Ґрунт для розсади з сапропелем

Сапропель до ґрунту для розсади
Сапропель до ґрунту для розсади
Сапропель до ґрунту для розсади

Сапропель - донні відкладення прісноводих непроточних водойм. Вони складаються із залишків рослинного і тваринного походження, які пролежали без доступу кисню десятки тисяч років.
Не варто плутати даний сапропель зі звичайним мулом з місцевого ставка. Найбільш цінними є органічний і органічно мінеральний сапропель (зольність 20-50%), який відрізняється дуже темним, практично чорним кольором. У його складі більше 60% органічних речовин (фульвові і гумінові кислоти), багато амінокислот, мікроелементів, вітамінів.


Рецепти ґрунту для розсади

Для капусти, салатів, пряних культур: дернова земля + перегній + сапропель (2: 1: 2). Для томатів, перцю, баклажанів: городня земля + сапропель + річковий пісок (7: 2: 1). Для огірків, кабачків, гарбузів, динь, кавунів: городня земля + перегній + сапропель (3: 2: 1,5).

Готуючи ґрунт для розсади , дотримуйтеся одного важливого правила: багатоскладовість. Досвід показує, що чим більше в розсадному ґрунті компонентів, тим він надійніший, поживніший і універсальніший, тобто підходить для рослин різних видів.

До будь-якого ґрунту, особливо якщо він містить торф або тирсу, корисно додати 1-2 склянки золи на 1 відро суміші. Мінеральні добрива краще додавати в розсадні суміші дуже обережно і тільки тоді, коли достатньо розвинеться коренева система розсади.


Приклади універсальних розсадних сумішей:


сапропель + перегній + старі тирсу (2: 2: 1).
дернова земля + сапропель + перегній + тирса (1: 1: 1: 1).

Більшість розсадних культур вирощується з пікіровкою і перевалкою. Перці, баклажани, однорічні рослини, що повільно розвиваються (сальвія блискуча, гвоздика Шабо) до висадки на постійне місце краще двічі пересаджувати в більш великі горщики. Чим розсада доросліша, тим ближче повинна бути ґрунтова суміш за складом до землі на городі або в квітнику, де будуть постійно рости рослини.


Приклади розсадних сумішей для дорослої розсади:


компостній земля + сапропель + річковий пісок (1: 2: 1)
сапропель + перегній + дернової землі (5: 3: 1)
перегній + сапропель + торф (7: 2: 1)

Якщо ви використовуєте куплений ґрунт або вирощуєте розсаду в звичайній городній землі, можна поліпшити його, додавши 1 частину сапропелю на 3 частини ґрунту.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...