Гірчиця, сіль і цукор на городі

Сіль, цукор, часник, кефір, гірчиця, використовуємо як альтернативу добрив і отрутохімікатів на городі.

Іноді нам і в голову не приходить, що добрива і отрутохімікати можуть замінити звичайні продукти - сіль, цукор, часник, кефір, гірчиця.

Ось, наприклад, з'явилися на томатах перші ознаки фітофторозу. Щоб врятувати плоди, треба прискорити їх дозрівання. З цією метою зазвичай рекомендують підживляти томати калієм і фосфором. Але є спосіб простіше. Візьміть на 1 л води 100 г кухонної солі і цим розчином обприскайте хворі рослини. Після такої єзуїтської операції листя пожовтіє і опаде, зростання рослин припиниться і вся їх сила піде на дозрівання плодів. Крім того, тонка сольова плівка, що утворилася на плодах, охоронить їх від подальшого розвитку інфекції.

Але можна і не чекати, поки грім вдарить. У профілактичних цілях обприскайте рослини свіжим настоєм часнику (50 г на відро води) або розчином ферментованого кефіру (1 л на відро води).

Інша проблема. Погано розвивається буряк - коренеплоди розміром трохи більше редису і зовсім не солодкі. В цьому випадку вам теж допоможе сіль. Розчиніть у відрі води 30-50 г і підживіть рослини. Правда таке підживлення проводять на початку літа при появі восьми справжніх листків на рослинах. Сольовий розчин ллють не під самий корінь, а в борозенки на відстані 10 см від коренеплодів.


Цукор, як порятунок від метелика-капустянки

Приготуйте густий цукровий сироп. Розлийте в блюдця і встановіть їх навколо капустяних грядок на підставках. Краще, якщо підставки будуть вище. У кожну ємність киньте щіпку дріжджів. В результаті бродіння з'явиться своєрідний запах, який і приверне шкідників. "Клюнувши" на приманку, капустяна білявка просто прилипне до блюдця і не зможе злетіти.


Гірчиця в боротьбі зі слимаками

Слимаки виїдають листя суниці, а ягоди з'їдають цілком. Розбійничають слимаки зазвичай ввечері, вночі або рано вранці. А днем "відсиджуються" де-небудь в тіні: під дошками, в густій траві. Основна порада в боротьбі з слимаками, це місця скупчення слимаків треба посипати сухою гірчицею.

Місяць-другий ви напевно підкопуєте картоплю. І прекрасно знаєте, який урожай очікувати восени. Якщо він за вашими підрахунками невеликий, зробіть на майбутній рік так. Підготувавши часниковий розчин (1 кг товченого часнику на 10 л води), потримайте в ньому посадковий матеріал 8 годин. Це дозволить не тільки знезаразити насіння, а й стимулювати в майбутньому зростання рослин. Досвід показує, що в цьому випадку урожай стає вище на 30, а то і на 50 відсотків.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...