Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року

Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року із зазначенням нового Місяця, повного Місяця, фаз Місяця, положенням Місяця в знаках Зодіаку, а також з рекомендаціями для садівників та городників Дивіться також Народний церковний календар на вересень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.

Жовтень >

Дата День тижня Місяць в знаку Лева Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Четвер

Місяць у знаку Скорпіону

Зростаючий Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити плодові дерева. Ефективними будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Сприятливий день для консервування фруктів та овочів.
2 П'ятниця Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити плодові дерева. Ефективними будуть щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Сприятливий день для консервування фруктів та овочів.
3 Субота Місяць у знаку Стрільця

Зростаючий перша чверть

Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Сприятливий день для сушіння овочів та грибів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
4 Неділя Місяць у знаку Стрільця

Зростаючий

Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Сприятливий день для сушіння овочів та грибів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
5 Понеділок Місяць у знаку Козерога Зростаючий перша чверть Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Сприятливий день для сушіння овочів та грибів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
6 Вівторок Місяць у знаку Козерога

Зростаючий

Рекомендується посадка та пересадка плодових дерев та кущів, особливо грушевих та сливових дерев, аґрусу, смородини. Розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, щеплення дерев, косовиці.
7 Середа Місяць у знаку Водолія Зростаючий Не рекомендуються посіви, посадки та пересадки.
8 Четвер Місяць у знаку Водолія Зростаючий Не рекомендуються посіви, посадки та пересадки.
9 П'ятниця Місяць у знаку Риб Зростаючий Рекомендується заготовляти насіння, зрізати квіти у букети. Сприятливий день для заготівлі  варень та солінь. Відмінний час для культивації та внесення органічних та мінеральних добрив.
10 Субота Місяць у знаку Риб Повний Місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
11 Неділя Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополювання та мульчування ґрунту, збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушіння овочів та фруктів.
12 Понеділок Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополювання та мульчування ґрунту, збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушіння овочів та фруктів.
13 Вівторок Місяць у знаку Тільця Спадаючий Рекомендується посадка озимого часнику, цибулі. Сприятливий день для підрізання плодових  дерев і кущів. Фрукти, ягоди та овочі, зібрані в цей час, а також гриби придатні для створення зимових запасів.
14 Середа Місяць у знаку Тільця

Спадаючий

Рекомендується посадка озимого часнику, цибулі. Сприятливий день для підрізання плодових  дерев і кущів. Фрукти, ягоди та овочі, зібрані в цей час, а також гриби придатні для створення зимових запасів.
15 Четвер Місяць у знаку Близнюків

Спадаючий

Рекомендується посадка озимого часнику, цибулі. Сприятливий день для підрізання плодових  дерев і кущів. Фрукти, ягоди та овочі, зібрані в цей час, а також гриби придатні для створення зимових запасів.
16 П'ятниця Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективним буде видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
17 Субота Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендується посадка та пересадка трав'янистих культур. Ефективним буде видалення зайвих пагонів, косовиця, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів та ягід.
18 Неділя Місяць у знаку Рака Спадаючий остання чверть Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективного сушіння. Цими днями збирають усе, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються сьогодні  консерви та соління.
19 Понеділок Місяць у знаку Рака

Спадаючий

Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективного сушіння. Цими днями збирають усе, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються сьогодні  консерви та соління.
20 Вівторок Місяць у знаку Лева Спадаючий Рекомендується заготівля зелені та лікарських трав, які потребують особливо ефективного сушіння. Цими днями збирають усе, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються сьогодні  консерви та соління.
21 Середа Місяць у знаку Лева Спадаючий Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується збирання та сушіння фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Підходящий момент для підготовки грядок до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збирання насіння соняшника, заготівлі лікарських трав.
22 Четвер Місяць у знаку Лева Спадаючий Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Рекомендується збирання та сушіння фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Підходящий момент для підготовки грядок до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збирання насіння соняшника, заготівлі лікарських трав.
23 П'ятниця Місяць у знаку Діви Спадаючий Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування ґрунту, культивація, підгортання, мульчування плодових дерев.
24 Субота Місяць у знаку Діви Спадаючий Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування ґрунту, культивація, підгортання, мульчування плодових дерев.
25 Неділя Місяць у знаку Терезів Спадаючий Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування ґрунту, культивація, підгортання, мульчування плодових дерев.
26 Понеділок Місяць у знаку Терезів

Новий Місяць

Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування ґрунту, культивація, підгортання, мульчування плодових дерев.
27 Вівторок Місяць у знаку Терезів Зростаючий Рекомендується закладка бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами та квітами.
28 Середа Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити фруктові дерева. Ефективним буде щеплення  є щеплення, внесення добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Гарний час для консервування фруктів та овочів.
29 Четвер Місяць у знаку Скорпіона Зростаючий Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити фруктові дерева. Ефективним буде щеплення  є щеплення, внесення добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Гарний час для консервування фруктів та овочів.
30 П'ятниця Місяць у знаку Стрільця Зростаючий Рекомендується збір овочевих культур, фруктів, ягід та насіння, зрізання квітів. Прекрасна пора для сушіння овочів та грибів. Посаджені цього дня домашні квіти швидше розцвітають.
Жовтень >

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Серпень.

Народний календар. Серпень.

Назва місяця походить від слова «серпанок». Це легка пелена, що застилає й огортає землю. Завдяки...

Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Народні обряди, звичаї, прикмети та прислів’я на останній місяць літа, серпень....