Гірчиця, сіль і цукор на городі

Сіль, цукор, часник, кефір, гірчиця, використовуємо як альтернативу добрив і отрутохімікатів на городі.

Іноді нам і в голову не приходить, що добрива і отрутохімікати можуть замінити звичайні продукти - сіль, цукор, часник, кефір, гірчиця.

Ось, наприклад, з'явилися на томатах перші ознаки фітофторозу. Щоб врятувати плоди, треба прискорити їх дозрівання. З цією метою зазвичай рекомендують підживляти томати калієм і фосфором. Але є спосіб простіше. Візьміть на 1 л води 100 г кухонної солі і цим розчином обприскайте хворі рослини. Після такої єзуїтської операції листя пожовтіє і опаде, зростання рослин припиниться і вся їх сила піде на дозрівання плодів. Крім того, тонка сольова плівка, що утворилася на плодах, охоронить їх від подальшого розвитку інфекції.

Але можна і не чекати, поки грім вдарить. У профілактичних цілях обприскайте рослини свіжим настоєм часнику (50 г на відро води) або розчином ферментованого кефіру (1 л на відро води).

Інша проблема. Погано розвивається буряк - коренеплоди розміром трохи більше редису і зовсім не солодкі. В цьому випадку вам теж допоможе сіль. Розчиніть у відрі води 30-50 г і підживіть рослини. Правда таке підживлення проводять на початку літа при появі восьми справжніх листків на рослинах. Сольовий розчин ллють не під самий корінь, а в борозенки на відстані 10 см від коренеплодів.


Цукор, як порятунок від метелика-капустянки

Приготуйте густий цукровий сироп. Розлийте в блюдця і встановіть їх навколо капустяних грядок на підставках. Краще, якщо підставки будуть вище. У кожну ємність киньте щіпку дріжджів. В результаті бродіння з'явиться своєрідний запах, який і приверне шкідників. "Клюнувши" на приманку, капустяна білявка просто прилипне до блюдця і не зможе злетіти.


Гірчиця в боротьбі зі слимаками

Слимаки виїдають листя суниці, а ягоди з'їдають цілком. Розбійничають слимаки зазвичай ввечері, вночі або рано вранці. А днем "відсиджуються" де-небудь в тіні: під дошками, в густій траві. Основна порада в боротьбі з слимаками, це місця скупчення слимаків треба посипати сухою гірчицею.

Місяць-другий ви напевно підкопуєте картоплю. І прекрасно знаєте, який урожай очікувати восени. Якщо він за вашими підрахунками невеликий, зробіть на майбутній рік так. Підготувавши часниковий розчин (1 кг товченого часнику на 10 л води), потримайте в ньому посадковий матеріал 8 годин. Це дозволить не тільки знезаразити насіння, а й стимулювати в майбутньому зростання рослин. Досвід показує, що в цьому випадку урожай стає вище на 30, а то і на 50 відсотків.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Лютий

Народний та церковний календар свят. Лютий

Лютий останній місяць зими. В цьому місяці лютують морози і заметілі, тому його називають лютим....

Традиції, прикмети, прислів’я

Лютий. Традиції, прикмети, прислів’я

Лютий. Традиції, прикмети, прислів’я

Традиційно з лютим пов'язано чимало звичаїв, обрядів і... сподіванок. Недарма казали: Лютневий сніг...

Посівний календар

Місячний посівний календар садовода огородника на березень 2018 року

Місячний посівний календар садовода огородника на березень 2018 року

У посівному календарі на березень місяць 2018 року Ви зможете знайти точну інформацію про...