Вислови, цитати та фрази про книги

У дні власних труднощів шукаєш завжди в книгах відповіді і як часто знаходиш такі книги, які, здається. написані спеціально для тебе і для цього твого важкого часу.

Афіногенов О

Розгорнута книга нагадує птаха в польоті, є в цьому щось хвилююче і значуще. Розгорнута книга - як розпростерті крила. Я заглиблююсь в неї і відчуваю, що крилатію сам. Крила книги - мої крила.

Базилевський В

Книги - наставники, що навчають нас без різок і палиці, без слів і гніву, без грошей і без форми; коли ні підійдеш до них, вони не сплять..., не бурчать, якщо ти помилився, і не сміються, якщо ти щось не знаєш... Любов до книг - любов до мудрості.

Річард де Бюрі

Любов до книги прививається з дитинства. У будинку повинні бути книги, вони освітлюють житло. Книзі призначено бути супутником людини... Книжкова шафа в кімнаті - це не просто зібрання книг, нехай навіть відмінно виданих, це те, з чим живеш, що вчить і веде за собою.

Лідін В

До книги треба відноситись як до життя. Її треба читати власними очима. Недовірливо. Розглядати. Вишукувати в ній точні знання. Йти від книги до книги.

Шкловський В

Кожна книга - крадіжка у власного життя. Чим більше читаєш, тим менше вмієш і хочеш жити сам.

М. Цвєтаєва

Читання поглиблює мислення, збуджує думку до пошуків і аналізу явищ.

М.І. Калінін

“Книга – це міх, наповнений знанням і дотепністю, посудина, налита серйозним і жартівливим. Як добрий квітник, який можна нести в дорожньому мішку, і як прекрасний сад, який завжди можна розгорнути перед собою! Чи чув ти про дерево, яке не засихає, або квітку, яка не в`яне чи плід, який не гниє?.. Книга – могила тайн, сховище скарбів, комора наук, джерело мудрості, рудник благородства”.

Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманність здобуваємо із слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу - це джерела мудрості. Книга - бездонна глибина, ми ними в печалі втішаємось, вони - узда для тіла і душі. Мудрість - велика.

Читай не для того, щоб сперечатися й спростовувати, не для того, щоб приймати на віру, і не для того, щоб знайти предмет для розмови, але щоб мислити і міркувати.

N.N

Книга - вчитель без плати та подяки.Кожної миті вона дарує тобі одкровення мудрості.

Алішер Навої

Для мене ... книги настільки реальні, що якщо вже за звичкою розрізняти реальне і нереальне, то я можу сказати, що мені частіше доводиться прокидатися від них до реального життя, ніж від повсякденного життя до них.


Людство створено книгами, як і життєвими обставинами. Таким воно завжди залишиться, і це доводить, що люди за своєю природою добрі, шляхетні і здатні на все, до чого закликають книги.

Лі Лант

Хочеться тиші і затишку. Мирних секунд, гарячого чаю і книг: улюблених або ще незнайомих, атмосферних і химерних. Хочеться мережив слів і листопада емоцій. Хочеться красивих історій з крапелькою смутку. Розчиниться б в цій меланхолії, втратити на пару щасливих ночей.

Марина Скороходова

Прокоментувати статтю: