Рокамболь або цибуля-часник.

Рокамболь або цибуля-часник.

Рокамболь - це родич озимого часнику. Це чудо-часник: дуже великий, виростає до 300-400 г, хоча головки бувають і набагато більші. А смак у Рокамболя дивовижний, ядрьоний. Цвіте він у липні, квітки темно-пурпурного кольору, великі, гарні. На дінці утворюються дітки - 8-10 шт. До речі, саме це і відрізняє рокамболь від інших сортів - дітки утворюються на кінчиках коренів, а не на самій цибулині, як у часнику звичайного. Дітки покриті щільною шкіркою яскраво-жовтого кольору, при посадці її потрібно видалити для кращого проростання.

Розсаджувати можна і зубці, і діток. З діток в перший рік вегетації утворюється велика однозубка, з якої на наступний рік виростає повноцінна цибулина.

На одній рослині Рокамболя утворюється 6-9 листків - плоских, довжиною 45-60 см, світло-зелених, смужчатих, зі слабким восковим нальотом. Квітконосне стебло виростає вище метра. Красиво цвіте кулею, яка складається з світло-бузкових квіток, що нагадують дзвіночки. Але квітки ці не дають ні насіння, ні цибулин, тому їх краще відразу ж видалити, щоб рослина даремно не витрачала дорогоцінну енергію.

Зими у нас суворі, тому посадки потрібно проводити навесні, в дуже ранні терміни. Перед посадкою треба витримати весь насіннєвий часник в холодильнику один місяць. Потім замочити на 3,5 години в рожевому розчині марганцівки.

Садять цей часник на глибину 12-15 см, на відстані 20 см у ряду, а міжряддя 25-30 см. Після просушування зберігаємо рокамболь в провітрюваному приміщенні. Для того щоб зберігався часничок краще, спочатку витримую головки 10-15 діб на світлі.

У їжу використовую молоде листя і зубчики як в свіжому вигляді, так і консервовані. З одного квадратного метра грядки зазвичай збирають 3-4 кілограми Рокамболя.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...