Таблиця сумісності городніх культур.

Таблиця сумісності городніх культур
Таблиця сумісності городніх культур

Ні в саду, ні в городі все підряд, вперемішку рости не буде. Корисне сусідство Рослин, як і людей, може бути сумісними і не сумісними. Одні служать джерелами всіляких бід для сусідів, інші, навпаки, допомагають їм: сприяють їх росту, захищають від негоди і вітрів, і, що дуже важливо, від шкідників.

Як відомо, сусідство рослин може бути сприятливим або шкідливим. Наприклад, огірки дружать з горохом, капустою, але ворогують з картоплею і ароматичними травами. Капуста білокачанна у якості сусідів віддає перевагу кропу, селері, цибулі, салату, картоплі і неполюбляє помідори і столову квасолю. А з якими овочами дружить морква? З помідорами і горохом. Картопля добре уживається з квасолею, кукурудзою, капустою, хріном, баклажаном і цибулею, але не терпить помідора, огірка і гарбуза. Друзі редьки - буряк, шпинат, морква, пастернак, огірок, гарбуз і томат, а недруг - ісоп. Деякі овочі - ісоп, фенхель - не терплять сусідства з багатьма рослинами, і їх краще вирощувати на окремій гряді.Візьміть до відома нижчеподані рекомендації, що містять у собі правила чергування посадки й підготовки ґрунту для деяких городніх рослин. Користуйтеся ними, з огляду на якість і стан ґрунту на своїй ділянці. Кращими попередниками капусти є бобові.

Кращі попередники картоплі - томати. Перш ніж саджати їх, варто внести в ґрунт перепрілий компост. Вносити органікові в ґрунт безпосередньо перед посадкою селери, моркви, петрушки й пастернаку не можна - це повинне відбутися декількома роками раніше. Потрібні мінеральні добрива, не насичені азотом, які повинні бути внесені навесні, за тиждень до висадження насінь.

Гарними попередниками перерахованих вище культур стануть картопля, огірки, капуста й буряк. Томати й огірки саджайте на ґрунтах, де до них вирощувалися капуста й картопля. Створити сприятливі умови для них можна, удобривши ґрунт восени перепрілим гноєм з розрахунку 8 кг на 1 м2 і внеся компостно-мінеральне добриво навесні з розрахунку 100 г на 1 м2.

Для вирощування квасолі, гороху й інших бобових культур підготуйте ґрунт, засипавши її поверхню невеликим (близько 6 див] шаром компосту або гною (добрива повинні бути перепрілими), перерийте землю. Кращими їхніми попередниками є картопля, коренеплоди, кукурудза, помідори, капуста, огірки. Картопля, томати, цибуля й огірки - кращі попередники коренеплодів - таких, як редька, буряк і редис.

Вносити гній під ці овочі не рекомендується. Їм потрібен легкий родючий ґрунт, а тому необхідно удобрити землю органікою за рік до їхньої посадки. Безпосередньо перед посівом внесіть мінеральні речовини (100 г на 1 м2). Як і будь-який гарний городник, ви повинні бути інформовані про сумісність тих або інших овочевих культур.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...