Посівний календар на травень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на травень місяць 2018 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фази Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку. У посівному календарі на травень місяць 2018 року Ви зможете знайти точну інформацію про проведення садових і городніх робіт на кожен день травня 2018 року. Дивіться також Народний церковний календар на травень місяць. З місяцем травнем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Вівторок Місяць у знаку Стрільця Спадаючий Рекомендується посадка більшості бульбових культур, крім картоплі. Не рекомендується садити плодово-ягідні дерева та кущі. Ефективними сьогодні буде обрізка дерев і ягідних кущів, щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, боротьба з хворобами та шкідниками рослин, розпушування ґрунту. Сприятливий день для збору наземної частини лікарських рослин.
2 Середа Місяць у знаку Стрільця Спадаючий Не рекомендуються будь які садово городні роботи. Можливі посіви квіткових культур, зелені, рослин, що в'ються і лікарських рослин. Не забороняється посадка саджанців декоративних і фруктово-ягідних культур, перекопування ґрунту, оранка, внесення добрив, обробка рослин проти шкідників і хвороби.
3Четвер Місяць у знаку Стрільця Козерога Спадаючий Скористайтеся порадами минулого дня
4 П'ятниця Місяць у знаку Козерога Спадаючий Не рекомендується пересадка кімнатних та садових квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Сприятливий день по щепленню, поливу, внесення добрив (будь-яких, органіки чи мінеральних), рекомендуються розпушування ґрунту, обрізка і щеплення дерев. Можливий посів на розсаду баштанних, рослин, що в'ються, пасльонових і коренеплодів, а також замочування насіння перед посівом, пересадка. Рослини, посаджені в цей день, дозволять отримати хороший урожай, який підлягає тривалому зберіганню.
5 Субота Місяць у знаку Козерога Водолія Спадаючий Не рекомендується пересадка кімнатних та садових квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Сприятливий день по щепленню, поливу, внесення добрив (будь-яких, органіки чи мінеральних), рекомендуються розпушування ґрунту, обрізка і щеплення дерев. Можливий посів на розсаду баштанних, рослин, що в'ються, пасльонових і коренеплодів, а також замочування насіння перед посівом, пересадка. Рослини, посаджені в цей день, дозволять отримати хороший урожай, який підлягає тривалому зберіганню.
6 Неділя Місяць у знаку Водолія Спадаючий Скористайтеся порадами минулого дня.
7 Понеділок Місяць у знаку Водолія Спадаючий Сьогодні небажано здійснювати посів і посадку будь-яких культур, оскільки вони не порадують активним ростом і хорошим врожаєм.
8 Вівторок Місяць у знаку Водолія Риб Спадаючий Остання чверть Поради минулого дня.
9 Середа Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Сприятливий день для культивації, поливу і внесення органічних та мінеральних добрив.
10Четвер Місяць у знаку Риб Овена Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Заготівля варення і солінь. Сприятливий день для культивації, поливу і внесення органічних та мінеральних добрив.
11 П'ятниця Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
12 Субота Місяць у знаку Овена Тільця Спадаючий Нічого сіяти і садити не рекомендується. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
13 Неділя Місяць у знаку Тільця Спадаючий Скористайтеся порадами двох минулих днів.
14 Понеділок Місяць у знаку Тільця Близнюків Спадаючий Високопродуктивний день, тому рекомендується посадка всіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Підстригання дерев і кущів.
15 Вівторок Місяць у знаку Близнюків Новий Місяць Не рекомендуються посіви і посадки.
16 Середа Місяць у знаку Близнюків Зростаючий Безплідний день. Нічого сіяти і садити не рекомендується, окрім бобових і рослин, що в'ються (плетиста троянда, суниця, виноград). Не забороняється прополка, підгортання, оранка, внесення добрив, а також обробка рослин проти шкідників і хвороб.
17Четвер Місяць у знаку Близнюків Рака Зростаючий Також несприятливий день. Скористайтеся порадами минулого дня. Можливий посів гарбуза, гороху, квасолі та літніх садових квітів.
18 П'ятниця Місяць у знаку Рака Зростаючий Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше - високі, так як стебло набуває середню міцність (тому не рекомендується садити високорослі сорти помідорів). Сприятливий день для посадки розсади у теплицю, парник чи у відкритий ґрунт, посів теплолюбних овочевих культур та зелені.
19 Субота Місяць у знаку Рака Лева Зростаючий Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше - високі, так як стебло набуває середню міцність (тому не рекомендується садити високорослі сорти помідорів). Сприятливий день для посадки розсади у теплицю, парник чи у відкритий ґрунт, посів теплолюбних овочевих культур та зелені, пересадки розсади квітів.
20 Неділя Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка плодово-ягідних кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, боротьби з шкідниками, збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.
21 Понеділок Місяць у знаку Лева Діви Зростаючий Поради минулого дня.
22 Вівторок Місяць у знаку Діви Зростаючий Перша чверть Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживляться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити такі, що в'ються. Покіс газону сповільнить зростання трави.
23 Середа Місяць у знаку Діви Терезів Зростаючий Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння, можлива посадка саджанців декоративних і фруктово-ягідних культур, перекопування ґрунту, оранка, внесення добрив, обробка проти шкідників і хвороб. Добре приживляться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити такі, що в'ються. Покіс газону сповільнить зростання трави.
24Четвер Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев, профілактична і омолоджує обрізка, формування крони і прищіпування. Ефективними будуть полив і сінокіс.
25 П'ятниця Місяць у знаку Терезів Скорпіону Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев, профілактична і омолоджує обрізка, формування крони і прищіпування. Ефективними будуть полив і сінокіс.
26 Субота Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Рекомендується посадка більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза, посів теплолюбних овочевих культур та пряних трав. Не рекомендується сьогодні розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними сьогодні будуть щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
27 Неділя Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Рекомендується посадка більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза, посів теплолюбних овочевих культур та пряних трав. Не рекомендується сьогодні розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними сьогодні будуть щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
28 Понеділок Місяць у знаку Скорпіону Стрільця Зростаючий Поради минулого дня.
29 Вівторок Місяць у знаку Стрільця Повний Місяць Не рекомендуються посіви і посадки. Однак не забороняється посів зелені, однорічних декоративних і квітучих рослин, лікарських трав. Можна присвятити час проріджуванню сходів, прополюванню, перекопуванню, розпушуванню, посадці і пересадці саджанців фруктово-ягідних культур.
30 Середа Місяць у знаку Стрільця Козерогу Спадаючий Рекомендується бути обережніше при будь-яких садово-городніх роботах. Культивація, прополка, знищення шкідників, тобто скористайтеся порадами минулого дня.
31 Четвер Місяць у знаку Козерогу Спадаючий Не рекомендується пересадка квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування ґрунту, внесення добрив, обрізка і щеплення дерев.
Схожі новини по темі Домівка / Посівний календар


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...