Стимулятори росту для розсади

  Домівка / Сад і город
Стимулятори росту для розсади
Стимулятори росту для розсади
Стимулятори росту для розсади

Обробка стимуляторами дозволяє добитися здорових, сильних сходів розсади за коротший час і підвищити в майбутньому стійкість рослин до захворювань. Крім того, застосування стимуляторів допомагає отримати дружні сходи, які розвиватимуться рівномірно.

Вибір препарату стимулятора залежить від групи рослин (трав'янисті або деревні, однорічні або багаторічні). Рослинні клітини в одній фазі зростання можуть бути сприйнятливі до стимулюючої дії речовини, а в іншій - ні. Іноді однакові препарати від різних виробників працюють по-різному: в одному випадку вони дають сильний ефект, в іншому - ні. Пробуйте нове, наслідуйте інтуїцію і дотримуйтеся інструкцій.


Сім найпопулярніших стимуляторів росту для розсади


Гумат+7 Йод стимулятор на основі гумінових кислот, використовується як добриво, але чудово підходить і для обробки насіння. 0,5-1 г препарату розводять в 1 л води. Час замочування в препараті: 14-24 години залежно від культури.
Рибав-екстра природний регулятор і стимулятор зростання та корнеутворення, до того ж містить комплекс біологічно активних речовин.
Для усіх культур: 0,1 мл (3 краплі) на 1 л води. Час замочування в препараті Рибав-екстра: за 30 хв до посіву.
Фітозонт універсальний природний регулятор зростання рослин, діючі речовини якого - L- аланін і L- глутамінова кислота. За півгодини до посіву насіння замочують в розчині 0,1 мл (3 краплі) на 1 л води. Основні культури, які полюбляють фітозонт, це огірок, томат, буряк, цибуля чорнушка, капуста, горох. До речі, обприскування квіткової розсади фитозонтом у фазі бутонізації підвищує стійкість рослин до захворювань.
Епін-экстра для овочевих культур 4-6 крапель (буряк, морква, селера - 3 краплі) на 100 мл теплої води. Для квіткових 4 краплі на 100 мл теплої води. Час замочування в препараті Эпін-экстра: до 24 годин.
Циркон овочеві культури: 2 краплі на 100 мл води, огірки - 1 крапля на 200 мл., квіткові культури: 3-4 краплі на 100 мл. Час замочування в Цирконі: 6-8 годин. Препарат Циркон також можна використати для пошкодженого і простроченого насіння.
Екогель активатор та стимулятор росту коріння, стійкості до хвороб та підвищення врожайності. врожайності. Для усіх культур: замочування насіння 2-4 години. Витрата препарату Екогель: 25 мл на 1 л води.
Амінозол, рідке органічне азотне добриво з повним комплексом амінокислот. Покращує розвиток кореневої системи, захищає від стресів, стимулює зростання рослин. Насіння усіх культур замочуємо на 12-24 годин в розчині: 5 мл на 500 мл води.

Природні стимулятори


Сік алоє - стимулятор, який можна отримати самостійно, вичавивши сік з листя. Часто використовується для пророщування насіння винограду. Час замочування в соку алоє до 24 годин.
Бурштинова кислота чудовий регулятор зростання рослин і стресовий адаптоген : підвищує стійкість до несприятливої дії довкілля, прискорює цвітіння і збільшує урожайність. Бурштинова кислота швидко розкладається в ґрунті і не забруднює довкілля. Бурштинова кислота випускається в пігулках по 0,1 г, в капсулах по 1 р. готовий препарат "янтарин" (рідина) - бурштинова кислота. Для замочування насіння використовують 0,004%­ний розчин (40 мл 1%­ного основного розчину розбавляють в 1 л води). Замочують насіння перед посівом не більше ніж на добу, після злегка просушують і висівають в ґрунт.

Знезараження насіння і ґрунту


Покупне насіння дезінфікують на стадії виробництва, так що цей етап підготування до посіву актуальний для насіння власного збору.
Максим (згідно інструкції ), час замочування – от 30 хв до 2 годин в залежності від культури.


Бактофіт, біологічний препарат, діюча якого речовина – Bacillus subtilis. Проти кореневої гнилі огірка допоможе замочування насіння перед посівом на протязі 3-6 годин з подальшим просушуванням. Розводять 2 г на 1 л води.
Вітарос, препарат для захисту квітів від гнилизни, підходить для протравлення цибулин квіткових культур, але можна обробити і насіння квіткових культур. Розчиняють 2 мл на 1 л води, термін замочування - 2 години.
Перманганат калію (марганцовка). Розчин 0,5-1%, час замочування - 15-20 хвилин.
Деревна зола: 2 ст. л. розчиняють в 1 л теплої води. час замочування : морква і цибуля - 6 годин, інші культури - 3 години.
Питна сода: 1 г соди розчиняють в 1 склянці води. Час замочування - до 24 годин.
Перекис водню: застосовується для насіння шипшини, глоду. Насіння замочують в 3% розчині на 10 хвилин.
Настій вербової кори. Кора верби містить саліцилову кислоту, що ефективно знищує патогенні мікроорганізми. Для приготування настою збирають кору з молодих гілок, заливають окропом та настоюють добу. Насіння замочують в настої на 24 години.

Правила використання препаратів стимуляторів росту:


-строго слідуйте інструкції до препарату;
-насіння обробляють безпосередньо перед посадкою;
-готовий розчин не зберігається і має бути використаний відразу;
- для зручності насіння перед замочуванням можна загорнути в марлю.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...