Що сіяти у березні
У березні сіють на розсаду насіння більшості овочевих культур та квітів, що вирощуються в середній смузі посівним та розсадним способом.
У першій половині березня можна сіяти:
- для висадки у теплицях, що обігріваються, сіємо високорослі гібриди солодкого перцю
- високорослі та середньо рослі ранньостиглі томати;
- ранні квіти: запашний горошок, петунію, бегонію, віолу й інші;
- цибулю-порей і цибулю-чорнушку для отримання за літо цибулі-ріпки.
Якщо у вас немає можливості висадити розсаду томатів і перців на постійне місце в кінці квітня - початку травня, насіння на розсаду варто сіяти пізніше.
Насіння кімнатних рослин - гіпеаструма, граната карликового, глоксинії, кави, лавра, цитрусових, евкаліпта лимонного, пальм та інших - можна сіяти круглий рік. Але в березні збільшується тривалість природного світлового дня, що дозволяє обійтися без штучного освітлення. Крім того, сіянці, які виросли з посіяного в березні насіння, встигають до осені зміцніти, що дозволяє їм без втрат пережити наступну зиму. Водночас сіємо насіння рослин, придатних і для вазонів і для садової культури: бальзаміну, бровалії, колеуса, куфеї, пеларгонії, схизантусу, фуксії та інших. Садимо цибулини кімнатних рослин: ахімінесу, бегонії, глоксинії, каладіума.
У другій половині березня можна сіяти в теплицях холодостійку зелень: шпинат, салату, пекінську капусту, гірчицю, кріп, редис, ранню моркву. При необхідності грядки у не огрівній теплиці можна додатково утеплити укривними плівками, що дозволить "відкрити сезон" ще раніше.
При бажанні отримати більшу кількість посадкового матеріалу жоржин, висаджуємо їх бульби жоржин для живцювання.
Сіємо на розсаду насіння однорічних квітів для раннього цвітіння: агератума, алісума, айстр однорічних, арктотіса, братків, Венідіум, вербени, гацаніі, геліхрізум, запашний горошк, запашний тютюн, левкою, лобелію, лев'ячий зів, клеоми, пенстемон, петунії, сальвії, цинерарію, целозію, флокси Друммонда та інших.
Сіємо на розсаду багаторічники: гвоздики, волошки, ромен і інші.
Сіємо на розсаду для висадки у відкритий ґрунт овочеві культури: кореневу селеру, білокачанну капусту, броколі, брюссельську капусту, цвітну капусту, савойську капусту, кольрабі, цибулю-порей, цибулю-чорнушку для отримання цибулин за один сезон та базилік.