Як отримати субсидії?

  ---
Хто може претендувати на СУБСИДІЮ?

Відповідь на це питання досить проста: на субсидію може претендувати будь-яка сім'я (або будь-яка людина), якщо протягом року ніхто з них не робив одноразової покупки на суму від 50 000 грн. Це - єдиний виняток, тобто, всі, хто такої покупки не робив, на субсидію претендувати зможуть. Інше питання - чи дадуть цій сім'ї / людині субсидію, але про це - далі.

«Кількість наявних машин, квартир не має значення - всі ці обмеження скасовані», - зазначає начальник відділу житлових субсидій КМДА Марія Зубарєва. Чиновник роз'яснила, що під покупкою розуміється і річ, куплена в кредит або розстрочку, і оплата послуг на таку суму, і інвестиції, наприклад, одноразовий внесок за квартиру в споруджуваному будинку. «Єдине виключення - це покупка ліків або оплата медичних послуг на 50 000 грн. і вище. У цьому випадку ми розглянемо питання нарахування субсидії. В інших - ні », - зазначає Марія Зубарєва.

Безпосередньо оформляти субсидію може людина, на яку відкрито рахунок на оплату комунальних послуг. Іншими словами, з усіх членів сім'ї заяву на субсидію має писати той, чиї прізвище, ім'я та по батькові щомісяця фігурують в рахунках за комуналку.

Крім тих, хто прописаний в квартирі і є її власником, право отримувати субсидію отримають і орендарі житла. У цьому випадку у людини на руках має бути договір оренди. Але не так все просто з оформленням субсидії для цієї категорії платників. «Щоб орендар міг оформити субсидію, на нього повинен бути відкритий рахунок для оплати комунальних послуг. Такий рахунок відкривається безкоштовно, але для цього потрібна згода господаря. А я не знаю жодного випадку в Києві, щоб господар квартири відкрив такий рахунок на орендаря », - говорить Зубарєва.


КОМУ І НАСКІЛЬКИ ДОПОМОЖЕ ДЕРЖАВА?

Отримають субсидію ті сім'ї (або одинокі мешканці), у яких сукупна сума щомісячних витрат на комуналку перевищує встановлений державою відсоток від щомісячного доходу - обов'язковий платіж за послуги ЖКГ (див. Таблицю «Розміри оплати комунальних послуг»). Субсидія, власне, складе різницю між вашою стандартної сумою витрат на комуналку і обов'язковим платежем.

Наприклад, в квартирі прописані дві людини, у одного місячний дохід 1800 грн., у іншого - 2200. Вважаємо дохід сім'ї в розрахунку на одну особу: (1800 + 2200): 2 = 2000. Це означає, що сума обов'язкового платежу на одного члена сім'ї становить 255,1 грн. На двох - 510,2 грн. Це та сума, яку ви заплатите за комуналку самі, решту (якщо платіжка, скажімо, на 800 грн.) покриє держава, але тільки в тому випадку, якщо ваші витрати не перевищують соціальних норм. У нашій таблиці «Розміри оплати комунальних послуг» наведені узагальнені дані.

Тим, кому належить субсидія, у травні прийдуть квитанції про оплату комунальних послуг, де сума до оплати буде вже зменшена на розмір субсидії. Особливо педантичні у фінансових питаннях споживачі зможуть запросити детальний розрахунок в соцзабезі за місцем реєстрації.


Як оформити субсидії?

До 15 квітня і в жовтні всім користувачам комунальних послуг разом з платіжками за комуналку поштою прийде бланк-заявка на отримання субсидії.

«У квітні та жовтні - тому що розрахунок субсидії проводиться на основі суми витрат за комунальні послуги, а вона завжди вище в період опалювального сезону. Тому тим, хто не встигне подати заявку до 1 травня, наступного разу це має сенс робити тільки в жовтні », - уточнює Зубарєва.

Бланк на субсидію, який прийде поштою, являє собою лист, на одній стороні якого буде заява на отримання субсидії, а на другий - податкова декларація спрощеної форми. Людина повинна заповнити заявку та декларацію (обіцяють, що в листі буде інструкція, як це зробити) і віднести в місцеве (районне) Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН або по-народному соцзабез) або ж відправити туди ж поштою (адресу надішлють разом з бланками). Соцзабез не має права вимагати від фізособи якісь документи або довідки крім зазначених заяви та декларації. Зразок заяви і декларації, які українці отримають у квітні поштою. Клацніть для збільшення.


заява на отримання субсидіїзаява на отримання субсидії
заява на отримання субсидіїзаява на отримання субсидії

Схожі новини по темі ---



Прокоментувати статтю: