Як вирощувати білі гриби

Як вирощувати білі гриби

Боровик цілком заслужено носить звання короля грибів, адже тільки згадайте, якою смачною і ароматною стає картопелька в поєднанні з ним, як пахне супчик з білими грибами, та й просто підсмажений з цибулькою, боровик дарує вашим смаковим рецепторам масу приємних відчуттів. Людям, що не бажають збирати гриби в лісі, або тим, хто не звик покладатися на удачу (невідомо, наповниш кошик грибами боровиками, чи не пощастить), пропонуємо обзавестися своїм власним грибним царством прямо у себе на дачі.


Грядка для вирощування білих грибів

Швидко, вже за 1,5-2 місяці, можна обзавестися садовими боровиками, купивши в «городньому» магазині сухий порошковий міцелій. Для білих грибочків виберіть затінене містечко під деревами. Зробіть котлован в 30 см глибиною і площею 2,5-3 метри квадратні, дно якого вистеліть 10-сантиметровим шаром опалого листя або деревної кори.
Зверху покладіть такий же шар гнойового перегною або землі з-під дерев. Потім 20 г сухого міцелію, змішаного з 1 л піску або сухої землі, рівномірно посійте на підготовленої «грядці» для вирощування грибів. Зверху укрийте майбутню грибницю рослинними залишками [шар 3 см), і прикрийте всі ці шари ґрунтом (3-5 см). Тепер справа за малим - полити, бажано капельним поливом відразу після посіву, а потім підливати водички при відсутності дощів. Грибниця з пакетика буде плодоносити до 5 років.Вирощування лісових грибів на присадибній ділянці

Цей спосіб більш тривалий, але має право на життя. Щоб добути посадковий матеріал, вирушайте на «тихе полювання». Вибирайте гриби (можна і червиві), що ростуть під одним видом дерева, наприклад, якщо плануєте поселити боровики під березою, то зрізуйте їх для посадки тільки під березами. Вам знадобляться декілька десятків зрілих білих грибів, з яких потрібно зрізати гименофор (губчастий шар під капелюшком) і пропустити його через м'ясорубку. Потім розведіть «фарш» з боровиків водою (7: 2) і дайте настоятися розчину кілька днів. За цей час м'якоть спливе, а потрібні вам спори опустяться на дно. Обережно злийте все що сплило на поверхню або зніміть ложкою. Потім долийте води до колишнього рівня і повторіть цю процедуру. В результаті ви отримаєте насичену концентрацію грибних спор. Візьміть по 1 ст. л. такого концентрату, желатину і картопляного крохмалю розбавте в 10 л води і поливайте цим грибним розчином дерево в радіусі 3 м з періодичністю раз на тиждень. На урожай найближчим часом можете не розраховувати, в кращому випадку він з'явиться тільки через рік. І не забувайте поливати садову грибницю в сухі і жаркі деньки навесні і влітку.

1. Відмінним добривом і стимулятором росту для «одомашнених» білих грибочків послужить ... звичайна кавова гуща. Крім того, що вона майже в 2 рази прискорить ріст боровиків, вона ще й оберігатиме їх від цвілі, різних грибних хвороб, мошкари і молі. В осад від ароматного напою краще додати 15% натуральної меленої кави і збагатити мінеральним комплексом. Норма внесення такого підживлення - 1 ст. л. на 1 м2, тобто 2 л ґрунту потрібно змішати з кавовою гущею і рівномірно розсипати на грибній «грядці». Інший варіант - перед посадкою змішати 3 ст. л. гущі зі 100 г маточного міцелію.

2. Якщо у вас досить посушлива дачна ділянка чи ви не маєте змоги регулярно регулярно поливати грибну «плантацію», при посадці міцелію додайте в грунт гідрогель (3 г / м2).


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Коментарі:

  1. Привіт. Якщо когось цікавить тема вирощування грибів в домашніх умовах, можу поділитись досвідом. Пишіть на mikos.info2016@gmail.com


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...