Щастя — це властивість характеру. У одних в характері його весь час чекати, в інших безперервно шукати, у третіх — всюди знаходити.
Оптиміст заявляє, що ми живемо у найкращому зі світів, а песиміст боїться, що це чиста правда.
Лінь загартовує характер, якщо згадати, скільки потрібно зусиль, щоб її побороти.
Перемагай гнів за допомогою спокою, перемагай зло за допомогою добра... Перемагай бідність за допомогою щедрості, перемагай брехню за допомогою істини.
Про характер людини можна судити по тому, як вона поводиться з тими, з ким їй не обов'язково поводитися добре.
Головне в людині - це не розум, а те, що ним керує: характер, серце, добрі почуття, передові ідеї.
Ввічливість — риса характеру, яка характеризує особистість хорошими манерами, добрими вчинками та освіченістю.
Радість — одна з основних позитивних емоцій людини, внутрішнє почуття задоволення і щастя.
Добро?, доброта — категорія етики, якою позитивно оцінюють певну поведінку, явища чи події. Добро — благо, моральне, правильне, стверджувальне, позитивний початок, корисне, пожиточне.
Оптимізм — погляд на життя з позитивної точки зору.
Доброта — це те, що може почути глухий і побачити сліпий.
Хвастощі - ознака невпевненості. Грубість - ознака безсилля. Надія на користь від них - ознака дурості.
Бажання - це тисяча можливостей, небажання - тисяча причин.
Є така стародавня приказка: “Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю”.
Злість. Це емоційна риса, яка може виражатися в негативному ставленні будь-якої спрямованості – до себе, людей і навіть до роботи. Якщо це не періодична, а постійна реакція, швидше за все її коріння знаходяться в глибокій дитячій образі.
Гординя. У релігії така риса навіть вважається одним з найтяжчих гріхів. Тому що людина, в якій ця якість виражена дуже сильно, втрачає здатність до адекватної оцінки і правильних рішень. Така людина в підсумку приносить шкоду і оточуючим, і собі.
Ревнощі. Ця риса характеру пов’язана з егоїзмом і гординею, оскільки передбачає наявність почуття власництва і чинить руйнівну дію не тільки на інших, а й на себе, оскільки ревнощі – “сліпа” якість і тому здатна штовхати на дуже погані вчинки.
Заздрість. Людина, одержима заздрістю, заподіює шкоду насамперед собі. Адже, як кажуть, заздрість – з’їдає зсередини, точить як хробак. Може принести також велику шкоду об’єкту заздрості, якщо власник такої риси наміриться якимсь способом відновити нерівновагу на свою користь.
Щедрість. Якщо вона поширюється в усіх напрямках, це буде унікальна особистість. Ця риса характеру – благословення для оточуючих, і якщо вона від усього серця, то і для свого володаря.
Довіра. Мабуть, вона є найточнішим антиподом ревнощів, хоча деякі стверджують, що її антипод – любов. Але саме довіра, а не довірливість – той рятівний міст між люблячими людьми, який здатний з’єднати їх і дати істинне щастя спілкування один з одним.
Доброзичливість. Незважаючи на те, що ця риса пов’язана з добротою, вона відноситься скоріше до зовнішніх проявів на відміну від заздрості, яка завжди таємна. Доброзичливість благословляє і притягує, якщо вона щира і є рисою характеру, а не показухою.
Милосердя. Одна з найкращих рис характеру людини. Можна сміливо стверджувати, що на милосерді, як однієї з форм вселенської любові, ґрунтується цей світ. Розвиваючи цю рису, людина збагачується духовно.
Порядність. Тут все зрозуміло. Таку якість характеру не отримаєш у спадок. Її в людині батькам треба виховувати власним прикладом.
Оптимізм. Люди, які ніколи не сумують і радуються кожному дню. На них хочеться рівнятися і бути такими, як вони.
Тільки музика має силу формувати характер... За допомогою музики можна навчити себе розвивати правильні почуття.
У кожного з нас є свої звички. Саме вони керують поведінкою, впливають на формування індивідуального погляду на життя. Характер, як правило, формується під впливом багатьох обставин. Те, як людина звикає діяти, перебуваючи у певній ситуації, визначає його подальші кроки і досягнення. Характер дійсно впливає на поведінку. Різні люди в схожих ситуаціях діють неоднаково.
Характер людини ніколи не розкривається так яскраво, як тоді, коли вона намагається описати характер іншої людини.
Характер подібний на дерево, а репутація — його тінь. Ми турбуємося про тінь, а насправді треба думати про дерево.
Думки перетворюються в слова, слова перетворюються в дії, дії перетворюються у звичку, звички перетворюються в характер, а характер... характер стає долею.
Це не туга, не нудьга, а набагато гірше. Як ніби все, що було доброго в мені, все сховалося, а залишилося одне найогидніше.
Причина розлучення? Не зійшлися характерами. Можна подумати, всі значні і цікаві люди у світі думають однаково і мають багато спільного.
Погано, коли у людини все сіре: і душа, і думки, і погляд. Сірі тільки перепілки гарні.
Сором часто забороняє те, чого не забороняють закони.