Таблиця сумісності городніх культур.

Таблиця сумісності городніх культур
Таблиця сумісності городніх культур

Ні в саду, ні в городі все підряд, вперемішку рости не буде. Корисне сусідство Рослин, як і людей, може бути сумісними і не сумісними. Одні служать джерелами всіляких бід для сусідів, інші, навпаки, допомагають їм: сприяють їх росту, захищають від негоди і вітрів, і, що дуже важливо, від шкідників.

Як відомо, сусідство рослин може бути сприятливим або шкідливим. Наприклад, огірки дружать з горохом, капустою, але ворогують з картоплею і ароматичними травами. Капуста білокачанна у якості сусідів віддає перевагу кропу, селері, цибулі, салату, картоплі і неполюбляє помідори і столову квасолю. А з якими овочами дружить морква? З помідорами і горохом. Картопля добре уживається з квасолею, кукурудзою, капустою, хріном, баклажаном і цибулею, але не терпить помідора, огірка і гарбуза. Друзі редьки - буряк, шпинат, морква, пастернак, огірок, гарбуз і томат, а недруг - ісоп. Деякі овочі - ісоп, фенхель - не терплять сусідства з багатьма рослинами, і їх краще вирощувати на окремій гряді.Візьміть до відома нижчеподані рекомендації, що містять у собі правила чергування посадки й підготовки ґрунту для деяких городніх рослин. Користуйтеся ними, з огляду на якість і стан ґрунту на своїй ділянці. Кращими попередниками капусти є бобові.

Кращі попередники картоплі - томати. Перш ніж саджати їх, варто внести в ґрунт перепрілий компост. Вносити органікові в ґрунт безпосередньо перед посадкою селери, моркви, петрушки й пастернаку не можна - це повинне відбутися декількома роками раніше. Потрібні мінеральні добрива, не насичені азотом, які повинні бути внесені навесні, за тиждень до висадження насінь.

Гарними попередниками перерахованих вище культур стануть картопля, огірки, капуста й буряк. Томати й огірки саджайте на ґрунтах, де до них вирощувалися капуста й картопля. Створити сприятливі умови для них можна, удобривши ґрунт восени перепрілим гноєм з розрахунку 8 кг на 1 м2 і внеся компостно-мінеральне добриво навесні з розрахунку 100 г на 1 м2.

Для вирощування квасолі, гороху й інших бобових культур підготуйте ґрунт, засипавши її поверхню невеликим (близько 6 див] шаром компосту або гною (добрива повинні бути перепрілими), перерийте землю. Кращими їхніми попередниками є картопля, коренеплоди, кукурудза, помідори, капуста, огірки. Картопля, томати, цибуля й огірки - кращі попередники коренеплодів - таких, як редька, буряк і редис.

Вносити гній під ці овочі не рекомендується. Їм потрібен легкий родючий ґрунт, а тому необхідно удобрити землю органікою за рік до їхньої посадки. Безпосередньо перед посівом внесіть мінеральні речовини (100 г на 1 м2). Як і будь-який гарний городник, ви повинні бути інформовані про сумісність тих або інших овочевих культур.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...