Посівний календар городника на червень 2018 року

Місячний посівний календар таблиця городника садовода на червень 2018 року по Україні. Фази місяця, місячні цикли і сприятливі дні місяця для садово-городніх робіт відповідно до місячного календаря городника на червень 2018 року. Також можливо Вас зацікавить народний та церковний календар на червень місяць й прикмети та прислів’я про червень місяць.
Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 П'ятниця Місяць у знаку Козерога Спадаючий Не рекомендується пересадка квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редису, брукви, ріпи, посіву та посадок рослин на насіння і тривале зберігання. Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних чи органічних добрив, обрізання і щеплення дерев. Не забороняється посадка і пересадка фруктово-ягідних і декоративних кущів і дерев.
2 Субота Місяць у знаку Козерога Водолія Спадаючий Не рекомендується пересадка квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редису, брукви, ріпи, посіву та посадок рослин на насіння і тривале зберігання. Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних чи органічних добрив, формувальна обрізака та щеплення дерев. Не забороняється посадка й пересадка фруктово-ягідних і декоративних кущів і дерев.
3 Неділя Місяць у знаку Водолія Спадаючий Безплідний день. Не варто займатися посівами, посадками й пересадками. Можна зайнятися збором та заготівлею лікарських трав, обробкою рослин проти шкідників та хвороб, прищипуванням рослин, пасинкуванням, проріджуванням, розпушуванням ґрунту
4 Понеділок Місяць у знаку Водолія Риб Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки. Рекомендується збирати зернові й коренеплоди, косити, проводити обприскування та обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополювання.
5 Вівторок Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редису, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів, культивації, поливу та внесення добрив. Сприятливий день для заготівлі варень та солінь.
6 Середа Місяць у знаку Риб

Спадаючий

Остання чверть

Високопродуктивний день. Можна сіяти будь-які культури. Вони, у свою чергу, порадують активним зростанням і щедрим урожаєм. Не забороняється робота по внесенню добрив, підгортанню, розпушуванню, прополці, обприскуванню рослин від шкідників і хвороб.
7 Четвер Місяць у знаку Риб Овена Спадаючий Скористайтеся порадами двох минулих днів.
8 П'ятниця Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування. Сприятливий день для збору урожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських і эфіромасляних культур, сушіння овочів і фруктів.
9 Субота Місяць у знаку Овена Тільця Спадаючий Не рекомендуються посіви та посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування. Сприятливий день для збору урожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських і эфіромасляних культур, сушіння овочів і фруктів.
10 Неділя Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка усіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Омолоджуюче та формуюче підрізання дерев і кущів. Фрукти, ягоди та овочі, зібрані сьогодні, придатні для створення зимових запасів.
11 Понеділок Місяць у знаку Тільця Близнюків Спадаючий Рекомендується посадка усіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Омоложджуюче та формуюче підрізання дерев і кущів. Фрукти, ягоди та овочі, зібрані сьогодні, придатні для створення зимових запасів.
12 Вівторок Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка і пересадка трав'янистих культур. Ефективними сьогодні будуть видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід. Можливий посів та посадка ампельних та рослин, що в'ються.
13 Середа Місяць у знаку Близнюків Рака Новий Місяць Не рекомендується посадка і пересадка трав'янистих культур. Ефективними сьогодні будуть видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід. Можливий посів та посадка ампельних та рослин, що в'ються.
14 Четвер Місяць у знаку Рака Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур : томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Також рекомендуються підживлення мінеральними чи органічними добривами, щеплення плодово-ягідних дерев та кущів, заготівля черешків, профілактична та омолоджуюча обрізка дерев та кущів.
15 П'ятниця Місяць у знаку Рака Лева Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур : томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Також рекомендуються підживлення мінеральними чи органічними добривами, щеплення плодово-ягідних дерев та кущів, заготівля черешків, профілактична та омолоджуюча обрізка дерев та кущів.
16 Субота Місяць у знаку Рака Лева Зростаючий Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести косовицю з метою уповільнення зростання трав. Сприятливий день для мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.
17 Неділя Місяць у знаку Лева Діви Зростаючий Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести косовицю з метою уповільнення зростання трав. Сприятливий день для мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.
18 Понеділок Місяць у знаку Діви Зростаючий Сьогодні також малородючий день. Сіяти на розсаду овочеві культури украй небажано, вони не порадують щедрим врожаєм. Можливий посів квіткових культур і рослин, що в'ються. Рекомендуються боротьба зі шкідниками та хворобами рослин та квітів, проріджування розсади, щеплення і прищипування.
19 Вівторок Місяць у знаку Діви Терезів Зростаючий Скористайтеся порадами двох минулих днів.
20 Середа Місяць у знаку Терезів

Зростаючий

Перша чверть

Рекомендується посадка та посів квітів, чи то садових, чи кімнатних, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними сьогодні будуть полив і сінокіс.
21 Четвер Місяць у знаку Терезів Скорпіону Зростаючий Рекомендується посадка та посів квітів, чи то садових, чи кімнатних, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними сьогодні будуть полив і сінокіс.
22 П'ятниця Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Сприятливий день. Не забороняється здійснювати посіви й посадки будь-яких рослин, особливо овочевих культур. Також вітаються підгодівлі, щеплення, заготівля живців, профілактичне та омолоджуюче обрізання дерев та кущів.
23 Субота Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур : капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини коренями, збирати трави й саджати дерева. Ефективними будуть сьогодні щеплення, внесення мінеральних чи органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
24Неділя Місяць у знаку Скорпіону Стрільця Зростаючий Високопродуктивний день. Можна сіяти, саджати та пересаджувати. Рекомендуються щеплення, полив, підживлення органічними й мінеральними добривами, заготівля і сушка трав, збір урожаю ягід і інших плодів.
25 Понеділок Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується посадка швидкорослих культур : зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізування квітів. Посаджені у цей день домашні квіти швидше розквітають.
26 Вівторок Місяць у знаку Стрільця Козерога Зростаючий Рекомендується посадка швидкорослих культур : зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізування квітів. Посаджені у цей день домашні квіти швидше розквітають.
27 Середа Місяць у знаку Козерога Зростаючий Рекомендується посадка швидкорослих культур : зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізування квітів. Посаджені у цей день домашні квіти швидше розквітають.
28 Четвер Місяць у знаку Козерога Повний Місяць Не рекомендуються посіви, посадки та пересадки.
29 П'ятниця Місяць у знаку Козерога Водолія Спадаючий Рекомендується посадка і пересадка дерев і кущів. Розпушування ґрунту, внесення добрив, щеплення дерев, косовиця.
30 Субота Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендується проводити посіви та посадки. Рекомендується збирати зернові й коренеплоди, косити, проводити обприскування та обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку.
Схожі новини по темі Домівка / Посівний календар


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Вересень

Народний календар. Вересень

Колись, у давнину, безкрайні простори Європи і Азії покривав невибагливий, вічнозелений,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про вересень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про вересень

Вересень, перший місяць осінньої пори, на який припадає чимало свят за церковним та народним...