просівати її через сито не потрібно, так як дрібно просіяна земля після поливу легко «запливає» і швидко закисає. Якщо немає готової ґрунтової суміші, можна використовувати суміш дернової і листової землі і грубозернистого піску (1: 3: 2).

Кислотність ґрунту повинна відповідати вимогам конкретної культури. Сіянці набагато сильніше реагують на відхилення від норми, ніж дорослі рослини. Більшість рослин ростуть на ґрунтах з pH, близьким до нейтрального. Практично всі культури сімейства вересових, хвойних, молочаю, армерії, багато видів папоротей і тирличу, котячої лапки полюбляють кислі ґрунти. Лужним ґрунтам віддають перевагу кизильники, геліантемум, горицвіт, морозник, лещиця або гіпсофіла, простріл.

Якщо доросла рослина в звичайних умовах росте у сухому, кам’янистому та бідному на живильні речовини ґрунті, то і для посіву потрібно підібрати відповідний субстрат і зволожувати його дуже обережно, не допускаючи при цьому пересушування. Якщо рослина віддає перевагу ґрунтові, який багатим гумусом, суміш для посіву повинна містити компост або перегній, але в помірних дозах, адже коренева система молодих рослин не в змозі всмоктувати багато поживних речовин.

Перед посівом земля повинна бути знезаражена від зародків плісняви і всіляких грибків. Можна пролити її окропом, обробити паром на водяній бані протягом 1,5-2 годин або прогріти 2-3 години в духовці при температурі 200-250 ° С. Хороші результати дає пролив фунгіцидами.


Схожі новини по темі Садові квіти / Кімнатні квіти


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний місячний календар на листопад місяць 2018 року

Посівний місячний календар на листопад місяць 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на листопад місяць 2018 року по...