Рокамболь або цибуля-часник.

Рокамболь або цибуля-часник.

Рокамболь - це родич озимого часнику. Це чудо-часник: дуже великий, виростає до 300-400 г, хоча головки бувають і набагато більші. А смак у Рокамболя дивовижний, ядрьоний. Цвіте він у липні, квітки темно-пурпурного кольору, великі, гарні. На дінці утворюються дітки - 8-10 шт. До речі, саме це і відрізняє рокамболь від інших сортів - дітки утворюються на кінчиках коренів, а не на самій цибулині, як у часнику звичайного. Дітки покриті щільною шкіркою яскраво-жовтого кольору, при посадці її потрібно видалити для кращого проростання.

Розсаджувати можна і зубці, і діток. З діток в перший рік вегетації утворюється велика однозубка, з якої на наступний рік виростає повноцінна цибулина.

На одній рослині Рокамболя утворюється 6-9 листків - плоских, довжиною 45-60 см, світло-зелених, смужчатих, зі слабким восковим нальотом. Квітконосне стебло виростає вище метра. Красиво цвіте кулею, яка складається з світло-бузкових квіток, що нагадують дзвіночки. Але квітки ці не дають ні насіння, ні цибулин, тому їх краще відразу ж видалити, щоб рослина даремно не витрачала дорогоцінну енергію.

Зими у нас суворі, тому посадки потрібно проводити навесні, в дуже ранні терміни. Перед посадкою треба витримати весь насіннєвий часник в холодильнику один місяць. Потім замочити на 3,5 години в рожевому розчині марганцівки.

Садять цей часник на глибину 12-15 см, на відстані 20 см у ряду, а міжряддя 25-30 см. Після просушування зберігаємо рокамболь в провітрюваному приміщенні. Для того щоб зберігався часничок краще, спочатку витримую головки 10-15 діб на світлі.

У їжу використовую молоде листя і зубчики як в свіжому вигляді, так і консервовані. З одного квадратного метра грядки зазвичай збирають 3-4 кілограми Рокамболя.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...