Посівний календар на квітень 2018

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця наквітень місяць 2018 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фази Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку. У посівному календарі на квітень місяць 2018 року Ви зможете знайти точну інформацію про проведення садових і городніх робіт на кожен день квітня 2018 року. Дивіться також Народний церковний календар на квітень місяць. З місяцем квітнем пов’язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів’їв та прикмет про погоду.


Посівний календар на квітень 2018ДатаДень тижняМісяць в знаку ЗодіакуФаза МісяцяРекомендовані роботи в саду і городі
1НеділяМісяць у знаку Терезів СкорпіонаСпадаючийДень рекомендується присвятити посадці декоративних кущів і цибулькових квіткових культур, а також посадці цибулі, часнику та посіву скороспілих коренеплодів, овочевих культур, призначених для тривалого зберігання. Розпушування ґрунту, внесення добрив, боротьба з шкідниками.
2ПонеділокМісяць у знаку СкорпіонаСпадаючийДень сприятливий для посіву і посадки овочевих, злакових, квіткових і будь-яких інших культур. Не забороняється посів лікарських трав. Вітаються роботи по щепленню, прищипці, внесенню органічних і мінеральних добрив, оранці, обприскуванню проти шкідників і хвороб. Рекомендується посів моркви, редису, цибулі сіянки, топінамбуру, поставити картоплю на пророщування.
3ВівторокМісяць у знаку Скорпіона СтрільцяСпадаючийСприятливий день для посіву злакових, квіткових і будь-яких інших овочевих культур, посадки топінамбуру, ранньої картоплі. Загартування та підживлення розсади, пророщування картоплі перед посадкою.
4СередаМісяць у знаку СтрільцяСпадаючийМалородючий день. Посіви з метою отримання урожаю небажані. Можливі посіви квіткових культур, зелені, витких і лікарських рослин. Не забороняється посадка саджанців декоративних і фруктово-ягідних культур, перекопування ґрунту, оранка, внесення добрив, обробка проти шкідників і хвороб.
5ЧетверМісяць у знаку Стрільця КозерогаСпадаючийСкористайтеся порадами минулого дня. Можна зайнятися побілкою дерев та кущів та їх підживленням, підготовкою грядок до майбутніх посадок.
6П'ятницяМісяць у знаку КозерогаСпадаючийСкористайтеся порадами двох минулих днів. Рекомендується прибирання в саду, підготовка городу та грядок до майбутніх посадок та посівів.
7СуботаМісяць у знаку КозерогаСпадаючийСприятливий день для посіву овочевих культур, а також посадки коренеплодів, картоплі, саджанців декоративних і фруктово-ягідних кущів та дерев. Останні, у свою чергу, порадують щедрим і тривалим плодоносінням. Рекомендується формуюча обрізка дерев. Не забувайте про загартовування розсади.
8НеділяМісяць у знаку Козерога ВодоліяСпадаючий Остання чвертьСприятливий день для посіву овочевих культур, а також посадки коренеплодів, картоплі, саджанців декоративних і фруктово-ягідних кущів та дерев. Останні, у свою чергу, порадують щедрим і тривалим плодоносінням. Рекомендується формуюча обрізка дерев. Не забувайте про загартовування розсади. Несприятливий день для пересаджування кімнатних рослин та квітів.
9ПонеділокМісяць у знаку ВодоліяСпадаючийНе рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прополка.
10ВівторокМісяць у знаку Водолія РибСпадаючийПоради минулого дня.
11СередаМісяць у знаку РибСпадаючийНе рекомендуються посіви і посадки, хіба що посів ранніх коренеплодів і ранньої картоплі. Рекомендується проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прополка.
12ЧетверМісяць у знаку РибСпадаючийСприятливий день для посівів чи посадок будь-яких рослин, особливо овочевих культур. Рекомендуються підживлення, щеплення, заготівля живців, профілактичне і омолоджуюче підстригання дерев та кущів.
13П'ятницяМісяць у знаку Риб ОвенаСпадаючийСприятливий день для будь яких садово городніх робіт. Рекомендуються посадки селери, редису, цибулинних, висадка розсади в ґрунт, підрізування і щеплення дерев і ягідних кущів.
14СуботаМісяць у знаку ОвенаСпадаючийНе рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування. Можна присвятити час пікіровці розсади, діленню і пересадці кімнатних рослин, розмноженню вегетативним способом.
15НеділяМісяць у знаку Овена ТільцяСпадаючийСкористайтеся порадами минулого дня.
16ПонеділокМісяць у знаку ТільцяНовий МісяцьНе рекомендуються посіви, посадки та пересадки.
17ВівторокМісяць у знаку Тільця БлизнюківЗростаючийРекомендується посів салати і капусти, решту овочевих культур не рекомендується. Обрізання дерев і кущів.
18СередаМісяць у знаку БлизнюківЗростаючийРекомендується посадка бобових і в'юнких рослин (плетиста троянда, суниця, виноград). Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися з шкідниками і хворобами (обприскування і обкурювання). Сприятливий день для посадки плодових дерев та багаторічних квітів.
19ЧетверМісяць у знаку Близнюків РакаЗростаючийРекомендується посадка бобових і в'юнких рослин (плетиста троянда, суниця, виноград). Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися з шкідниками і хворобами (обприскування і обкурювання). Сприятливий день для посадки плодових дерев та багаторічних квітів.
20П'ятницяМісяць у знаку РакаЗростаючийРекомендується посадка більшості культур : томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків та декоративних культур.
21СуботаМісяць у знаку Рака ЛеваЗростаючийРекомендуються посіви і посадки будь-яких культур, особливо овочевих: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків, висадка розсади у парник чи теплицю . Варто відмітити, що рослини, посаджені цього дня, не порадують швидким зростанням, але в майбутньому зможуть похвалитися щедрим урожаєм. Сприятливий день для посадки плодових дерев та плодоягідних кущів.
22НеділяМісяць у знаку ЛеваЗростаючийРекомендуються посіви і посадки будь-яких культур, особливо овочевих: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків, висадка розсади у парник чи теплицю. Варто відмітити, що рослини, посаджені цього дня, не порадують швидким зростанням, але в майбутньому зможуть похвалитися щедрим урожаєм. Сприятливий день для посіву зелені на салат, посадки плодових дерев та плодоягідних кущів.
23ПонеділокМісяць у знаку Лева ДівиЗростаючий Перша чвертьНеродючий день, тому не варто сіяти, садити чи пересаджувати садово городні культури. Можна зайнятися боротьбою з хворобами та шкідниками рослин, внесенням мінеральних та органічних добрив, підготовкою грядок до посадки чи посіву.
24ВівторокМісяць у знаку ДівиЗростаючийНеродючий день, тому не варто сіяти, садити чи пересаджувати садово городні культури. Можна зайнятися боротьбою з хворобами та шкідниками рослин, внесенням мінеральних та органічних добрив, підготовкою грядок до посадки чи посіву.
25СередаМісяць у знаку ДівиЗростаючийНе рекомендується саджати і пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, робити посів на насіння.  Рекомендується розпушування ґрунту, культивація, підгортання, мульчування дерев, обприскування.
26ЧетверМісяць у знаку Діви ТерезівЗростаючийСкористайтеся порадами минулого дня.
27П'ятницяМісяць у знаку ТерезівЗростаючийРекомендується посадка кісточкових фруктових дерев, стручкових культур (гороху, квасолі, спаржі, сочевиці), а також усіх видів квітів, висадка розсади томатів та  перцю у парник чи відкритий ґрунт,  посів дині, гарбуза, капусти. Сприятливий день для робіт по щепленню, поливу, внесенню будь яких добрив.
28СуботаМісяць у знаку Терезів СкорпіонуЗростаючийСкористайтеся порадами минулого дня. Сприятливий день для посадки чи пересадки плодових дерев та плодоягідних кущів.
29НеділяМісяць у знаку СкорпіонуЗростаючийРекомендується посадка більшості культур : капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза ну і звичайно картоплі. Не рекомендується розмножувати рослини коренями і саджати дерева. Ефективними сьогодні буде підрізування дерев і ягідних кущів, щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
30ПонеділокМісяць у знаку Скорпіону СтрільцяПовний МісяцьНе рекомендуються посіви, посадки та пересадки.
Схожі новини по темі Домівка / Посівний календар


Коментарі:

  1. Тобто… 31 березня місяць зростав, а 1 квітня різко почав спадати? Я щось не так зрозумів?


    1. Вибачте, помилився, 31 березня повний місяць, дякую за зауваження


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...