Лілія. Як зберігати цибулини лілії.
Існує безліч видів лілій і всі вони відрізняються за кількістю діток і цибулин. В основному розмножують лілії за допомогою окремих лусочок. Після того, як відібрані найкращі і здорові цибулини, їх необхідно обробити 3%- ним розчином марганцівки, потім підсушити і помістити в мішечок з поліетилену попередньо наповнений зволоженим мохом. Завдяки такому методу лілії будуть добре сходити.
Помістивши цибулини в мішок надуйте його, зав'яжіть і відправте в суху і темну частину кімнати. По закінченні зими біля основи лусок почнуть з'являтися маленькі цибулинки - дітки. Не розділяйте діток і луску. Висадіть цибулини в горщик так, щоб над поверхнею ґрунту виднівся кінчик.
Щоб змусити цибулинки лілії активніше рости , забезпечте їм достатньо тепла і світла. Якщо такої можливості у вас немає, а поява діток припало на зиму то оптимальним виходом буде помістити цибулини в холодильник і протримати в температурі 2-4 ° C до приходу весни.
Під час зберігання регулярно стежте за станом цибулин. Часто вони заражаються різноманітними хворобами при тривалому зберіганні, це може призвести до загибелі лілії . Дізнатися про захворювання можна по цвілі що утворилася на зовнішній шкірці цибулини.
Що робити , якщо ви виявили хворобу під час зберігання цибулин? Викидати їх не обов'язково, справитися з неприємністю може допомогти дезінфекція концентрованим розчином марганцівки або спеціальними препаратами які продаються в квіткових магазинах.