Коли садити жоржини?

Жоржини можна висаджувати у відкритий ґрунт, коли мине загроза заморозків і земля добре прогріється. У середній смузі такі умови з'являються в кінці травня - початку червня. За 3-4 тижні до посадки бульби жоржин дістають з місця зберігання, укладають в ящики, засипають наполовину живильним ґрунтом і поміщають в тепле, світле місце.


Поливають рідко, але обприскують регулярно. Через 10 днів, коли з'являться перші паростки, ящики переносять у більш прохолодне, але теж світле місце. Однак бульби можна не пророщувати. У цьому випадку їх висаджують, коли ґрунт прогріється до 10 ° С. Перед посадкою бульби поміщають на 30-40 хвилин в міцний розчин марганцівки (малинового кольору) для дезінфекції. Розсаду з живців або насіння висаджують, коли мине загроза зворотних холодів. Садять їх з грудкою землі.


Посадка.

Посадкову яму викопують розміром 40x40x40 см. Заправляють її сумішшю з 2 кг перепрілого гною, 20 г будь-якого комплексного мінерального добрива і 40 г золи. Щоб не обпекти молоді корінці, зверху насипають родючу землю без добрив і на неї висаджують жоржини. Пам'ятайте, що краще - ворог кращого, і не перевищуйте дозу добрив. Зайве внесення гною і азотних мінеральних добрив сприяє буйному росту стебел і листя на шкоду цвітінню. При цьому бульби утворюються великі, пустотілі, вони погано зберігаються в зимовий період. Під час посадки бульби, укорінені живці або розсаду заглиблюють на 6-10 см (на важких ґрунтах менше, на піщаних більше). Присипають пухкою землею шаром 3-5 см, поливають водою (2-3 л на кущик), щоб ґрунт рівномірно заповнив всі порожнечі навколо бульб або коренів. Потім повністю засипають посадочну яму і злегка підгортають рослини. Ґрунт не ущільнюють, так як можна поламати крихкі пагони і бульби жоржин. При груповій посадці високорослі жоржини розміщують через 90 см, середньо-рослі через 60-45 см, низькорослі через 20 см.

Схожі новини по темі Домівка / Садові квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...