Ґрунт для розсади з сапропелем

Сапропель до ґрунту для розсади
Сапропель до ґрунту для розсади
Сапропель до ґрунту для розсади

Сапропель - донні відкладення прісноводих непроточних водойм. Вони складаються із залишків рослинного і тваринного походження, які пролежали без доступу кисню десятки тисяч років.
Не варто плутати даний сапропель зі звичайним мулом з місцевого ставка. Найбільш цінними є органічний і органічно мінеральний сапропель (зольність 20-50%), який відрізняється дуже темним, практично чорним кольором. У його складі більше 60% органічних речовин (фульвові і гумінові кислоти), багато амінокислот, мікроелементів, вітамінів.


Рецепти ґрунту для розсади

Для капусти, салатів, пряних культур: дернова земля + перегній + сапропель (2: 1: 2). Для томатів, перцю, баклажанів: городня земля + сапропель + річковий пісок (7: 2: 1). Для огірків, кабачків, гарбузів, динь, кавунів: городня земля + перегній + сапропель (3: 2: 1,5).

Готуючи ґрунт для розсади , дотримуйтеся одного важливого правила: багатоскладовість. Досвід показує, що чим більше в розсадному ґрунті компонентів, тим він надійніший, поживніший і універсальніший, тобто підходить для рослин різних видів.

До будь-якого ґрунту, особливо якщо він містить торф або тирсу, корисно додати 1-2 склянки золи на 1 відро суміші. Мінеральні добрива краще додавати в розсадні суміші дуже обережно і тільки тоді, коли достатньо розвинеться коренева система розсади.


Приклади універсальних розсадних сумішей:


сапропель + перегній + старі тирсу (2: 2: 1).
дернова земля + сапропель + перегній + тирса (1: 1: 1: 1).

Більшість розсадних культур вирощується з пікіровкою і перевалкою. Перці, баклажани, однорічні рослини, що повільно розвиваються (сальвія блискуча, гвоздика Шабо) до висадки на постійне місце краще двічі пересаджувати в більш великі горщики. Чим розсада доросліша, тим ближче повинна бути ґрунтова суміш за складом до землі на городі або в квітнику, де будуть постійно рости рослини.


Приклади розсадних сумішей для дорослої розсади:


компостній земля + сапропель + річковий пісок (1: 2: 1)
сапропель + перегній + дернової землі (5: 3: 1)
перегній + сапропель + торф (7: 2: 1)

Якщо ви використовуєте куплений ґрунт або вирощуєте розсаду в звичайній городній землі, можна поліпшити його, додавши 1 частину сапропелю на 3 частини ґрунту.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2019

Місячний посівний календар на травень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на травень місяць 2019 року по...