Як зберігати цибулю порей

Як зберігати цибулю порей

Цибуля - порей - це дворічна рослина. На другий рік цибуля порей зацвітає і дає насіння.

Листя у порею утворюється до пізньої осені, так як у цієї рослини практично відсутній період спокою. Незважаючи на зміну пори року, листя у цибулі - порею залишаються соковитими, м'ясистими і приємними на смак. Тільки у пізньостиглих сортів цибулі порею листя більш жорсткі, але зате ці рослини більш морозостійкі.

Хороший урожай цибулі - порею ви зберете вже в перший рік, якщо будете вирощувати її через розсаду. Посівом насіння відразу на грядку цю рослину вирощують тільки в теплих регіонах, оскільки цибуля - порей має довгий період вегетації. Хоча і є деякі сорти, що відносяться до ранньостиглих, але навіть їх в основному вирощують через розсаду. Є ще варіант обійтися без розсади. Наприклад , можна спробувати посіяти насіння цибулі - порею під зиму.


Коли збирати врожай цибулі- порей і як зберігати

Терміни збирання цибулі - порею залежать від посадженого вами сорту. До речі, ви можете ласувати ніжним листям і стеблами порею мало не з самого початку її вегетації. Правда в цьому випадку вона буде невеликою і для тривалого зберігання у свіжому вигляді, звичайно ж, не придатна.

Але можна заготовляти тільки листя (пера) без стебла. Тільки не скупіться, краще зрізати листя у тих рослин, які ви не плануєте відправляти на тривале зберігання. Можете навіть позначити собі рослини, які підуть на зимове зберігання у свіжому вигляді і не чіпати їх листя.

Заготівлею листя цибулі - порею можна займатися протягом всього вегетаційного періоду, який закінчується з настанням холодів. Листя порею зрізуються, видаляємо пожовклі і засохлі листові ділянки, промиваємо під проточною водою і просушуємо від зайвої вологи. Для просушування розмістіть листя на паперових рушниках або марлі бажано десь у темному місці.

Після того як зайва вода стече, цибулю порей можна нарізати кільцями, соломкою (як вам більше подобається) і помістити на зберігання в морозилку. Можете також висушити нарізану цибулю - порей, яку пізніше будете використовувати разом з іншими травами в якості приправи до страв.

Коли збирати врожай цибулі - порей для зимового зберігання соковитих стебел? Тут обмеження задають сильні заморозки. Цибулю - порей потрібно збирати до того, як зима почне заявляти про себе. Звичайно ж, ви можете вкрити порей і таким способом зберігати його і прибирати тоді, коли вона вам потрібна для кулінарних страв. Але краще все-таки зібрати її з грядки і сховати від морозів.


Збирання цибулі - порею здійснюється за наступною схемою:
викопування;
легке очищення від землі і підрізання коренів;
закладка на зберігання.

Викопувати і очищати цибулю - порей слід акуратно, щоб земля не потрапила між листя. Обрізати коріння потрібно лише частково , не пошкодивши дінці. Листя не потрібно зрізати, оскільки це може призвести до швидшого в'янення. Також обрізані листя роблять цибулю - порей більш вразливою до захворювань.


Як зберігати цибулю - порей ?
Зберігання цибулі - порею можливо кількома способами:
у свіжому вигляді ( в піску , в холодильнику);
в сушеному вигляді (використовується в якості приправ );
в замороженому вигляді (може використовуватися для різних страв, крім свіжих салатів, звичайно ж).

Як зберігати цибулю - порей в піску? Слід зазначити, що на зберігання закладаємо відразу ж після збирання врожаю цибулі порею. Кращі умови для зберігання цибулі - порею - це вологість повітря 85% і температура від -1 до +1 °С. Для зберігання цибулі - порею в піску слід взяти ящик з розрахунком , що він буде приблизно на 15-20 см заповнений піском. Насипте на дно ящика пісок шаром до 5 см, потім вертикальними рядами встановіть стебла порею, а між рядами насипте 10 -15- ти сантиметровий шар вологого річкового піску. Це дозволить зберігати цибулю - порей 5-6 місяців,крім того, в такому вигляді порей буде рівним.

Зберігання цибулі - порею можливо також на балконі. Якщо її добре вкрити , то цибуля з легкістю перенесе заморозки до -7-10 градусів.

Під час зберігання іноді перевіряйте цибулю порей, так як вона можутье хворіти або ж висихати. Такі рослини слід видалити, щоб зберегти інші.

Можливо зберігання цибулі - порею і в холодильнику . Для цього потрібно вибрати найкращі рослини зі свого врожаю. Зачистіть їх, підріжте коріння і листя і охолодіть. Охолоджувати потрібно до температури -2 ... +2 ° С без будь якої упаковки - оскільки це допоміжний етап для подальшого зберігання, потім швиденько упакуйте охолоджені стебла в поліетиленові пакети з перфорацією . У кожен пакет можна покласти не більш 8 стебел цибулі - порею.

У холодильнику ви зможете зберігати цибулю - порей до 4-5 місяців (за умови, що ви його її підготували так, як було описано вище). Важливо щоб температура не опускалася нижче -5 ° С, але сучасні холодильники надійні і такі сюрпризи не підносять.

Цибуля- порей: зберігання в морозильнику. В замороженому вигляді ви також зможете зберігати цибулю - порей всю зиму. Для цього підготовлені порізані листя і стебла викладіть тонким шаром - до 5 см - в пакети для заморозки і помістіть в морозильну камеру.

Висушити цибулю - порей ви можете як в духовці , так і в електросушарці . Саме в цьому випадку збережеться максимум корисних речовин. Найкраще сушити при більш низьких температурах (до +50 ° С). Але деякі господині сушать експрес методом, а саме на протязі 20 хвилин при 140-160 ° С.


Сорти цибулі- порею

Існують різні групи сортів цибулі порею. Якщо ви хочете отримати зелень як найшвидше, то вам варто вирощувати ранньостиглі сорти цибулі- порею:
«Голіаф» - вегетаційний період - 130 днів. Продуктивність - від 150 до 210 грам з рослини. Збирати врожай можна з липня.
«Килим» вегетаційний період - 150 днів. Продуктивність - від 145 до 205 грам . Збирати врожай можна з середини липня.
Пам'ятайте , що ці сорти зберігатися гірше, ніж інші сортові групи, хоча врожайність у них значно вища.


Середньостигла сортова група поступається за врожайністю ранньостиглої , але таку цибулю можна закладати на зберігання. Сорти цієї групи можуть зберігатися до весни.


«Коламбус» вегетаційний період - 155 днів . Продуктивність - від 300 до 400 грам . Смакові якості відмінні .
«Танго» вегетаційний період - 150 днів. Продуктивність - від 200 до 250 грам. Сорт морозостійкий.
Пізньостиглі сорти цибулі - порею можна зберігати до літа , але у них якість зелені значно нижча ( на смак вони більш гострі і трохи жорсткуваті) . Також у таких сортів значно нижча врожайність , ніж у перших двох груп.

«Карантанский» вегетаційний період - від 170 до 180 днів. Має прекрасні смакові якості навіть з настанням заморозків. Збирати врожай можна починати з середини вересня. Продуктивність до 200 грам.
«Елефант» вегетаційний період - від 185 до 210 днів. Сорт має гоструватий смак. Продуктивність - близько 200 грам.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...