Місячний календар садовода то городника на липень 2022 року

Місячний посівний календар садівника та городника на липень 2022 року із зазначенням нового Місяця, повного Місяця, фаз Місяця, положенням Місяця в знаках Зодіаку, а також з рекомендаціями для садівників та городників Дивіться також Народний церковний календар на липень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.


Дата День тижня Місяць в знаку Лева Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 П'ятниця

Місяць у знаку Лева

Зростаючий Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збирання та сушіння фруктів та коренеплодів. Варто провести косовицю з метою уповільнення зростання трав. Підходящий момент для мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збирання насіння соняшника, заготівлі лікарських трав.
2 Субота Місяць у знаку Діви Зростаючий Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збирання та сушіння фруктів та коренеплодів. Варто провести косовицю з метою уповільнення зростання трав. Підходящий момент для мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збирання насіння соняшника, заготівлі лікарських трав.
3 Неділя Місяць у знаку Діви

Зростаючий

Не рекомендується садити та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, які не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити рослини , що в’ються. Косіння уповільнить зростання трав. Поради тіж, не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур.
4 Понеділок Місяць у знаку Діви

Зростаючий

Не рекомендується садити та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, які не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити рослини , що в’ються. Косіння уповільнить зростання трав. Поради тіж, не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур.
5 Вівторок Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується садити та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, які не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити рослини , що в’ються. Косіння уповільнить зростання трав Поради тіж, не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур.
6 Середа Місяць у знаку Терезів

Зростаючий

Рекомендується посадка квітів, закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив та сіножаття. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.
7 Четвер Місяць у знаку Терезів Зростаючий перша чверть Рекомендується посадка квітів, закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив та сіножаття. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.
8 П'ятниця Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити дерева. Ефективним будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
9 Субота Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити дерева. Ефективним будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
10 Неділя Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкорослих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав - на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
11 Понеділок Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкорослих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав - на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
12 Вівторок Місяць у знаку Козерога Зростаючий Рекомендується посадка швидкорослих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав - на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
13 Середа Місяць у знаку Козерога Повний Місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
14 Четвер Місяць у знаку Водолія

Спадаючий

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується збирати зернові та коренеплоди, косити, проводити обприскування та обкурювання, підстригання дерев та кущів, прищипування, прополювання.
15 П'ятниця Місяць у знаку Водолія

Спадаючий

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується збирати зернові та коренеплоди, косити, проводити обприскування та обкурювання, підстригання дерев та кущів, прищипування, прополювання.
16 Субота Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев та ягідних кущів. Заготівля варень та солінь. Відмінний час для культивації, поливу та внесення мінеральних та органічних добрив.
17 Неділя Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев та ягідних кущів. Заготівля варень та солінь. Відмінний час для культивації, поливу та внесення мінеральних та органічних добрив.
18 Понеділок Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки чи пересадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополювання та мульчування ґрунту. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушіння овочів та фруктів.
19 Вівторок Місяць у знаку Овена

Спадаючий

Не рекомендуються посіви та посадки чи пересадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополювання та мульчування ґрунту. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушіння овочів та фруктів.
20 Середа Місяць у знаку Тільця Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки чи пересадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополювання та мульчування ґрунту. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушіння овочів та фруктів.
21 Четвер Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка всіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Сприятливий день для підстригання дерев та кущів.
22 П'ятниця Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка всіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Сприятливий день для підстригання дерев та кущів.
23 Субота Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективними буде видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
24 Неділя Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективними буде видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
25 Понеділок Місяць у знаку Рака Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективними буде видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
26 Вівторок Місяць у знаку Рака

Спадаючий

Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективного сушіння. Цими днями збирають усе, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви та соління.
27 Середа Місяць у знаку Рака Спадаючий Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективного сушіння. Цими днями збирають усе, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви та соління.
28 Четвер Місяць у знаку Лева Новий Місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
29 П'ятниця Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збирання та сушіння фруктів та коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Підходящий момент для мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збирання насіння соняшника, заготівлі лікарських трав.
30 Субота Місяць у знаку Діви Зростаючий Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збирання та сушіння фруктів та коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Підходящий момент для мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збирання насіння соняшника, заготівлі лікарських трав.
31 Неділя Місяць у знаку Діви Зростаючий Не рекомендується садити та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, які не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити такі, що в’ються рослини. Покіс трав уповільнить зростання трав.

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар на грудень місяць

Народний церковний календар на грудень місяць

Грудень називають шапкою зими, передднем новоріччя, заспівом зими: “Грудень рік закінчує, зиму...

Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень у свято й будень», але саме останній місяць...