Терміни посіву насіння овочів на розсаду

  Домівка / Сад і город
Терміни посіву насіння овочів на розсаду
[img=|Терміни посіву насіння овочів на розсаду]https://petrukiv.te.ua/uploads/posts/2018-01/medium/1516561939_termin.jpg[/img[/img]
Терміни посіву насіння овочів на розсаду

Вже в лютому є сенс почати вираховувати оптимальні терміни посіву насіння овочів і квітів на розсаду. Розрахувати терміни посіву насіння овочів на розсаду нескладно.

Для визначення дати посіву насіння необхідно врахувати наступні чинники:
дата передбачуваної висадки розсади на постійне місце. Як правило, якщо саджати розсаду передбачається в захищений ґрунт, бажано, щоб вона була готова до 10 - 20 травня, якщо у відкритий - не раніше 10 червня;
середні терміни появи сходів після посіву (у різних культур вони зазвичай складають від 3 до 15 днів);
вік, до якого потрібно виростити розсаду, перш ніж висаджувати на постійне місце.
після пікіровки (якщо вона знадобиться) і будь-якої іншої пересадки (навіть без ушкодження земляної грудки), сіянцю знадобиться ще декілька днів на адаптацію і приживання, ці дні теж бажано враховувати при підрахунках.

Наприклад, розсаду селери висаджують у відкритий ґрунт близько 25 травня. Від цієї дати потрібно відкласти назад оптимальний вік розсади, який складає 70-80 днів, додавши до нього дні, які пройдуть від посіву до сходів, - до 15 днів, і декілька днів на приживання розсади після пересадки. Так, щоб розрахувати, коли можна сіяти насіння селери на розсаду, від дати 25 травня потрібно відняти 90-95 днів. Виходить, що починати посів селери на розсаду можна після 25 лютого. Якщо хочеться отримати перший врожай до певної дати, треба враховувати ще й тривалість вегетації рослини від посадки до перших плодів (зазвичай вона вказується на пакетику з насінням).

Наприклад, у ранніх сортів і гібридів помідорів термін вегетації до перших плодів становить близько 100 днів. Оптимальний вік розсади для висадки на постійне місце - 45-50 днів. Середній термін від посіву до сходів - 7-8 днів. Оптимальний термін висадки підготовленої розсади в теплицю - близько 1 червня. Таким чином, щоб отримати перший урожай салатних томатів до 20 липня, сіяти насіння треба починати за 100 днів до цієї дати плюс тиждень від посіву до сходів і близько п'яти днів на адаптацію розсади після висадки. Приблизна дата посіву -1-8 квітня.
По такому ж алгоритму розраховуються терміни посіву насіння гарбузових культур, огірків, кабачків, гарбузів, динь, кавунів. Потрібно пам'ятати, що ці культури більш скоростиглі і гірше переносять пересадку, тому їх вирощують відразу в індивідуальних горщиках (краще в торф'яних, щоб не витягати перед посадкою) і не довше, ніж до появи 3-4 справжніх листків. Ці культури дуже світлолюбиві, тому сіяти їх треба не раніше, ніж 10 - 20 квітня.

Сіяти томати, перці і баклажани на розсаду в лютому-березні є сенс за наявності теплиць, що обігріваються, і можливість висадити розсаду на постійне місце у кінці квітня, на початку травня.
І потрібно пам'ятати, що занадто нетерплячі садівники ризикують отримати перерослу розсаду. Перерощуння не занадто позначається лише на розсаді селери і перцю.

Орієнтовні дати посіву розсаду основних овочевих культур для середньої смуги України:
Селера. Посадка - 25 травня. Вік розсади - 70-80 днів, від посіву до сходів - до 15 днів. Посів - після 25 лютого.
Солодкий перець. Посадка в теплицю - 5 червня. Вік розсади - до 70 днів, від посіву до сходів - 12-14 днів. Посів - після 10 березня.
Капуста білокачанна рання. Посадка - після 20 травня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів - 5 днів. Посів - 15 березня.
Капусту кольорову і броколі сіють разом з ранньою білокачанною капустою.
Цибуля чорнушка і порей. Посадка - в середині травня. Вік розсади - до 50 днів. Посів - після 15 березня.
Баклажани. Посадка в теплицю - 5 червня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів - 12 днів. Посів - 1 квітня.
Томати. Вік розсади - 45-50 днів, від посіву до сходів - 7-8 днів. Посів - 1- 8 квітня. Огірок. Посадка в теплицю без технічного обігріву - після 25 травня. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 3 дні. Посів - не раніше 25 квітня.
Салат качанний. Посадка - 10 червня. Вік розсади - до 40 днів, від посіву до сходів - 4 дні. Посів - після 25 квітня.
Капуста білокачанна середньостигла. Посадка - після ранньої білокачанної капусти. Вік розсади - до 40 днів. Посів - у кінці квітня.
Гарбуз, кабачок, патисон. Посадка - 10 червня. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 4 дні. Посів - після 10 травня.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...