Місячний посівний календар на вересень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на вересень місяць 2019 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фази Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку. У посівному календарі на вересень місяць 2019 року Ви зможете знайти точну інформацію про проведення садових і городніх робіт на кожен день вересня 2019 року. Дивіться також Народний церковний календар на вересень місяць. З цим місяцем пов'язано багато українських народних звичаїв, обрядів, прислів'їв та прикмет про погоду.


Дата День тижня Місяць в знаку Зодіаку Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
9 Понеділок Місяць у знаку Козерогу

Зростаючий

 

Рекомендуються роботи з видалення порослі, пасинкування, посадка й пересадка дерев та кущів, особливо грушевих та сливових дерев, аґрусу, смородини, підготовці ґрунту до посадок, заготівлі живців, боротьбі з шкідниками та хворобами.
10 Вівторок Місяць у знаку Водолія

Зростаючий

 

Неродючий день. З посівами і посадками краще зачекати. День слід присвятити збору врожаю, консервації, маринування, виноробству. Рекомендується збирання врожаю клубневих, підготовка грядок під озимі посіви, боротьба з шкідниками та хворобами.
11 Середа Місяць у знаку Водолія Зростаючий Неродючий день. З посівами і посадками краще зачекати. День слід присвятити збору врожаю, консервації, маринування, виноробству. Рекомендується збирання врожаю клубневих, підготовка грядок під озимі посіви, боротьба з шкідниками та хворобами.
12 Четвер Місяць у знаку Риб Зростаючий Сприятливий день для догляду за кімнатними квітами. Рекомендується внесення як органічних, так і мінеральних добрив, культивація та заготівля варень й солінь.
13 П'ятниця Місяць у знаку Риб Зростаючий Сприятливий день для догляду за кімнатними квітами. Рекомендується внесення як органічних, так і мінеральних добрив, культивація та заготівля варень й солінь.
14 Субота Місяць у знаку Риб Повний місяць Неродючий день. З посівами й посадками краще зачекати. День слід присвятити збору врожаю, консервації, маринування, виноробству.
15 Неділя Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви й пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополка та мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів й фруктів.
16 Понеділок Місяць у знаку Овена Спадаючий Не рекомендуються посіви й пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополка та мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів й фруктів.
17 Вівторок Місяць у знаку Тільця

Спадаючий

День сприятливий в усіх відношеннях. Рекомендується посадка озимого часнику та цибулі, посіви зелені і овочевих культур в теплицю, збір врожаю коренеплодів і закладка їх на тривале зберігання, викопування клубневих культур, посадка саджанців дерев та кущів. Сприятливий день для обприскування рослин проти шкідників й хвороб, закладка компостних ям, санітарна обрізка кущів та дерев, внесення органіки і мінеральних добрив.
18 Середа Місяць у знаку Тільця Спадаючий День сприятливий в усіх відношеннях. Рекомендується посадка озимого часнику та цибулі, посіви зелені і овочевих культур в теплицю, збір врожаю коренеплодів і закладка їх на тривале зберігання, викопування клубневих культур, посадка саджанців дерев та кущів. Сприятливий день для обприскування рослин проти шкідників й хвороб, закладка компостних ям, санітарна обрізка кущів та дерев, внесення органіки і мінеральних добрив.
19 Четвер Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Не рекомендуються посіви та пересадки. Можлива посадка озимого часнику та цибулі.
20 П'ятниця Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Малопродуктивний день. Посівні і посадочні роботи варто відкласти. Рекомендуються роботи зі збору насіння і врожаю, консервації й маринування, обробці рослин від шкідників та хвороб, вирізки порослі й санітарної обрізки кущів та дерев. Продовжуємо прибирання присадибної ділянки, збір врожаю.
21 Субота Місяць у знаку Близнюків Спадаючий Малопродуктивний день. Посівні і посадочні роботи варто відкласти. Рекомендуються роботи зі збору насіння і врожаю, консервації й маринування, обробці рослин від шкідників та хвороб, вирізки порослі й санітарної обрізки кущів та дерев. Продовжуємо прибирання присадибної ділянки, збір врожаю.
22 Неділя Місяць у знаку Рака

Спадаючий

Остання чверть

Сприятливий день для пересадки багаторічних квітів, посіву зелені і овочевих культур у теплиці, збиранню врожаю, висадці плодових і декоративних кущів та дерев, внесення мінеральних чи органічних добрив, викопуванні клубневих культур, консервації та виноробства. Роботи з отрутохімікатами не рекомендуються. Рекомендується заготівля зелені й лікарських трав, які вимагають особливо ефективної сушки.
23 Понеділок Місяць у знаку Рака

Спадаючий

Сприятливий день для пересадки багаторічних квітів, посіву зелені і овочевих культур у теплиці, збиранню врожаю, висадці плодових і декоративних кущів та дерев, внесення мінеральних чи органічних добрив, викопуванні клубневих культур, консервації та виноробства. Роботи з отрутохімікатами не рекомендуються. Рекомендується заготівля зелені й лікарських трав, які вимагають особливо ефективної сушки.
24 Вівторок Місяць у знаку Лева Спадаючий Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується збір та сушка фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Сприятливий час для підготовки грядок до посадок, мульчування, боротьби з шкідниками, збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав. Рекомендується останній покіс газону у цьому році.
25 Середа Місяць у знаку Лева

Спадаючий

Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується збір та сушка фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Сприятливий час для підготовки грядок до посадок, мульчування, боротьби з шкідниками, збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав. Рекомендується останній покіс газону у цьому році.
26 Четвер Місяць у знаку Діви Спадаючий Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування, культивація, підгортання, мульчування дерев.
27 П'ятниця Місяць у знаку Діви

Спадаючий

Не рекомендується посів, посадка та пересадка. Рекомендується розпушування, культивація, підгортання, мульчування дерев. Сприятливий день для робіт по догляду за кімнатними рослинами та квітами у зимовому саду.
28 Субота Місяць у знаку Терезів Новий Місяць Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Краще зайнятися консервацією чи прибиранням присадибної ділянки.
29 Неділя Місяць у знаку Терезів Зростаючий Поради минулого дня. Рекомендується закладка бульби і насіння на зберігання. Можлива посадка кісточкових фруктових дерев.
30 Понеділок Місяць у знаку Скорпіону Зростаючий Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави та садити дерева. Ефективними сьогодні будуть щеплення, внесення добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Сприятливий день для консервування фруктів й овочів.


Схожі новини по темі Домівка / Посівний календарПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....