Календар догляду за полуницею від весни до осені

Полуниця (садова суниця) - досить примхлива культура, тому за нею потрібно ретельно доглядати з ранньої весни до пізньої осені.
За полуничною грядкою починають доглядати ще до того, як повністю зійде сніг (зазвичай в березні), а закінчують роботи з настанням заморозків.

Березень

Коли настануть перші теплі дні і з грядок частково зійде сніг, полуницю вкривають поліетиленовою плівкою або агроволокном. Це дозволить отримати ранній урожай ягід.

Покривний матеріал розташовують на дуги, щоб між ним і рослинами залишалася повітряний прошарок. Врахуйте: чим більший об'єм повітря під укриттям, тим нижчу температуру зможуть витримати кущики полуниці.

Як тільки повністю зійде сніг, грядку очищають: видаляють засохлі листя і квітконоси, за допомогою ножиць зрізають залишки вусів. На місця, де росли загиблі кущики, садять молодий кущ полуниці.

Після відновлення грядки проводять профілактичну обробку від хвороб і шкідників полуниці. Посадки обприскують 1% -ною бордоською рідиною або будь-яким препаратом на основі хоруса.

Коли відтане та трохи прогріється земля, на полуничній грядці рихлять грунт. Це дозволить зберегти в ньому накопичену за зиму вологу. При цьому кущики полуниці злегка підгортають, щоб коренева система швидше пішла в ріст.

Квітень

Якщо ви запланували посадити навесні полуницю, зробіть це якомога раніше. У квітні погода буває різною: інколи в середині весни ще щільним шаром лежить сніг, а іноді в цей час вже щосили розпускаються бруньки. Тому при встановленні відповідного терміну посадки полуниці більше орієнтуються не на час, а на погодні умови. Розсаду полуниці садять навесні. Важливо, щоб до цього часу грунт встиг прогрітися приблизно до 10 ° С.

Коли полуниця почне рости, посадки мульчують органікою або спеціальною мульчуючою плівкою. У період масового зростання листя проводять другу профілактичну обробку проти хвороб полуниці.

Якщо в квітні з'явилися шкідливі комахи, кущики полуниці обприскують хімічними інсектицидами (актеллика, тельдор, Енвідором, Каліпсо і ін.). Також останнім часом добре зарекомендував себе комплексний препарат Теовіт Джет - контактний фунгіцид і акарицид.

Якщо кущики суниці садової ростуть на одному місці вже більше 3 років, їм знадобляться підживлення. На початку вегетаційного періоду садова суниця потребує азотних добрив, в період цвітіння - в фосфорних, а після плодоношення - в азотних, фосфорних і калійних.

Травень

Садову суницю, вирощувану в тунелях парниках, щодня провітрюють, щоб рослини не перегрілися під променями весняного сонця. Вранці відкривають один або обидва торці, а на ніч закривають. Полуницю, вирощувану у відкритому грунті, на ніч вкривають спанбондом, так як весняні заморозки (а часом навіть зниження температури до 1 ° С) можуть погубити рослини.

Під час цвітіння полуниці на ній можуть з'явитися суничні довгоносики. Кущики обприскують настоєм часнику або іншими народними засобами боротьби зі шкідниками.

У травні нерідко стоїть суха погода. Для правильного розвитку рослин і утворення плодів полуничну грядку регулярно поливають. У другій половині травня (в залежності від регіону і погоди) починає плодоносити полуниця ранніх сортів. Урожай своєчасно збирають, тоді поливи проводять після збору дозрілих ягід. Якщо в цей час часто йдуть рясні дощі, рослини захищають від гнилі та борошнистої роси, а також при необхідності прополюють бур'яни.

У травні садова суниця починає активно випускати вуса, які забирають у рослини велику кількість поживних речовин. Якщо ви вирощуєте полуницю для отримання ягід, а не для розмноження, то вусики потрібно регулярно видаляти. Грамотно регулюючи кількість вусів на кущах, ви зможете отримати і посадковий матеріал, і хороший урожай ягід.

Червень

Продовжуюємо збір врожаю. У другій половині місяця починають плодоносити і пізні сорти. Щоб ягоди не бруднилися і не гнили, під кущики стелять чорний нетканий матеріал або підсипають стружку. Це допомагає захистити суницю садову від сірої гнилі та бур'янів. Також в червні розетки полуниці укорінюють в окремих стаканчиках або касетах. Такі рослини будуть готові до пересадки на нове місце вже через 2-3 тижні.

Липень

Після закінчення плодоношення з кущів видаляють всі старі, хворі та пошкоджені листя. Грядку добре поливають, розпушують ґрунт навколо кущів і видаляють з них всі зайві вуса. У липні на кущах полуниці може оселитися суничний кліщ. З пошкоджених рослин зрізають листя і спалюють. Потім всю грядку обприскують водою (близько 60 ° С) або гарячим розчином марганцівки.

Якщо на рослинах з'являються і інші комахи-шкідники, кущики полуниці обприскують хімічними або біологічними інсектицидами. Також можна вдатися до народних безпечниих засобів. Крім того, в цей період полуниця нерідко уражається плямистістю, борошнистою росой, сірою гниллю. З хворобами допомагає впоратися 1% -на бордоська рідина з додаванням колоїдної сірки (100 г препарату на 10 л води).

Серпень

З серпня в кінці літа на полуничній грядці глибоко розпушують ґрунт і вносять комплексне добриво: по 1 ч.л. під кожен кущ. До кінця місяця закінчують посадку вусів, кущики регулярно поливають.

Вересень

На початку осені слід подбати про своєчасний полив полуничної грядки, тому що з вересня формуються квіткові бруньки, з яких в наступному році з'являться ягоди. Тому у вересні важливо не забувати поливати рослини.

Жовтень

В жовтні для рослин створюють сприятливі умови, які допоможуть їм добре перезимувати. Для цього грядки поливають, розпушують ґрунт, видаляють бур'яни. Кущі полуниці підгортають торфом, перегноєм або компостом.

Листопад

Коли верхній шар грунту (на глибину 5-7 см) підмерзне, грядки мульчують. Це запобіжить виштовхування рослин із землі. Щоб затримати сніг, наверх укладають хмиз, листя топінамбура, стебла малини або кукурудзи. У такому вигляді полуниця зимує. Завдяки правильному і своєчасному проведенню робіт по догляду за полуницею, вам вдасться виростити здорову рослину і зібрати хороший урожай солодких ягід полуниці. Дотримуйтесь цих рекомендацій - і все у вас вийде!

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Серпень.

Народний календар. Серпень.

Назва місяця походить від слова «серпанок». Це легка пелена, що застилає й огортає землю. Завдяки...

Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Народні обряди, звичаї, прикмети та прислів’я на останній місяць літа, серпень....

Посівний календар

Місячний проісвний календар на серпень

Місячний проісвний календар на серпень

Місячний посівний календар садівника та городника на серпень 2023 року із зазначенням нового...