Місячний посівний календар на березень

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на березень 2023 року по Україні із зазначенням фаз Місяця, положенням Місяця в знаках Зодіаку, а також з рекомендаціями для садівників та городників. Дивіться також Народний церковний календар на березень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.


Дата День тижня Знак зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Середа

у Раку

Зростаючий Відмінний час для пересадки кімнатних рослин, приготування суміші ґрунту для розсади. Також посів овочевих культур у зимовій теплиці.
2 Четвер у Раку Зростаючий Відмінний час для пересадки кімнатних рослин, приготування суміші ґрунту для розсади. Також посів овочевих культур у зимовій теплиці. Рекомендується замочування та пророщування насіння на розсаду.
3 П'ятниця у Леві

Зростаючий

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
4 Субота у Леві

Зростаючий

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
5 Неділя у Леві Зростаючий Посів у теплиці або в ящиках на підвіконні редиски, зелені, петрушки, шпинату, кропу.
6 Понеділок у Леві

Спадаючий

Не рекомендується посів на насіння. Сприятливий день для пікірування розсади овочевих культур та квітів, розпушування, культивації ґрунту.
7 Вівторок у Діві Повний місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
8 Середа у Терезах Спадаючий Сприятливий день для посіву зелені, цибулькових квітів, що призначені для вирощування у зимовій теплиці. Також рекомендується обрізка фруктових дерев, полив, розпушування ґрунту, підживлення кімнатних квітів, боротьба з зимуючими шкідниками в саду, побілка штамбів дерев.
9 Четвер у Терезах Спадаючий Сприятливий день для посіву зелені, цибулькових квітів, що призначені для вирощування у зимовій теплиці. Також рекомендується обрізка фруктових дерев, полив, розпушування ґрунту, підживлення кімнатних квітів, боротьба з зимуючими шкідниками в саду, побілка штамбів дерев.
10 П'ятниця у Терезах Спадаючий Сприятливий день для посіву зелені, цибулькових квітів, що призначені для вирощування у зимовій теплиці. Також рекомендується обрізка фруктових дерев, полив, розпушування ґрунту, підживлення кімнатних квітів, боротьба з зимуючими шкідниками в саду, побілка штамбів дерев.
11 Субота у Скорпіоні Спадаючий Рекомендується посів та пересадка кімнатних рослин. Полив, розпушування ґрунту, підживлення квіткових рослин.
12 Неділя у Скорпіоні Спадаючий Рекомендується посів та пересадка кімнатних рослин. Полив, розпушування ґрунту, підживлення квіткових рослин. Пікірування сіянців. Бульби глоксиній та бегоній покласти на пророщування.
13 Понеділок у Стрільця Спадаючий Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив та боротьба з надземними шкідниками. Можна провести санітарне обрізання дерев та кущів, видалення сухих та хворих гілок, порослі.
14 Вівторок у Стрільці

Спадаючий

Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив та боротьба з надземними шкідниками. Можна провести санітарне обрізання дерев та кущів, видалення сухих та хворих гілок, порослі. Підживлення кімнатних рослин.
15 Середа у Козерогу

Спадаючий

Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив та боротьба з надземними шкідниками. Можна провести санітарне обрізання дерев та кущів, видалення сухих та хворих гілок, порослі. Підживлення кімнатних рослин, посів коренеплодів у теплиці.
16 Четвер у Козерогу Спадаючий Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив та боротьба з надземними шкідниками. Можна провести санітарне обрізання дерев та кущів, видалення сухих та хворих гілок, порослі. Підживлення кімнатних рослин, посів коренеплодів у теплиці.
17 П'ятниця у Водолії Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
18 Субота у Водолії Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
19 Неділя у Рибах

Спадаючий

Посів у теплиці в’юнких рослин, гороху, квасолі. Відмінний час для культивації, поливу та внесення мінеральних чи органічних добрив.
20 Понеділок у Рибах Спадаючий Посів у теплиці в’юнких рослин, гороху, квасолі. Відмінний час для культивації, поливу та внесення мінеральних чи органічних добрив. Роботи у теплиці, проріджування сходів, розпушування ґрунту.
21 Вівторок у Овні Молодий місяць Несприятливий день для посівів, посадок  чи пересадок.
22 Середа в Овні Зростаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка та мульчування.
23 Четвер в Тельці Зростаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка та мульчування. Обрізання та щеплення плодових дерев.
24 П'ятниця у Тельці Зростаючий Сприятливий день для посіву овочевих культур у зимовій теплиці. Бажано викласти картоплю на пророщування.
25 Субота у Тельці Зростаючий Сприятливий день для посіву овочевих культур у зимовій теплиці. Бажано викласти картоплю на пророщування.
26 Неділя у Близнятах

Зростаючий

Видалення зайвих пагонів, боротьба з шкідниками та хворобами.
27 Понеділок у Близнятах Зростаючий Видалення зайвих пагонів, боротьба з шкідниками та хворобами.
28 Вівторок у Руку Зростаючий Рекомендується посів на розсаду помідорів, капусти, огірків, перцю. Також підживлення мінеральними добривами.
29 Середа у Раку Зростаючий Рекомендується посів на розсаду помідорів, капусти, огірків, перцю, редьки, редиски, моркви. Також підживлення мінеральними добривами.
30 Четвер у Раку Зростаючий Рекомендується посів на розсаду помідорів, капусти, огірків, перцю, редьки, редиски, моркви. Також підживлення мінеральними добривами. Прибирання в саду та городі, можна зняти укриття з теплолюбних рослин.
31 П'ятниця у Леві Зростаючий Не рекомендуються посіви,  посадки чи пересадки.

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....