Органічні добрива для розсади та кімнатних рослин
Органічні добрива являються найкращим добривом для наших садів, городів та кімнатних рослин.
Зола як добривоДеревна або солом'яна зола в органічному землеробстві вважається одним з найкращих джерел калію і фосфору, відповідно підживлення золою розсади або кімнатних рослин являється помічником в стимуляції цвітіння і плодоношення. Рецепт настою добрива із золи простий: 1 столова ложка золи на 2 літри гарячої води. Добриво настоюється 24 години, потім потрібно процідити. Добриво з золи може бути корисно для всіх овочевих культур і кімнатних рослин.
Бананові шкурки як добривоУ банановій шкірці (як і в самих бананах) міститься велика кількість калію. Тому багато дачників не поспішають викидати шкірки, а використовують їх як домашнє добриво. Хтось сушить бананову шкірку біля батареї, потім подрібнює її в порошок, додає в ґрунт при посадці та забуває на майбутнє про калійні підживлення. Хтось настоює шкурки бананів у воді (шкірка від 2-3 бананів на трилітрову банку води, настоювати необхідно три доби, потім процідити), а потім поливаємо отриманим настоєм кімнатні рослини або розсаду.
Добриво з бананової шкірки може бути корисно для томатів, перцю, баклажанів, троянд, папороті, цикламенам, бегонії, фіалкам і іншим домашнім квітам. Останні зазвичай підживляють на стадії появи бутонів, щоб забезпечити буйне і тривале цвітіння.Яєчна шкаралупа - це джерело мікроелементів. Більшість дачників дбайливо збирає шкарлупки всю зиму, щоб перед початком сезону закласти в компост або розсипати по городу. Але шкаралупа може допомогти і на стадії вирощування розсади.
Якщо замочити яєчну шкарлупу у воді, то в процесі розкладання починає виділятися сірководень, який відлякує нас огидним запахом, але зате чудово стимулює рослини рости і розвиватися. Настій яєчної шкаралупи готується наступним чином: на три літри теплої води береться подрібнена шкаралупа від 3-4 яєць і настоюється під нещільно закритою кришкою в темному місці протягом трьох днів. Ознаки готовності добрива - помутніння настою і поява специфічного запаху.
Добриво з яєчної шкаралупи може бути корисно для баклажанів, томатів, перцю, пальм, лимонів, лаврів, кипарисам, петунії, заміокулькасам, диффенбахії.
Кавова гуща як добривоЛюбителі кави, які не лінуються висушувати кавову гущу, змішують її з ґрунтом перед посівом насіння на розсаду або пересадкою кімнатних рослин. Кава добре розпушує ґрунт, покращує водопроникність і приносить з собою живильні макро- і мікроелементи, особливо азот. Дуже рекомендують додавати кавову гущу в ґрунт для розсади помідорів і баклажанів. Деякі городники боятися використовувати кавову гущу, тому що впевнені, що кавова гуща підвищує кислотність ґрунту. Однак це міф. Збільшити кислотність ґрунту здатна необроблена кава, а обсмажена і вже використана за призначенням кава має реакцію близьку до нейтральної. Добриво з кавової гущі може бути корисне при вирощуванні білих грибів, для томатів, огірків, баклажанів, троянд, азалій, камелії, гортензії, папороті, рододендронів.
Лушпиння цибулі як добривоЛушпиння цибулі садівники дуже люблять за ефект «два в одному». Полив або обприскування настоєм лушпиння цибулі - це не тільки повноцінне підживлення для розсади та квітів, але й один зі способів боротьби з небажаними мікроорганізмами. Цибулеве підживлення можна приготувати з 20 грамів лушпиння на п'ять літрів теплої води, яке потім настоюється протягом 4 днів і проціджується. Підживлення настоєм лушпиння цибулі може бути корисним всім овочевим культурам, особливо томатам.
Відвар лушпиння картоплі як добривоРослини не дарма накопичують крохмаль у своєму насінні, цибулинах і бульбах. Крохмаль є свого роду «складом поживних речовин про запас». Саме цим законом природи і користуються дачники, підживляючи розсаду відваром, в якому варилася картопля. Або ж спеціально для цих цілей відварюють лушпиння картоплі. Картопляне добриво може бути корисно всім городнім культурам і кімнатним рослинам.
Цукор як добривоЦукор - це енергія в чистому вигляді не тільки для людини. Рослини теж «ласуни» і один раз в тиждень можна побалувати їх солоденьким. Для цього прямо по поверхні землі в горщику розсипають чайну ложку цукру, а потім просто поливають рослину, або поливають солодкою водою (2 чайні ложки цукру на склянку води). Оскільки з цукру рослинам потрібна переважно глюкоза, хтось використовує в якості добрива безпосередньо таблетки глюкози, що продаються в аптеках.
Для приготування підживлення одну таблетку розводять в стакані води. Підживлення глюкозою проводять раз на місяць, не частіше. Добриво цукром може бути корисно всім кімнатним рослинам, особливо кактусам.