Капуста броколі. Вирощування догляд

Капуста Броколі любить родючий ґрунт. Городники добре відгукуються про сорт Тонус. Він дає надійні врожаї, великі головки. Грядки перекопайте з внесенням перегною або компосту з додаванням мінеральних добрив, але попередником не повинна бути капуста, і ніяких кислих ґрунтів. Для отримання стабільного врожаю розсада не повинна бути переросла. На час висадки в ґрунт, а це початок травня, має бути 5-6 листочків. Якщо хочете отримати врожай пізніший, то насіння можна посіяти прямо в ґрунт. На розсаду у нас сіють в кінці березня - початку квітня. Розсада не повинна бути загущеною, інакше вона витягнеться, і коріння будуть слабкі. Броколі чуйна на полив, любить підживлення настоєм коров'яку. Не допускайте пересушування ґрунту. Розсада броколі боїться заморозків на ґрунті, тому якщо є ймовірність таких заморозків, то слід висаджену розсаду укрити плівкою. Іноді для отримання великої головки капусти броколі, частину розсади садять більш загущено. Знявши перший врожай бажано підживити, і тоді бічні головки швидше підростають, даруючи додатковий врожай. Броколі заслуговує на увагу за свої смакові якості та корисні властивості.

Як доглядати за броколі

Крім регулярного поливу, капуста броколі любить багато води і прополку, слід також підживляти підростаючу капусту. Підживляти перший раз потрібно після висаджування розсади на 10-12 день. Другий раз, коли почнуть зав'язуватися плоди. Щоб коріння рослин не відчували нестачу в кисні, потрібно регулярно рихлити ґрунт.

Для боротьби зі шкідниками: гусеницями, попелицями та іншими шкідниками, використовуйте настій тютюну або часнику, а також помідорове бадилля. Для його приготування зазначені інгредієнти заливають окропом і настоюють 6-12 годин. В результаті виходить досить гіркий настій, який не по смаку шкідникам.
Таким настоєм потрібно приблизно раз в тиждень або після сильних дощів обприскувати стебла і листя капусти броколі, але до появи головок.
Дозріває капуста броколі вже до середини серпня, але обов'язкова умова - збирати капусту слід до того як розпустяться квіткові бутони. Зрізають капусту з частиною стебла, який також використовується в приготуванні страв.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...