Місячний посівний календар на липень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на липень місяць 2019 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фази Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку. У посівному календарі на липень місяць 2019 року Ви зможете знайти точну інформацію про проведення садових і городніх робіт на кожен день липня 2019 року. Дивіться також Народний церковний календар на липень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.

Серпень >

Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Понеділок Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка й пересадка трав'янистих культур. Ефективним сьогодні буде видалення зайвих пагонів, покіс, прополка, культивація, мульчування. Сприятливий день для збору лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
2 Вівторок Місяць у знаку Рака

Новий Місяць

Повне сонячне затемнення

Не рекомендуються посіви та посадки. Можна проводити прополку, полив, розпушування та мульчування ґрунту.
3 Середа Місяць у знаку Рака Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків.
4 Четвер Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів, посадка та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка плодових кущів та дерев, збір й сушка фруктів та коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Сприятливий день для мульчування, боротьби зі шкідниками, збору насіння соняшнику та заготівлі лікарських трав.
5 П'ятниця Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів, посадка та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка плодових кущів та дерев, збір й сушка фруктів та коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Сприятливий день для мульчування, боротьби зі шкідниками, збору насіння соняшнику та заготівлі лікарських трав.
6 Субота Місяць у знаку Діви Зростаючий Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, що не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квіткових культур рекомендується садити ті квіти, що в’ються. Покіс сьогодні сповільнить зростання трав.
7 Неділя Місяць у знаку Діви Зростаючий Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, що не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квіткових культур рекомендується садити ті квіти, що в’ються. Покіс сьогодні сповільнить зростання трав.
8 Понеділок Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними сьогодні будуть полив та сінокіс. Сприятливий день для догляду за кімнатними рослинами та квітами. День сприятливий для посіву будь-якої зелені, огірків, редьки, а також висадки у відкритий ґрунт капусти, томатів, перцю, будь-яких рослин, що в’ються, патисонів, кабачків, гарбуза і кукурудзи. Вітаються роботи по внесенню добрив (органіки і мінеральних), поливу (помірного), проріджування, видалення бур'янів. Не забороняються заготівля лікарських та пряних трав, збір ягід для компотів, варення і заморозки. Роботу з отрутохімікатами варто відкласти.
9 Вівторок Місяць у знаку Терезів

Зростаючий

Перша чверть

Скористайтеся порадами минулого дня.
10 Середа Місяць у знаку Скорпіону

Зростаючий

 

Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати лікарські трави і садити фруктові дерева чи кущі. Ефективними будуть сьогодні щеплення, внесення мінеральних чи органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
11 Четвер Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Сприятливий день, можна сіяти і садити будь-які культури, в тому числі однорічні та багаторічні квіти. Також рекомендуються роботи по живцюванню і щепленню, стрижці газону, що сповільнить зростання трав, боротьбі з шкідниками, укоріненню вусів суниці та полуниці, прибирання садового сміття на ділянці, збирання та заготівля лікарських рослин, збирання врожаю (крім коренеплодів) та консервації.
12 П'ятниця Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Сприятливий день, можна сіяти і садити будь-які культури, в тому числі однорічні та багаторічні квіти. Також рекомендуються роботи по живцюванню і щепленню, стрижці газону, що сповільнить зростання трав, боротьбі з шкідниками, укоріненню вусів суниці та полуниці, прибирання садового сміття на ділянці, збирання та заготівля лікарських рослин, збирання врожаю (крім коренеплодів) та консервації.
13 Субота Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав - на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізання квітів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розквітають.
14 Неділя Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав - на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізання квітів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розквітають.
15 Понеділок Місяць у знаку Козерогу Зростаючий Рекомендується посадка і пересадка дерев і кущів, особливо грушевих і сливових дерев, аґрусу, смородини. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев, покіс. У цей день можна садити в ґрунт капусту, зелень, огірки, в тому числі на насіння. Сприятливий день для  прикореневого підживлення, окулірування і видалення старих пагонів малини, вирізка вусів полуниці та суниці, пересадка багаторічних квітів, збір та заготівля лікарських трав, збір врожаю та його консервування.
16 Вівторок Місяць у знаку Козерогу Зростаючий Рекомендується посадка і пересадка дерев і кущів, особливо грушевих і сливових дерев, аґрусу, смородини. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев, покіс. У цей день можна садити в ґрунт капусту, зелень, огірки, в тому числі на насіння. Сприятливий день для  прикореневого підживлення, окулірування і видалення старих пагонів малини, вирізка вусів полуниці та суниці, пересадка багаторічних квітів, збір та заготівля лікарських трав, збір врожаю та його консервування.
17 Середа Місяць у знаку Водолія

Повний місяць

Часткове місячне затемнення

День несприятливий. Не варто працювати з рослинами, особливо кореневою системою
18 Четвер Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендуються посіви й посадки. Рекомендується збирати зернові та коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку.
19 П'ятниця Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендуються посіви й посадки. Рекомендується збирати зернові та коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку.
20 Субота Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення плодових дерев і ягідних кущів. Заготівля варення і солінь. Відмінний час для культивації, поливу і внесення мінеральних та органічних добрив.
21 Неділя Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення плодових дерев і ягідних кущів. Заготівля варення і солінь. Відмінний час для культивації, поливу і внесення мінеральних та органічних добрив. Сприятливий день для посіву чи посадці огірків, томатів, редиски, редьки, зелені. Внесення мінеральних і органічних добрив, пересадка цибулинних квітів, збір врожаю та заготівля.
22 Понеділок Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів і фруктів.
23 Вівторок Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів і фруктів. Не варто проводити обрізку, пікірування, пасинкування, пересадки та підживлення мінеральними чи органічними добривами.
24 Середа Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів і фруктів. Не варто проводити обрізку, пікірування, пасинкування, пересадки та підживлення мінеральними чи органічними добривами.
25 Четвер Місяць у знаку Тільця

Спадаючий

Остання чверть

Сприятливий день, тому можна сіяти і садити будь-які культури, в тому числі однорічні чи багаторічні квіти. Також рекомендуються роботи по живцюванню і щепленню, стрижці газону, боротьбі з шкідниками, внесення органіки і мінеральних добрив, укоріненню вусів суниці та полуниці, прибирання садового сміття на ділянці, збирання та заготівлі лікарських рослин, збирання врожаю (крім коренеплодів), консервація.
26 П'ятниця Місяць у знаку Тільця Спадаючий Сприятливий день, тому можна сіяти і садити будь-які культури, в тому числі однорічні чи багаторічні квіти. Також рекомендуються роботи по живцюванню і щепленню, стрижці газону, боротьбі з шкідниками, внесення органіки і мінеральних добрив, укоріненню вусів суниці та полуниці, прибирання садового сміття на ділянці, збирання та заготівлі лікарських рослин, збирання врожаю (крім коренеплодів), консервація.
27 Субота Місяць у знаку Близнюків

Спадаючий

Не рекомендується посадка і пересадка трав'янистих культур. Ефективними будуть  видалення зайвих пагонів, покіс, прополка, культивація, мульчування. Рекомендується збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
28 Неділя Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Посіви і посадки не забороняються, але й небажані. Краще зайнятися збором врожаю цибулі, часнику, викопуванням ранньої картоплі, заготівлею фруктів і ягід на зиму. Також варто перевірити кріплення теплиці, провести її очищення. Не зайвим буде стрижка газону, прибирання садового сміття, ремонт садового інвентарю та будівель.
29 Понеділок Місяць у знаку Рака Спадаючий Рекомендується заготівля зелені і лікарських трав, які потребують особливо ефективної сушки. У ці дні збирають все, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви й соління.
30 Вівторок Місяць у знаку Рака Спадаючий Сприятливий день у всіх відношеннях. Можна садити і пересаджувати будь-які рослини, вносити органіку і мінеральні добрива, збирати врожай коренеплодів, проводити окулірування, заготовлювати трави, прянощі, консервувати овочі, фрукти, ягоди. Також рекомендується закладка компосту, підготовка ям під осінню висадку кущів та дерев.
31 Середа Місяць у знаку Лева Спадаючий Сприятливий день у всіх відношеннях. Можна садити і пересаджувати будь-які рослини, вносити органіку і мінеральні добрива, збирати врожай коренеплодів, проводити окулірування, заготовлювати трави, прянощі, консервувати овочі, фрукти, ягоди. Також рекомендується закладка компосту, підготовка ям під осінню висадку кущів та дерев.

Серпень >

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календар


Коментарі:

  1. Шановні відвідувачі, була помилка стосовно знаків зодіаку, усе виправлено. Прошу вибачити за незручності, дякую.


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар на липень

Народний церковний календар на липень

Середульший місяць літа вважається періодом ягід і грибів та масової косовиці сіна. Чому ж тоді...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про липень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про липень

Липень, українські традиції та обряди середульшого місяця літа, прислів’я та прикмети....