Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз Місяця, положенням Місяця в знаках Зодіаку, а також з рекомендаціями для садівників та городників. Дивіться також Народний церковний календар на Травень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.


Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Субота Місяць у знаку Козерогу Спадаючий Не рекомендується пересадка чи посадка  квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, обрізка й щеплення дерев, провести обробку кущів й дерев проти шкідників та хвороб.
2 Неділя Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендується пересадка чи посадка  квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, обрізка й щеплення дерев, провести обробку кущів й дерев проти шкідників та хвороб.
3 Понеділок Місяць у знаку Водолія

Спадаючий

Остання чверть

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Слід зайнятися стрижкою газону, ремонтом господарських будівель й садового інвентарю, перевіркою залишків врожаю, що зберігається в теплиці.
4 Вівторок Місяць у знаку Водолія

Спадаючий

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Слід зайнятися стрижкою газону, ремонтом господарських будівель й садового інвентарю, перевіркою залишків врожаю, що зберігається в теплиці.
5 Середа Місяць у знаку Риб Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев та ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу та внесення мінеральних та органічних добрив.
6 Четвер Місяць у знаку Риб

Спадаючий

 

Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев та ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу та внесення мінеральних та органічних добрив.
7 П'ятниця Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Також не варто проводити поділ кущів. Рекомендуються обрізка плодових дерев та кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка й мульчування.
8 Субота Місяць у знаку Овена

Спадаючий

 

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Також не варто проводити поділ кущів. Рекомендуються обрізка плодових дерев та кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка й мульчування.
9 Неділя Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Також не варто проводити поділ кущів. Рекомендуються обрізка плодових дерев та кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка й мульчування.
10 Понеділок Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка всіх видів коренеплодів, бульбових та цибулинних культур. Сприятливий день для підстригання плодових дерев й кущів.
11 Вівторок Місяць у знаку Тільця Новий Місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
12 Середа Місяць у знаку Близнюків Новий Місяць Рекомендується посадка бобових та рослин, що в’ються  (плетиста троянда, суниця, виноград). Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися зі шкідниками та хворобами (обприскування й обкурювання).
13 Четвер Місяць у знаку Близнюків Зростаючий Рекомендується посадка бобових та рослин, що в’ються  (плетиста троянда, суниця, виноград). Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися зі шкідниками та хворобами (обприскування й обкурювання).
14 П'ятниця Місяць у знаку Близнюків

Зростаючий

Рекомендується посадка бобових та рослин, що в’ються  (плетиста троянда, суниця, виноград). Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися зі шкідниками та хворобами (обприскування й обкурювання).
15 Субота Місяць у знаку Рака

Зростаючий

Рекомендується посадка більшості овочевих культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Також можна садити саджанці кущів і дерев плодово-ягідних культур. Обрізка сьогодні небажана.
16 Неділя Місяць у знаку Рака Зростаючий Рекомендується посадка більшості овочевих культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Також можна садити саджанці кущів і дерев плодово-ягідних культур. Обрізка сьогодні небажана.
17 Понеділок Місяць у знаку Лева Зростаючий Не рекомендується посів, посадка чи пересадка садово-городніх культур. Сприятливий день  для підготовки грядок та газонів до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками.
18 Вівторок Місяць у знаку Лева

Зростаючий

 

Не рекомендується посів, посадка чи пересадка садово-городніх культур. Сприятливий день  для підготовки грядок та газонів до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками.
19 Середа Місяць у знаку Діви

Зростаючий

Не рекомендується посів, посадка чи пересадка садово-городніх культур. Сприятливий день  для підготовки грядок та газонів до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками.
20 Четвер Місяць у знаку Діви Зростаючий Перша чверть Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити рослини, в’ються. Покіс газону сповільнить зростання трав.
21 П'ятниця Місяць у знаку Діви

Зростаючий

 

Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживяться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити рослини, в’ються. Покіс газону сповільнить зростання трав.
22 Субота Місяць у знаку Терезів

Зростаючий

 

Рекомендується посадка квітів, закладання бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив й сінокіс. Пікірування й висадку розсади проводити не слід, так як коренева система сьогодні вкрай вразлива. Можна зайнятися підготовкою ґрунту до майбутніх посадок, прибиранням сміття та іншими справами по ділянці.
23 Неділя Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладання бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективними будуть полив й сінокіс. Пікірування й висадку розсади проводити не слід, так як коренева система сьогодні вкрай вразлива. Можна зайнятися підготовкою ґрунту до майбутніх посадок, прибиранням сміття та іншими справами по ділянці.
24 Понеділок Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Рекомендується посадка розсади більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Також можна посіяти кавуни, дині, гарбузи, патисони. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
25 Вівторок Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Рекомендується посадка розсади більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Також можна посіяти кавуни, дині, гарбузи, патисони. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
26 Середа Місяць у знаку Стрільця

Повний місяць

Повне Місячне затемнення

Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
27 Четвер Місяць у знаку Стрільця Спадаючий Рекомендується бути обережними при будь-яких садово-городніх роботах. Пікірування та висадку розсади проводити не слід, так як коренева система сьогодні вкрай вразлива. Можна зайнятися підготовкою ґрунту до майбутніх посадок, прибиранням сміття та іншими справами по ділянці.
28 П'ятниця Місяць у знаку Козерога Спадаючий Не рекомендується пересадка квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування ґрунту, внесення мінеральних чи органічних добрив, обрізка і щеплення дерев та кущів. Також сприятливий день для висадки саджанців плодово-ягідних та декоративних кущів й дерев, стрижка газону, видалення порослі.
29 Субота Місяць у знаку Козерога Спадаючий Не рекомендується пересадка квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування ґрунту, внесення мінеральних чи органічних добрив, обрізка і щеплення дерев та кущів. Також сприятливий день для висадки саджанців плодово-ягідних та декоративних кущів й дерев, стрижка газону, видалення порослі.
30 Неділя Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується проводити покіс,  обприскування і обкурювання, підстригання дерев та кущів, прищипування, прополку. Можна зайнятися прибиранням садового сміття, ремонтом господарських будівель, закупівлею необхідних інструментів.
30 Понеділок Місяць у знаку Водолія Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується проводити покіс,  обприскування і обкурювання, підстригання дерев та кущів, прищипування, прополку. Можна зайнятися прибиранням садового сміття, ремонтом господарських будівель, закупівлею необхідних інструментів.

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....