Місячний посівний календар на вересень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на вересень місяць 2019 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фази Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку. У посівному календарі на вересень місяць 2019 року Ви зможете знайти точну інформацію про проведення садових і городніх робіт на кожен день вересня 2019 року. Дивіться також Народний церковний календар на вересень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.

Жовтень >

Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
9 Понеділок Місяць у знаку Козерогу

Зростаючий

 

Рекомендуються роботи з видалення порослі, пасинкування, посадка й пересадка дерев та кущів, особливо грушевих та сливових дерев, аґрусу, смородини, підготовці ґрунту до посадок, заготівлі живців, боротьбі з шкідниками та хворобами.
10 Вівторок Місяць у знаку Водолія

Зростаючий

 

Неродючий день. З посівами і посадками краще зачекати. День слід присвятити збору врожаю, консервації, маринування, виноробству. Рекомендується збирання врожаю клубневих, підготовка грядок під озимі посіви, боротьба з шкідниками та хворобами.
11 Середа Місяць у знаку Водолія Зростаючий Неродючий день. З посівами і посадками краще зачекати. День слід присвятити збору врожаю, консервації, маринування, виноробству. Рекомендується збирання врожаю клубневих, підготовка грядок під озимі посіви, боротьба з шкідниками та хворобами.
12 Четвер Місяць у знаку Риб Зростаючий Сприятливий день для догляду за кімнатними квітами. Рекомендується внесення як органічних, так і мінеральних добрив, культивація та заготівля варень й солінь.
13 П'ятниця Місяць у знаку Риб Зростаючий Сприятливий день для догляду за кімнатними квітами. Рекомендується внесення як органічних, так і мінеральних добрив, культивація та заготівля варень й солінь.
14 Субота Місяць у знаку Риб Повний місяць Неродючий день. З посівами й посадками краще зачекати. День слід присвятити збору врожаю, консервації, маринування, виноробству.
15 Неділя Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви й пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополка та мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів й фруктів.
16 Понеділок Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви й пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополка та мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів й фруктів.
17 Вівторок Місяць у знаку Тільця

Спадаючий

День сприятливий в усіх відношеннях. Рекомендується посадка озимого часнику та цибулі, посіви зелені і овочевих культур в теплицю, збір врожаю коренеплодів і закладка їх на тривале зберігання, викопування клубневих культур, посадка саджанців дерев та кущів. Сприятливий день для обприскування рослин проти шкідників й хвороб, закладка компостних ям, санітарна обрізка кущів та дерев, внесення органіки і мінеральних добрив.
18 Середа Місяць у знаку Тільця Спадаючий День сприятливий в усіх відношеннях. Рекомендується посадка озимого часнику та цибулі, посіви зелені і овочевих культур в теплицю, збір врожаю коренеплодів і закладка їх на тривале зберігання, викопування клубневих культур, посадка саджанців дерев та кущів. Сприятливий день для обприскування рослин проти шкідників й хвороб, закладка компостних ям, санітарна обрізка кущів та дерев, внесення органіки і мінеральних добрив.
19 Четвер Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендуються посіви та пересадки. Можлива посадка озимого часнику та цибулі.
20 П'ятниця Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Малопродуктивний день. Посівні і посадочні роботи варто відкласти. Рекомендуються роботи зі збору насіння і врожаю, консервації й маринування, обробці рослин від шкідників та хвороб, вирізки порослі й санітарної обрізки кущів та дерев. Продовжуємо прибирання присадибної ділянки, збір врожаю.
21 Субота Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Малопродуктивний день. Посівні і посадочні роботи варто відкласти. Рекомендуються роботи зі збору насіння і врожаю, консервації й маринування, обробці рослин від шкідників та хвороб, вирізки порослі й санітарної обрізки кущів та дерев. Продовжуємо прибирання присадибної ділянки, збір врожаю.
22 Неділя Місяць у знаку Рака

Спадаючий

Остання чверть

Сприятливий день для пересадки багаторічних квітів, посіву зелені і овочевих культур у теплиці, збиранню врожаю, висадці плодових і декоративних кущів та дерев, внесення мінеральних чи органічних добрив, викопуванні клубневих культур, консервації та виноробства. Роботи з отрутохімікатами не рекомендуються. Рекомендується заготівля зелені й лікарських трав, які вимагають особливо ефективної сушки.
23 Понеділок Місяць у знаку Рака

Спадаючий

Сприятливий день для пересадки багаторічних квітів, посіву зелені і овочевих культур у теплиці, збиранню врожаю, висадці плодових і декоративних кущів та дерев, внесення мінеральних чи органічних добрив, викопуванні клубневих культур, консервації та виноробства. Роботи з отрутохімікатами не рекомендуються. Рекомендується заготівля зелені й лікарських трав, які вимагають особливо ефективної сушки.
24 Вівторок Місяць у знаку Лева Спадаючий Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується збір та сушка фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Сприятливий час для підготовки грядок до посадок, мульчування, боротьби з шкідниками, збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав. Рекомендується останній покіс газону у цьому році.
25 Середа Місяць у знаку Лева

Спадаючий

Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується збір та сушка фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Сприятливий час для підготовки грядок до посадок, мульчування, боротьби з шкідниками, збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав. Рекомендується останній покіс газону у цьому році.
26 Четвер Місяць у знаку Діви Спадаючий Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування, культивація, підгортання, мульчування дерев.
27 П'ятниця Місяць у знаку Діви

Спадаючий

Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування, культивація, підгортання, мульчування дерев. Сприятливий день для робіт по догляду за кімнатними рослинами та квітами у зимовому саду.
28 Субота Місяць у знаку Терезів Новий Місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Краще зайнятися консервацією чи прибиранням присадибної ділянки.
29 Неділя Місяць у знаку Терезів Зростаючий Поради минулого дня. Рекомендується закладка бульби і насіння на зберігання. Можлива посадка кісточкових фруктових дерев.
30 Понеділок Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити дерева. Ефективними сьогодні будуть щеплення, внесення добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Сприятливий день для консервування фруктів й овочів.

Жовтень>

Схожі новини по темі Домівка / Посівний календар


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Вересень

Народний календар. Вересень

Колись, у давнину, безкрайні простори Європи і Азії покривав невибагливий, вічнозелений,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про вересень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про вересень

Вересень, перший місяць осінньої пори, на який припадає чимало свят за церковним та народним...