Місячний посівний календар на червень 2022

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на червень 2022 року по Україні із зазначенням фаз Місяця, положенням Місяця в знаках Зодіаку, а також з рекомендаціями для садівників та городників. Дивіться також Народний церковний календар на червень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.


Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Середа

Місяць у знаку Рака

Зростаючий Рекомендується посадка більшості культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків.
2 Четвер Місяць у знаку Рака Зростаючий Рекомендується посадка більшості культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків.
3 П'ятниця Місяць у знаку Лева

Зростаючий

Рекомендується посадка більшості культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. День сприятливий для посіву та посадки гарбузових та пасльонових, зелені, рослин, в’ються. Не варто забувати про мульчування, прополювання, розпушування, підгортання. Саме час подбати про внесення мінеральних та органічних добрив, обприскування проти шкідників та хвороб.
4 Субота Місяць у знаку Лева

Зростаючий

Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збирання та сушіння фруктів та коренеплодів. Варто провести косовицю з метою уповільнення зростання трав. Підходящий момент для мульчування, для боротьби зі шкідниками, заготівлі лікарських трав.
5 Неділя Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів та дерев, збирання та сушіння фруктів та коренеплодів. Варто провести косовицю з метою уповільнення зростання трав. Підходящий момент для мульчування, для боротьби зі шкідниками, заготівлі лікарських трав.
6 Понеділок Місяць у знаку Діви

Зростаючий

Не рекомендується садити та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, що не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити рослини, що в’ються. Покіс уповільнить зростання трав. Рекомендуються роботи з поливу, підгортання, розпушування, видалення бур'янів.
7 Вівторок Місяць у знаку Діви Зростаючий перша ччверть Не рекомендується садити та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, що не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити рослини, що в’ються. Покіс уповільнить зростання трав. Рекомендуються роботи з поливу, підгортання, розпушування, видалення бур'янів.
8 Середа Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив та сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами. День сприятливий для посіву та посадки всіх видів капусти, огірків, бобових та однорічних квітів.
9 Четвер Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив та сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами. День сприятливий для посіву та посадки всіх видів капусти, огірків, бобових та однорічних квітів.
10 П'ятниця Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив та сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами. День сприятливий для посіву та посадки всіх видів капусти, огірків, бобових та однорічних квітів.
11 Субота Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити дерева. Ефективним будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. А ось посадку бульбо цибулинних краще відкласти. Також не варто займатися обрізанням кущів та дерев.
12 Неділя Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити дерева. Ефективним будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. А ось посадку бульбо цибулинних краще відкласти. Також не варто займатися обрізанням кущів та дерев.
13 Понеділок Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав - на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
14 Вівторок Місяць у знаку Стрільця

Повний Місяць

Не рекомендуються посіви та посадки чи пересадки.
15 Середа Місяць у знаку Козерога

Спадаючий

Рекомендується посадка та пересадка дерев та кущів. Розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, щеплення дерев, косовиця.
16 Четвер Місяць у знаку Козерога Спадаючий Рекомендується посадка та пересадка дерев та кущів. Розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, щеплення дерев, косовиця.
17 П'ятниця Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки. Рекомендується косити, проводити обприскування та обкурювання, підстригання дерев та кущів, прищипування, прополювання.
18 Субота Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки. Рекомендується косити, проводити обприскування та обкурювання, підстригання дерев та кущів, прищипування, прополювання.
19 Неділя Місяць у знаку Риб

Спадаючий

Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев та ягідних кущів. Заготівля варень та солінь. Відмінний час для культивації, поливу та внесення добрив. Можна здійснити посадку баштанних культур і бульбо цибулинних квітів.
20 Понеділок Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев та ягідних кущів. Заготівля варень та солінь. Відмінний час для культивації, поливу та внесення добрив. Можна здійснити посадку баштанних культур і бульбо цибулинних квітів.
21 Вівторок Місяць у знаку Овена Спадаючий остання чверть Не рекомендуються посіви та посадки. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополювання та мульчування. Можна здійснити збір лікарських трав та їх заготівлю.
22 Середа Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополювання та мульчування. Можна здійснити збір лікарських трав та їх заготівлю.
23 Четвер Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка всіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Підстригання дерев та кущів.
24 П'ятниця Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка всіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Підстригання дерев та кущів.
25 Субота Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка всіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Підстригання дерев та кущів.
26 Неділя Місяць у знаку Близнюків

Спадаючий

Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективними будуть видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід. Можна здійснити розпушування ґрунту, підгортання, проріджування, прополювання. Поливи слід обмежити.
27 Понеділок Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективними будуть видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід. Можна здійснити розпушування ґрунту, підгортання, проріджування, прополювання. Поливи слід обмежити.
28 Вівторок Місяць у знаку Рака Спадаючий День несприятливий для посівних та посадкових робіт. Можна здійснити розпушування ґрунту, підгортання, проріджування, прополювання. Поливи слід обмежити. Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективного сушіння. Цими днями збирають усе, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви та соління.
29 Середа Місяць у знаку Рака Новий Місяць Не рекомендуються посіви, пересадки чи посадки. Рекомендується обрізка дерев та кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополювання та мульчування ґрунту.
30 Четвер Місяць у знаку Рака Зростаючий Рекомендується посадка більшості культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків.
Липень >

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....