На Закарпатті угорську мову зробили регіональною.

На Закарпатті угорську мову зробили регіональною.

7 вересня, відбулася сесія Берегівської міської ради. З-поміж іншого, депутати проголосували за надання угорській мові статусу регіональної в місті Берегове, 48 відсотків населення якого становлять угорці (12,8 тисячі). За те, щоби підтримати текст запропонованого міським головою Берегова Іштваном Гайдошом рішення «Про реалізацію окремих норм Закону України «Про засади державної мовної політики» на території міста Бергового», проголосували 19 з 34 депутатів міськради (ще 2 були відсутні). Про це повідомляє сайт Закарпаття онлайн

Проект цього рішення, зокрема, передбачає забезпечення надписів на бланках, печатках, штампах, табличках Берегівської міськради, поряд з державною мовою, також і регіональною угорською мовою. При виготовленні вказівників, табличок та аудіо- і візуальнї реклами на території міста рекламодавці також мають враховувати відповідне рішення.

Критерій володіння державною мовою та регіональною угорською відтепер буде враховуватися під час підбору кадрів до органів державної влади та місцевого самоврядування. Фінансове управління міськрад зобов’язали передбачити кошти на виконання цього рішення.

Також рішення передбачає звернутися до всіх підприємців та установ міста щодо реалізації регіонального статусу угорської мови. Відповідні зміни має бути внесено до регламенту міськради, виконкому. Інформацію про прийняття зазначеного рішення має бути доведено до відома громадян через ЗМІ.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, міський голова Берегового Іштван Гайдош є головою Демократичної партії угорців України і, водночас, 74-м номером в партійному списку Партії регіонів на виборах до Верховної Ради України.

Схожі новини по темі Новини з УкраїниПрокоментувати статтю: