Терміни посіву насіння овочів на розсаду

  Домівка / Сад і город
Терміни посіву насіння овочів на розсаду
[img=|Терміни посіву насіння овочів на розсаду]https://petrukiv.te.ua/uploads/posts/2018-01/medium/1516561939_termin.jpg[/img[/img]
Терміни посіву насіння овочів на розсаду

Вже в лютому є сенс почати вираховувати оптимальні терміни посіву насіння овочів і квітів на розсаду. Розрахувати терміни посіву насіння овочів на розсаду нескладно.

Для визначення дати посіву насіння необхідно врахувати наступні чинники:
дата передбачуваної висадки розсади на постійне місце. Як правило, якщо саджати розсаду передбачається в захищений ґрунт, бажано, щоб вона була готова до 10 - 20 травня, якщо у відкритий - не раніше 10 червня;
середні терміни появи сходів після посіву (у різних культур вони зазвичай складають від 3 до 15 днів);
вік, до якого потрібно виростити розсаду, перш ніж висаджувати на постійне місце.
після пікіровки (якщо вона знадобиться) і будь-якої іншої пересадки (навіть без ушкодження земляної грудки), сіянцю знадобиться ще декілька днів на адаптацію і приживання, ці дні теж бажано враховувати при підрахунках.

Наприклад, розсаду селери висаджують у відкритий ґрунт близько 25 травня. Від цієї дати потрібно відкласти назад оптимальний вік розсади, який складає 70-80 днів, додавши до нього дні, які пройдуть від посіву до сходів, - до 15 днів, і декілька днів на приживання розсади після пересадки. Так, щоб розрахувати, коли можна сіяти насіння селери на розсаду, від дати 25 травня потрібно відняти 90-95 днів. Виходить, що починати посів селери на розсаду можна після 25 лютого. Якщо хочеться отримати перший врожай до певної дати, треба враховувати ще й тривалість вегетації рослини від посадки до перших плодів (зазвичай вона вказується на пакетику з насінням).

Наприклад, у ранніх сортів і гібридів помідорів термін вегетації до перших плодів становить близько 100 днів. Оптимальний вік розсади для висадки на постійне місце - 45-50 днів. Середній термін від посіву до сходів - 7-8 днів. Оптимальний термін висадки підготовленої розсади в теплицю - близько 1 червня. Таким чином, щоб отримати перший урожай салатних томатів до 20 липня, сіяти насіння треба починати за 100 днів до цієї дати плюс тиждень від посіву до сходів і близько п'яти днів на адаптацію розсади після висадки. Приблизна дата посіву -1-8 квітня.
По такому ж алгоритму розраховуються терміни посіву насіння гарбузових культур, огірків, кабачків, гарбузів, динь, кавунів. Потрібно пам'ятати, що ці культури більш скоростиглі і гірше переносять пересадку, тому їх вирощують відразу в індивідуальних горщиках (краще в торф'яних, щоб не витягати перед посадкою) і не довше, ніж до появи 3-4 справжніх листків. Ці культури дуже світлолюбиві, тому сіяти їх треба не раніше, ніж 10 - 20 квітня.

Сіяти томати, перці і баклажани на розсаду в лютому-березні є сенс за наявності теплиць, що обігріваються, і можливість висадити розсаду на постійне місце у кінці квітня, на початку травня.
І потрібно пам'ятати, що занадто нетерплячі садівники ризикують отримати перерослу розсаду. Перерощуння не занадто позначається лише на розсаді селери і перцю.

Орієнтовні дати посіву розсаду основних овочевих культур для середньої смуги України:
Селера. Посадка - 25 травня. Вік розсади - 70-80 днів, від посіву до сходів - до 15 днів. Посів - після 25 лютого.
Солодкий перець. Посадка в теплицю - 5 червня. Вік розсади - до 70 днів, від посіву до сходів - 12-14 днів. Посів - після 10 березня.
Капуста білокачанна рання. Посадка - після 20 травня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів - 5 днів. Посів - 15 березня.
Капусту кольорову і броколі сіють разом з ранньою білокачанною капустою.
Цибуля чорнушка і порей. Посадка - в середині травня. Вік розсади - до 50 днів. Посів - після 15 березня.
Баклажани. Посадка в теплицю - 5 червня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів - 12 днів. Посів - 1 квітня.
Томати. Вік розсади - 45-50 днів, від посіву до сходів - 7-8 днів. Посів - 1- 8 квітня. Огірок. Посадка в теплицю без технічного обігріву - після 25 травня. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 3 дні. Посів - не раніше 25 квітня.
Салат качанний. Посадка - 10 червня. Вік розсади - до 40 днів, від посіву до сходів - 4 дні. Посів - після 25 квітня.
Капуста білокачанна середньостигла. Посадка - після ранньої білокачанної капусти. Вік розсади - до 40 днів. Посів - у кінці квітня.
Гарбуз, кабачок, патисон. Посадка - 10 червня. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 4 дні. Посів - після 10 травня.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...