Ґрунт для посіву квітів

Суміш ґрунту для посіву насіння квітів

Суміш ґрунту для посіву насіння квітів
Суміш ґрунту для посіву насіння квітів

Суміш ґрунту для посіву насіння квітів має бути легкою, пухкою, без грубих грудок і твердих великих часток. Однак просівати її через сито не потрібно, так як дрібно просіяна земля після поливу легко «запливає» і швидко закисає. Якщо немає готової ґрунтової суміші, можна використовувати суміш дернової і листової землі і грубозернистого піску (1: 3: 2).

Кислотність ґрунту повинна відповідати вимогам конкретної культури. Сіянці набагато сильніше реагують на відхилення від норми, ніж дорослі рослини. Більшість рослин ростуть на ґрунтах з pH, близьким до нейтрального. Практично всі культури сімейства вересових, хвойних, молочаю, армерії, багато видів папоротей і тирличу, котячої лапки полюбляють кислі ґрунти. Лужним ґрунтам віддають перевагу кизильники, геліантемум, горицвіт, морозник, лещиця або гіпсофіла, простріл.

Якщо доросла рослина в звичайних умовах росте у сухому, кам’янистому та бідному на живильні речовини ґрунті, то і для посіву потрібно підібрати відповідний субстрат і зволожувати його дуже обережно, не допускаючи при цьому пересушування. Якщо рослина віддає перевагу ґрунтові, який багатим гумусом, суміш для посіву повинна містити компост або перегній, але в помірних дозах, адже коренева система молодих рослин не в змозі всмоктувати багато поживних речовин.

Перед посівом земля повинна бути знезаражена від зародків плісняви і всіляких грибків. Можна пролити її окропом, обробити паром на водяній бані протягом 1,5-2 годин або прогріти 2-3 години в духовці при температурі 200-250 ° С. Хороші результати дає пролив фунгіцидами.

Схожі новини по темі Садові квіти / Кімнатні квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар садівника та городника на червень 2023 року із зазначенням нового...