Коли садити жоржини?

Жоржини можна висаджувати у відкритий ґрунт, коли мине загроза заморозків і земля добре прогріється. У середній смузі такі умови з'являються в кінці травня - початку червня. За 3-4 тижні до посадки бульби жоржин дістають з місця зберігання, укладають в ящики, засипають наполовину живильним ґрунтом і поміщають в тепле, світле місце.


Поливають рідко, але обприскують регулярно. Через 10 днів, коли з'являться перші паростки, ящики переносять у більш прохолодне, але теж світле місце. Однак бульби можна не пророщувати. У цьому випадку їх висаджують, коли ґрунт прогріється до 10 ° С. Перед посадкою бульби поміщають на 30-40 хвилин в міцний розчин марганцівки (малинового кольору) для дезінфекції. Розсаду з живців або насіння висаджують, коли мине загроза зворотних холодів. Садять їх з грудкою землі.


Посадка.

Посадкову яму викопують розміром 40x40x40 см. Заправляють її сумішшю з 2 кг перепрілого гною, 20 г будь-якого комплексного мінерального добрива і 40 г золи. Щоб не обпекти молоді корінці, зверху насипають родючу землю без добрив і на неї висаджують жоржини. Пам'ятайте, що краще - ворог кращого, і не перевищуйте дозу добрив. Зайве внесення гною і азотних мінеральних добрив сприяє буйному росту стебел і листя на шкоду цвітінню. При цьому бульби утворюються великі, пустотілі, вони погано зберігаються в зимовий період. Під час посадки бульби, укорінені живці або розсаду заглиблюють на 6-10 см (на важких ґрунтах менше, на піщаних більше). Присипають пухкою землею шаром 3-5 см, поливають водою (2-3 л на кущик), щоб ґрунт рівномірно заповнив всі порожнечі навколо бульб або коренів. Потім повністю засипають посадочну яму і злегка підгортають рослини. Ґрунт не ущільнюють, так як можна поламати крихкі пагони і бульби жоржин. При груповій посадці високорослі жоржини розміщують через 90 см, середньо-рослі через 60-45 см, низькорослі через 20 см.

Схожі новини по темі Домівка / Садові квіти



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...