Як поливати розсаду

Як поливати огірки

Коріння огірків слабкі і розміщені в поверхневому шарі ґрунту, який швидко висушується. До того ж у рослин велике листя, вони випаровують багато води. Тому огірки поливають часто і методом дощування.

Втім, щоб коріння огірків глибше пішли в ґрунт, рослини до появи бутонів можна взагалі не поливати, якщо йдуть хоча б невеликі дощі. Коли їх немає, то потрібно поливати раз на тиждень. З початком цвітіння поливи в сонячну погоду проводять через 3-4 дня до 17 години, а в спеку - через день. Якщо ж ночі холодні - вранці. Доза для дорослих ліан огірків з плодами 20-30 л на 1 м2.

Від дощування відмовляються, коли на листках з'явилися плями, а це симптом інфекції. Уражені огірки під корінь не поливають. Воду ллють в неглибокі борозенки навколо рослин або уздовж рядка. Полив припиняють, як тільки вода в борозні перестає вбиратися. Для цього можна використовувати пористі шланги.

Полив помідорів

Томатам не потрібна висока вологість повітря. Тому і застосовують акуратний полив під корінь, а не дощування, хоча і воно можливе в сильну спеку (35-40 °). Поливають помідори в першій половині дня: на початку цвітіння - раз в тиждень, потім - раз в 10-12 днів по 30 л на 1 м2. Скасовують водні процедури в холодну або сиру погоду.

Як поливати перець та баклажани

Принципи поливу перців і баклажанів як і у томатів: під корінь або по борознах через 7-10 днів і помірно. Різниця в числі поливів за сезон. Помідори досить 8-9 разів, перець і баклажани 10-12. І норма у останніх "томатна", від 15 до 30 л, яка також залежить від погоди.

Зрошення проводять або вранці, або ввечері, на заході сонця, а якщо стоїть довга посуха - вночі. При температурі нижче 15 ° С кущі не поливають взагалі, щоб запобігти появі сірої гнилі.

Полив капусти

Капуста більш вологолюбна рослина ніж інші. Їй потрібно багато води для наливу соковитого качана. Тому, коли він формується, норма поливу на 1 м2 від 30 л, але може досягати і 50.

При сухій і жаркій погоді полив проводять дощуванням - вранці або ввечері. Денні поливи можуть спровокувати не тільки опіки, а й слизовий бактеріоз. При похолоданні воду ллють під корінь. Ранні сорти поливають рідше - раз в 2-3 дні, а пізні - можна кожен день. Перестають поливати пізню капусту за 2-3 тижні до збирання врожаю.

Полив моркви після посіву

Відразу після посіву моркви і до перших сходів вологість ґрунту повинна бути високою. Щоб вода не випаровувалася, бажано накрити грядку поліетиленовою плівкою до появи сходів, а потім її прибрати. Поливають з лійки через ситечко. При помірній погоді - через 10 днів, норма - 30 л на 1 м2. Самий останній полив проводять за 3 тижні до збирання врожаю.

Полив буряку і петрушки

Бурякам і петрушці частий полив не потрібний. За сезон вистачить і 4-5 разів за такою ж нормою, як для моркви. Але в спеку, звичайно, поливають частіше, інакше рослини зів'януть, а то і просто "згорять". Поливають рано вранці або ближче до вечора в борозенки або шлангом по всій грядці. Якщо поливати вдень, то на поверхні ґрунту швидше утворюється щільна кірка.

Полив редиски

Швидкозростаючий редис поливають у відкритому ґрунті з 16 до 17 години. На легких ґрунтах це роблять через день, на середніх - через 2 дня, на важких - через 3, причому невеликими дозами, по 10-15 л води на 1 м2. Як тільки ґрунт злегка просохне, його розпушують граблями з короткими зубами.

Як поливати часник та цибулю

Компактна неглибока коренева система в різний час зростання цибулі і часнику диктує певні дози поливу. Коли інтенсивно утворюються листя і відростають коріння, води потрібно 30 л на 1 м2, коли наливаються цибулини - 30-35 л. Такими дозами поливають по борозенками раз в тиждень.

Якщо літо дощове, грядки краще не поливати зовсім, в суху і жарку погоду це роблять через 5-6 днів. За місяць до збирання поливи припиняють, щоб цибулини і головки краще зберігалися. До того ж надлишки вологи в цей час затримують їх дозння.

Картопля, як поливати

Краще поливати картоплю в борозенки. Коли ґрунт трохи просохне, то його зверху розпушують і присипають торфом, тирсою або перегноєм. В цьому випадку поливати можна 1-2 рази на місяць, а без мульчування - раз в тиждень. Витрата 20-30 л на 1 м2. Приблизно за 1-2 тижні до збирання полив припиняють, щоб бульби залишалися сухими і чистими.

Полив гарбузів і кабачків

Побагато поливають гарбузи і кабачки, причому обережно під коріння, ні в якому разі їх не оголюючи. Час вибирають ранковий або вечірній, так як вдень в сонячну погоду на широких листках можуть затриматися великі краплі, які здатні перетворитися в лінзи. Промені проходять крізь них і залишають опіки.

Гарбузи до першого підгортання поливають 1-2 рази, витрачаючи по 7-8 л на рослину. Потім 25 днів не поливають взагалі, а коли стануть наливатися плоди, дозоване зрошення відновлюють. Регулярність поливів - раз в 10 днів, витрата - 10 л на рослину. За місяць до збирання врожаю гарбузи треба захищати від води, щоб вони набрали більше цукрів.
Дорослі кабачки поливають раз на місяць акуратно під корінь. Норма - 20 л на кущ.

Під овочами, як правило, ґрунт не повинен пересихати. Якщо посуха і перезволоження чергуються, це призводить до розтріскування качанів капусти, коренеплодів моркви, буряка, селери, редиски і плодів помідорів. Крім цього, у моркви розростається серцевина.

Але є винятки. Цибуля, часник, диня і гарбуз схожі на верблюдів, вони спочатку досхочу п'ють, а в кінці життя їм вода не потрібна.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...