Як і чим підживляти троянди

Зовсім не дарма троянду називають королевою квітів - яскраві і ароматні бутони вражають своєю красою і різноманітністю забарвлень. Але щоб троянди якомога довше радували пишним цвітінням, за ними потрібно правильно доглядати, зокрема, правильно підживляти.

Яке підживлення потрібне трояндам?

Як і всі квітучі рослини, троянди для повноцінного розвитку потребують як органічні так і мінеральні добрива:
- Азот допомагає листю і паросткам рози швидше рости;
- Фосфор сприяє рясному закладанню бутонів і прискорює розвиток трояндового куща і дозволяє трояндам легше переносити зимові морози;
- Калій допомагає утримувати воду, сприяє якнайшвидшому визріванню деревини і робить кущ нечутливим до хвороб і шкідників;
- Мікроелементи зміцнюють кущ і сприяють рясному цвітінню;
- Органічні добрива, такі як компост, гній, курячий послід, містять всі необхідні для харчування трояндового куща елементи у вигляді органічних сполук.


Як підживляти троянди?

1. Перший раз підгодівлю троянд потрібно проводити навесні, найкраще в кінці квітня, відразу ж після обрізки. У цей час необхідно внести азотні добрива - сечовину, аміачну селітру або весняне удобрення «дженджик». На 1 відро води потрібно взяти 1 столову ложку добрива.

2. Через 7-10 днів після першого підживлення розів, проводиться друга - органічними добривами. Під кожен кущ троянд слід внести по половині відра компосту.

3. Третя підгодівля троянд припадає на червень, коли на кущах формуються бутони. У цей період троянди потребують великої кількості органіки, тому підгодовувати їх слід розчинами курячого посліду, коров'яку або зеленим добривом (по 4 літри під кожен кущ).

4. Четверта підгодівля троянд також проводиться влітку, але вже в липні, коли троянди відцвітуть і будуть обрізані. У цьому місяці вони потребують мінеральних добрив з великим вмістом фосфору або калію, наприклад «дженджик універсальний».

5. Восени підживлення троянд проводять у вересні, вносячи в землю рідкі органічні добрива в поєднанні з калімагнезієм.


Підивлення кімнатних троянд

Настільки улюблена багатьма кімнатна або китайська троянда також потребує регулярних підживлень. Для цього можна використовувати комплексні добрива для кімнатних квітів, вносячи їх на попередньо политий грунт 1 раз в 7-10 днів.


Схожі новини по темі Домівка / Садові квіти


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...