Яровий часник. Вирощування
Перед висадкою необхідно заздалегідь підготувати насіння, щоб вони пройшли стадію яровизації. Це роблять у лютому-березні. Зубки поміщають у холодне місце, наприклад, у холодильник. Якщо цього не зробити, то головки нового врожаю будуть дрібними. Висадити яровизовані насіння треба буде не пізніше 20-25 квітня.
Дуже важливо відкалібрувати насіння, тому що зубці, розташовуючись в голівці, відрізняються за розмірами. Дрібні, середні і великі зубки висаджують окремо, не змішують, тому що вони будуть дозрівати в різний час.
Досвідчені городники перед посадкою пророщують часник. Зубки 20 хвилин витримують у воді кімнатної температури, загортають у вологу тканину і поміщають на деякий час в холодильник. Коли проклюнуться світло-зелені паростки, часник можна висаджувати. Ще є такий прийом для підвищення врожайності: перед самою посадкою зубці на ніч замочіть в розчині деревної золи. Він повинен складатися з 100 грамів золи на 5 л води, краще талої.
Висаджують часник на глибину близько п'яти сантиметрів і так, щоб від зубка до поверхні землі залишалося всього 2-3 сантиметри. Якщо посадити глибоко, то часник буде повільно дозрівати, а якщо дрібно - головки будуть випирати з ґрунту. Зверху замульчуйте тонким шаром перегною або торфу.
Відстань між зубками має бути 10-12 см, між рядами - не менше 25-30 см. Необхідно, щоб рослини не затінювали один одного, і між ними можна було проводити прополку і іншу обробку.
Грунт потрібно регулярно зволожувати. Найкращий варіант - коли він буде постійно вологим. Важливо своєчасно розпушувати поверхню і проводити фосфорно-калійні підгодівлі, тоді часник буде краще зберігатися. Взагалі, ярий часник зберігається краще, ніж зимовий, але поступається останньому в урожайності. Якщо раптом молоді сходи слабкі, то треба підгодувати їх азотним добривом, коров'яком (1:10), або пташиним послідом (1:20). Усього роблять 3-4 підживлення. Влітку можна підгодовувати, використовуючи настій із зеленої трави.
Урожай ярого часнику збирають, коли нижні листки починають масово всихати. Повинна стояти суха ясна погода, бажано вітряна. Просушити часник можна прямо на грядці, але підійде і інший спосіб - на протязі під навісом. Не допускайте пошкоджень головок при збиранні врожаю, не травмуйте стебла, щоб надалі не було загнивання. Можна також розкласти часник, не обрізаючи стебел, тонким шаром у ящики, дно яких вкрито старими газетами.