Солодкий перець. Вирощування

Агротехніка солодкого перцю багато в чому схожа з прийомами обробітку томатів, проте є в ній деякі тонкощі. По-перше, перець більш вимогливий до вологості та родючості ґрунту. По-друге, плоди перцю можна їсти й заготовлювати навіть зеленими ...

Перець можна виростити без великих витрат праці та часу, без застосування складних добрив і отрутохімікатів, без особливих агротехнічних прийомів, що віднімають у "ледачого" городника вічно дефіцитні час і сили. Це можливо, якщо знати кілька важливих деталей при вирощуванні солодкого перцю.

Строки сівби насіння перцю на розсаду залежать від умов вирощування розсади. Якщо у вас оптимальні з точки зору умови освітлення (а це, як правило, південні вікна, парники, теплиці, або підсвічування лампами денного світла), то посів потрібно проводити в кінці березня - початку квітня. Якщо ви вирощуєте розсаду на західних або східних вікнах, то сійте в кінці лютого – на початку березня. Ґрунт для розсади треба брати більш родючий, ніж для томатів: на відро дернової землі потрібно додати 1/3 відра старого перепрілого гною і склянку деревної золи. Перед посівом бажано замочити насіння у вологій марлі (не в воді!) 2-3 дні.
Після появи першого справжнього листка сіянці пікірують (розсаджують) в окремі горщики. Для перцевої розсади якнайкраще підходять баночки з-під майонезу чи маргарину, чи тому інше. При висоті ґрунту в 5-6 см розсада виходить більш кремезною, ніж при висоті 8-10 см.

За час вирощування розсади бажано зробити 2-3 підживлення змішаним розчином добрива. У частині розсади скоростиглих і середньостиглих сортів і гібридів перцю можна прищипнути верхівку над 5-6 листочком. Прищипнуті сіянці на 2-3-му тижні припинять зростання, що дуже зручно: розсада буде маленькою, зручно транспортується та краще приживається у відкритому ґрунті. А головне, що така розсада у майбутньому дасть більш високий врожай сочистого солодкого перцю. Кущі почнуть раніше галузитися, а плоди в основному формуються саме на бічних пагонах. Правда, перші плоди з рослин, розсада яких прищіпувалася, будуть готові до вживання днів на 10 пізніше, тому і рекомендуємо прищипувати тільки частину розсади. З рослин, що залишилися без прищіпки, можна зняти перші ранні плоди, а прищипнуті дадуть рясний урожай пізніше.

Висаджують розсаду перцю в ті ж терміни, що і томати: після 10 червня - у відкритий ґрунт, в середині травня - під малогабаритні плівкові укриття або парники. Відразу після посадки розсади перцю ґрунт необхідно замульчувати шаром в 5-6 см. В якості мульчі можуть бути використані: перегній, тирса, дрібно рублений бур'ян, солома. Подальший догляд полягає в поливах.

І ще одна суттєва рекомендація. Як тільки плід перцю виріс до нормального для даного сорту розміру, відразу ж зніміть його. Якщо плоди залишити на дозрівання, нові зав'язі припинять зростання.

Отже, виростити солодкий перець, як бачите, мабуть, легше, ніж томати. Родюча земля, хороші сорти та насіння, розумні строки посіву та висадки в ґрунт, полив і сонячне світло гарантують хороший врожай соковитого солодкого перцю.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...