Як і чим підживляти троянди

Зовсім не дарма троянду називають королевою квітів - яскраві і ароматні бутони вражають своєю красою і різноманітністю забарвлень. Але щоб троянди якомога довше радували пишним цвітінням, за ними потрібно правильно доглядати, зокрема, правильно підживляти.

Яке підживлення потрібне трояндам?

Як і всі квітучі рослини, троянди для повноцінного розвитку потребують як органічні так і мінеральні добрива:
- Азот допомагає листю і паросткам рози швидше рости;
- Фосфор сприяє рясному закладанню бутонів і прискорює розвиток трояндового куща і дозволяє трояндам легше переносити зимові морози;
- Калій допомагає утримувати воду, сприяє якнайшвидшому визріванню деревини і робить кущ нечутливим до хвороб і шкідників;
- Мікроелементи зміцнюють кущ і сприяють рясному цвітінню;
- Органічні добрива, такі як компост, гній, курячий послід, містять всі необхідні для харчування трояндового куща елементи у вигляді органічних сполук.


Як підживляти троянди?

1. Перший раз підгодівлю троянд потрібно проводити навесні, найкраще в кінці квітня, відразу ж після обрізки. У цей час необхідно внести азотні добрива - сечовину, аміачну селітру або весняне удобрення «дженджик». На 1 відро води потрібно взяти 1 столову ложку добрива.

2. Через 7-10 днів після першого підживлення розів, проводиться друга - органічними добривами. Під кожен кущ троянд слід внести по половині відра компосту.

3. Третя підгодівля троянд припадає на червень, коли на кущах формуються бутони. У цей період троянди потребують великої кількості органіки, тому підгодовувати їх слід розчинами курячого посліду, коров'яку або зеленим добривом (по 4 літри під кожен кущ).

4. Четверта підгодівля троянд також проводиться влітку, але вже в липні, коли троянди відцвітуть і будуть обрізані. У цьому місяці вони потребують мінеральних добрив з великим вмістом фосфору або калію, наприклад «дженджик універсальний».

5. Восени підживлення троянд проводять у вересні, вносячи в землю рідкі органічні добрива в поєднанні з калімагнезієм.


Підивлення кімнатних троянд

Настільки улюблена багатьма кімнатна або китайська троянда також потребує регулярних підживлень. Для цього можна використовувати комплексні добрива для кімнатних квітів, вносячи їх на попередньо политий грунт 1 раз в 7-10 днів.

Схожі новини по темі Домівка / Садові квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар на грудень місяць

Народний церковний календар на грудень місяць

Грудень називають шапкою зими, передднем новоріччя, заспівом зими: “Грудень рік закінчує, зиму...

Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень у свято й будень», але саме останній місяць...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2023

Посівний календар на грудень 2023

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2023 року по...