Як вирощувати білі гриби

Як вирощувати білі гриби

Боровик цілком заслужено носить звання короля грибів, адже тільки згадайте, якою смачною і ароматною стає картопелька в поєднанні з ним, як пахне супчик з білими грибами, та й просто підсмажений з цибулькою, боровик дарує вашим смаковим рецепторам масу приємних відчуттів. Людям, що не бажають збирати гриби в лісі, або тим, хто не звик покладатися на удачу (невідомо, наповниш кошик грибами боровиками, чи не пощастить), пропонуємо обзавестися своїм власним грибним царством прямо у себе на дачі.


Грядка для вирощування білих грибів

Швидко, вже за 1,5-2 місяці, можна обзавестися садовими боровиками, купивши в «городньому» магазині сухий порошковий міцелій. Для білих грибочків виберіть затінене містечко під деревами. Зробіть котлован в 30 см глибиною і площею 2,5-3 метри квадратні, дно якого вистеліть 10-сантиметровим шаром опалого листя або деревної кори.
Зверху покладіть такий же шар гнойового перегною або землі з-під дерев. Потім 20 г сухого міцелію, змішаного з 1 л піску або сухої землі, рівномірно посійте на підготовленої «грядці» для вирощування грибів. Зверху укрийте майбутню грибницю рослинними залишками [шар 3 см), і прикрийте всі ці шари ґрунтом (3-5 см). Тепер справа за малим - полити, бажано капельним поливом відразу після посіву, а потім підливати водички при відсутності дощів. Грибниця з пакетика буде плодоносити до 5 років.Вирощування лісових грибів на присадибній ділянці

Цей спосіб більш тривалий, але має право на життя. Щоб добути посадковий матеріал, вирушайте на «тихе полювання». Вибирайте гриби (можна і червиві), що ростуть під одним видом дерева, наприклад, якщо плануєте поселити боровики під березою, то зрізуйте їх для посадки тільки під березами. Вам знадобляться декілька десятків зрілих білих грибів, з яких потрібно зрізати гименофор (губчастий шар під капелюшком) і пропустити його через м'ясорубку. Потім розведіть «фарш» з боровиків водою (7: 2) і дайте настоятися розчину кілька днів. За цей час м'якоть спливе, а потрібні вам спори опустяться на дно. Обережно злийте все що сплило на поверхню або зніміть ложкою. Потім долийте води до колишнього рівня і повторіть цю процедуру. В результаті ви отримаєте насичену концентрацію грибних спор. Візьміть по 1 ст. л. такого концентрату, желатину і картопляного крохмалю розбавте в 10 л води і поливайте цим грибним розчином дерево в радіусі 3 м з періодичністю раз на тиждень. На урожай найближчим часом можете не розраховувати, в кращому випадку він з'явиться тільки через рік. І не забувайте поливати садову грибницю в сухі і жаркі деньки навесні і влітку.

1. Відмінним добривом і стимулятором росту для «одомашнених» білих грибочків послужить ... звичайна кавова гуща. Крім того, що вона майже в 2 рази прискорить ріст боровиків, вона ще й оберігатиме їх від цвілі, різних грибних хвороб, мошкари і молі. В осад від ароматного напою краще додати 15% натуральної меленої кави і збагатити мінеральним комплексом. Норма внесення такого підживлення - 1 ст. л. на 1 м2, тобто 2 л ґрунту потрібно змішати з кавовою гущею і рівномірно розсипати на грибній «грядці». Інший варіант - перед посадкою змішати 3 ст. л. гущі зі 100 г маточного міцелію.

2. Якщо у вас досить посушлива дачна ділянка чи ви не маєте змоги регулярно регулярно поливати грибну «плантацію», при посадці міцелію додайте в грунт гідрогель (3 г / м2).

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Коментарі:

  1. Привіт. Якщо когось цікавить тема вирощування грибів в домашніх умовах, можу поділитись досвідом. Пишіть на mikos.info2016@gmail.com


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на червень місяць 2019 року по...