При правильному зберіганні мед не старіє. Це підтверджують науковці. Мед, знайдений в гробницях єгипетських царів, не втратив своїх корисних властивостей. Тому зберігати мед краще в герметично закритих посудинах (склі, глазурованій глині) в темному і прохолодному приміщенні, але не в холодильнику.
Мед в сотах щодня й у великій кількості споживати не варто - шматочки воску, які ви проковтуєте, можуть стати причиною проблем з нирками і з шлунково-кишковим трактом.
При лікуванні застуди не розводьте мед у гарячому чаї і щойно закипілому молоці - висока температура «вбиває» всі цінні властивості меду. Напій вийде смачним, але марним.
Мед підвищує імунітет і збільшує працездатність. Якщо щоранку натщесерце випивати півсклянки теплої води з розчиненою в ній чайною ложкою меду, то застуди обійдуть вас стороною, мозок буде працювати активніше, та й настрій покращиться.
Неякісний мед можна розпізнати, капнувши в нього йод. Якщо мед посиніє, значить, продавець додав до нього крохмаль чи борошно. Відмовтеся від покупки і в тому випадку, якщо він надмірно блищить - так виглядає штучний і підігрітий (його ще іноді називають «відновлений») мед.
Приготувати страву з медом - найкращий спосіб відзначити Медовий Спас з сім'єю і друзями.
Цей легкий салат підійде навіть тим, хто постить. Крім того, салат «Східна свіжість» з медовою заправкою гармонійно доповнить страви з курки, баранини, телятини і кролика.
Черрі розрізати навпіл, цикорій розрізати вздовж і швидко обсмажити з двох сторін на розпеченій сковороді-гриль без масла так, щоб на них з'явилися «підпалини». На порційні тарілки викласти рукколу, половинки цикорію і черрі.
Для заправки змішати мед, соєвий соус і сік лимона, збити виделкою або вінчиком. При бажанні можна додати трохи оливкової олії.
Салат не змішувати, а полити «композицію» на тарілці заправкою і посипати гранатовими зернами.
Ще один простий, смачний і надзвичайно вітамінний салат. Готується дуже швидко. Подавати його можна як на сніданок, доповнивши сиром або тостами з сиром, так і до страв з м'яса і птиці. Якщо робите на обід або на вечерю, то в якості гарніру вибирайте пюре з картоплі і брокколі або класичне картопляне.
Огірки нарізати тонко поперек, посипати сіллю і перемішати. Покласти в друшляк і поставити під гніт на 15-20 хвилин. Так піде зайва рідина, а огірки придбають малосольний смак. У мисці змішати мед, теплу воду і оцет. Дуже дрібно порізати кріп і додати його в заправку. У великій салатниці з'єднати огірки і соус. Прибрати на 10 хвилин у холодильник.
Перед подачею перекласти в порційні салатники або креманки, зверху полити медом.
Мабуть, це самий елементарний в приготуванні десерт. Складові в рецепті просто перераховані, кількість - виходячи з того, скількох людей ви збираєтеся пригощати на свято Медового Спаса.
Завдяки меду курка набуває апетитну хрустку скоринку і непередаваний аромат. Правда, це блюдо не можна назвати безумовно корисним, таки мед піддається тепловій обробці, зате курка в меді надзвичайно смачна.
Можна приготувати «Курку в меду» і в аерогрилі. Температуру, швидкість і час вибирайте, виходячи з характеристик конкретної моделі. Подавайте курку з рисом, картоплею або з салатом.
Простий і смачний рецепт приготування млинцевого пирога «Медовий Спас», а якщо ви - віртуоз у приготуванні млинців, то він займе у вас зовсім небагато часу. Лимон в рецепті при бажанні можна замінити кисло-солодкими яблуками (у вас вийде класичний варіант), однак цедра і сік цитрусових надають пікантності і знижують нудотність меду.
Приготуйте «крем» для пирога: змішайте мед з натертою цедрою лимона (використовуйте тертку для пармезану), додайте корицю і 1 чайну ложку лимонного соку. Якщо хочете, щоб лимон відчувався виразніше, то кількість соку можна збільшити.
Трохи остиглі млинці змастіть медовим «кремом», сформуйте торт. Дайте настоятися 15-20 хвилин. Перед подачею обсипте торт цукровою пудрою з усіх боків (і тут же розкладайте по тарілках, інакше пудра промокне і замаслена). При бажанні прикрасьте журавлиною в цукрі або медовими сотами.
Інший варіант рецепту приготування: Якщо вирішите зробити торт з яблучно-медовою начинкою, вам знадобиться яблука. Очистіть яблука від шкірки і насіння, наріжте тонкими (але не прозорими) часточками, трохи припустіть на сковороді з кількома ложками води до пів готовності, викладайте на млинець в такому порядку; трохи меду з корицею - яблука - знову мед.
14 серпня - не тільки Медовий, а й Маковий Спас (Маковій), тому ми пропонуємо використовувати у приготуванні десерту і цей чудовий продукт. Цей десерт - варіація на тему тірамісу.
Якщо не знайдете «Дамські пальчики», їх можна замінити бісквітними коржами або бісквітом власного приготування.
«Медовий каркаде» - джерело вітамінів і прекрасна заміна чаю, компоту і навіть лимонаду. Він відмінно тонізує, має тонкий аромат і смачний як в холодному, так і в теплому вигляді.
Мед - незамінний помічник. Він - і ласощі, і ліки, і природний «енергетик». Страви з ним не тільки смачні, але і корисні, особливо якщо мед не проходить термічну обробку.