Органічні добрива для розсади та кімнатних рослин

Органічні добрива являються найкращим добривом для наших садів, городів та кімнатних рослин.

Зола як добриво

Деревна або солом'яна зола в органічному землеробстві вважається одним з найкращих джерел калію і фосфору, відповідно підживлення золою розсади або кімнатних рослин являється помічником в стимуляції цвітіння і плодоношення. Рецепт настою добрива із золи простий: 1 столова ложка золи на 2 літри гарячої води. Добриво настоюється 24 години, потім потрібно процідити. Добриво з золи може бути корисно для всіх овочевих культур і кімнатних рослин.

Бананові шкурки як добриво

У банановій шкірці (як і в самих бананах) міститься велика кількість калію. Тому багато дачників не поспішають викидати шкірки, а використовують їх як домашнє добриво. Хтось сушить бананову шкірку біля батареї, потім подрібнює її в порошок, додає в ґрунт при посадці та забуває на майбутнє про калійні підживлення. Хтось настоює шкурки бананів у воді (шкірка від 2-3 бананів на трилітрову банку води, настоювати необхідно три доби, потім процідити), а потім поливаємо отриманим настоєм кімнатні рослини або розсаду.

Добриво з бананової шкірки може бути корисно для томатів, перцю, баклажанів, троянд, папороті, цикламенам, бегонії, фіалкам і іншим домашнім квітам. Останні зазвичай підживляють на стадії появи бутонів, щоб забезпечити буйне і тривале цвітіння.

Яєчна шкаралупа як добриво

Яєчна шкаралупа - це джерело мікроелементів. Більшість дачників дбайливо збирає шкарлупки всю зиму, щоб перед початком сезону закласти в компост або розсипати по городу. Але шкаралупа може допомогти і на стадії вирощування розсади.

Якщо замочити яєчну шкарлупу у воді, то в процесі розкладання починає виділятися сірководень, який відлякує нас огидним запахом, але зате чудово стимулює рослини рости і розвиватися. Настій яєчної шкаралупи готується наступним чином: на три літри теплої води береться подрібнена шкаралупа від 3-4 яєць і настоюється під нещільно закритою кришкою в темному місці протягом трьох днів. Ознаки готовності добрива - помутніння настою і поява специфічного запаху.

Добриво з яєчної шкаралупи може бути корисно для баклажанів, томатів, перцю, пальм, лимонів, лаврів, кипарисам, петунії, заміокулькасам, диффенбахії.

Кавова гуща як добриво

Любителі кави, які не лінуються висушувати кавову гущу, змішують її з ґрунтом перед посівом насіння на розсаду або пересадкою кімнатних рослин. Кава добре розпушує ґрунт, покращує водопроникність і приносить з собою живильні макро- і мікроелементи, особливо азот. Дуже рекомендують додавати кавову гущу в ґрунт для розсади помідорів і баклажанів. Деякі городники боятися використовувати кавову гущу, тому що впевнені, що кавова гуща підвищує кислотність ґрунту. Однак це міф. Збільшити кислотність ґрунту здатна необроблена кава, а обсмажена і вже використана за призначенням кава має реакцію близьку до нейтральної. Добриво з кавової гущі може бути корисне при вирощуванні білих грибів, для томатів, огірків, баклажанів, троянд, азалій, камелії, гортензії, папороті, рододендронів.

Лушпиння цибулі як добриво

Лушпиння цибулі садівники дуже люблять за ефект «два в одному». Полив або обприскування настоєм лушпиння цибулі - це не тільки повноцінне підживлення для розсади та квітів, але й один зі способів боротьби з небажаними мікроорганізмами. Цибулеве підживлення можна приготувати з 20 грамів лушпиння на п'ять літрів теплої води, яке потім настоюється протягом 4 днів і проціджується. Підживлення настоєм лушпиння цибулі може бути корисним всім овочевим культурам, особливо томатам.

Відвар лушпиння картоплі як добриво

Рослини не дарма накопичують крохмаль у своєму насінні, цибулинах і бульбах. Крохмаль є свого роду «складом поживних речовин про запас». Саме цим законом природи і користуються дачники, підживляючи розсаду відваром, в якому варилася картопля. Або ж спеціально для цих цілей відварюють лушпиння картоплі. Картопляне добриво може бути корисно всім городнім культурам і кімнатним рослинам.

Цукор як добриво

Цукор - це енергія в чистому вигляді не тільки для людини. Рослини теж «ласуни» і один раз в тиждень можна побалувати їх солоденьким. Для цього прямо по поверхні землі в горщику розсипають чайну ложку цукру, а потім просто поливають рослину, або поливають солодкою водою (2 чайні ложки цукру на склянку води). Оскільки з цукру рослинам потрібна переважно глюкоза, хтось використовує в якості добрива безпосередньо таблетки глюкози, що продаються в аптеках.
Для приготування підживлення одну таблетку розводять в стакані води. Підживлення глюкозою проводять раз на місяць, не частіше. Добриво цукром може бути корисно всім кімнатним рослинам, особливо кактусам.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...