Як отримати субсидії?

  ---
Що буде з тими, хто збрехав В ДЕКЛАРАЦІЇ?

Соцзабез буде розраховувати розмір субсидії на підставі даних, представлених споживачем у заяві на субсидію і декларації. Соцпрацівники відправлять запит у всі комунальні служби, а також в жеки. «Перша субсидія буде нараховуватися за даним, зазначеним у декларації. Рішення про те, нараховувати субсидію чи ні, повинно бути прийнято протягом 10 днів після отримання даних від комунальних служб. Про прийняте рішення соцоргани повинні повідомити заявника. Як це буде зроблено, поки вирішується », - зазначає Зубарєва.

Потім соцзабез все ж робить запити в Державну фіскальну службу і Пенсійний фонд. При цьому дані, зазначені в декларації, податковим органам не передаються. Єдина інформація, яку відправлять - це ПІБ та ідентифікаційний код людини.

Якщо після перевірки даних виявиться, що платник зазначив невірні або неповні дані в декларації та заяві, виплата субсидії може бути припинена. «Якщо вказана неправильна сума доходу, перераховуємо суму субсидії. Якщо людина не вказала якийсь вид доходу, субсидія зніметься повністю », - говорить Зубарєва. А недобросовісний заповнювач бланка повинен буде повернути перераховану раніше суму субсидії у подвійному розмірі.

Складніше питання з покупкою на 50 тис. грн. Справа в тому, що дані про таку покупку ніяк не потраплять в податкову, якщо, наприклад, ви розплатилися готівкою в магазині (розрахунок готівкою заборонений, тільки якщо ви робите покупку на суму понад 150 000 грн.). Чиновники кажуть, що поки це питання не відрегульоване, але незабаром мінімальна сума для розрахунку готівкою може бути переглянута в бік зменшення (наприклад, до тих же 50 000). Правда, і тоді залишається питання, як же податкова дізнається про вашу покупку - для цього доведеться зобов'язати банки повідомляти про безготівкові угоди фіскальній службі. Поки вони цього робити не зобов'язані.


Скільки часу діє субсидія?

Раніше субсидії нараховувалися на опалювальний сезон. Тепер субсидія призначатиметься на 12 місяців, починаючи з місяця звернення за субсидією. Після закінчення цього терміну субсидія буде продовжуватися автоматично органами соцзахисту. Людині, якій вона покладалася, не треба знову звертатися за субсидією в УПСЗН та надавати будь-які документи або писати заяву. Соцзабез самостійно буде збирати необхідну інформацію і протягом двох місяців з початку наступного періоду нарахування (наступні 12 місяців) повинен визначити, чи належить субсидія на кожну конкретну квартиру з числа тих, які субсидувалися раніше. Якщо субсидія надається, то визначається, в якому розмірі вона буде виплачуватися весь наступний рік. Про рішення призначити субсидію і ї розмір, вам повідомлять листом.

Важливо, що ті платники комунальних послуг, які вже отримують субсидію і оформляли її в жовтні-листопаді 2014 року за старим порядком, до нововведень, жодних паперів нікуди відправляти не повинні ні в квітні, ні в жовтні - призначення субсидії їм буде продовжено автоматично. Але знову-таки, суму субсидії на наступний період можуть змінити, якщо змінилися якісь умови проживання або доходи сім'ї (або самотньої людини, що одержує субсидію).


Про що потрібно попереджати?

Якщо в сім'ї змінилися обставини, що впливають на розмір субсидії (наприклад, когось виписали з квартири, змінився перелік одержуваних від ЖКГ послуг, збільшилися доходи у кого-небудь з зареєстрованих мешканців, була здійснена покупка або оплата послуг на суму понад 50 тис. грн. ), то про це треба повідомити в органи соцзахисту впродовж місяця. Якщо сім'я, що отримує субсидію про такі зміни не повідомить соцзабез, то, коли правда спливе назовні (за допомогою інформації з податкової, наприклад), субсидія буде перерахована або скасована. А приховавши правдиві дані,людина буде змушена повернути нараховану понад наданої суми допомогу (або всю суму в разі скасування субсидії) в подвійному розмірі.


Які обмеження в надані допомоги?

Держава не буде оплачувати надмірну витрату ресурсів. Якщо ви, наприклад, часто приймаєте гарячу ванну, одночасно включаєте всі електроприлади і світло по всій квартирі, то субсидія це не покриє. Для неощадливих встановлені соціальні норми обсягу послуг ЖКГ (дивіться таблицю «Соціальні норми споживання послуг»), у розмірах яких і буде нарахована субсидія. А витрати понад норму людина сплатить у повному обсязі. Тобто якщо ви поодинці намотали 5 кубів гарячої води при нормі 1,6 куб. м на людину, то 3,4 куба оплатите в повному обсязі.

Схожі новини по темі ---Прокоментувати статтю: