Як доглядати за малиною восени

Уважно огляньте кожен кущ і видаліть під самий корінь сухі та старі гілки. Також немає сенсу залишати молоді тонкі пагони. Після обрізки повинні залишитися лише міцні молоді стебла. Вкоротіть їх на 10 - 20 см. Відстань між кущами має бути більш як 60 сантиметрів, тому варто прорідити малинник та видалити непотрібні відростки за допомогою лопати. Це дозволить збільшити врожайність і ягоди малини в наступному році порадують Вас хорошим врожаєм.

Якщо малинник замульчований соломою, то варто її прибрати на компостну купу, інакше паразити й польові миші влаштують в малиннику гнізда. Видаліть листя на кущах, інакше вони відволожаться та почнуть гнити. Виконуйте цю операцію акуратно, щоб не пошкодити бруньки. Багато хто із садівників використовують наступний прийом: надягають рукавичку і проводять нею знизу вгору, вздовж пагону. Тільки не видаляйте листя малини, проводячи рукавичкою зверху вниз, бо пообламуєте усі бруньки.

Пригинайте стебла малини так, щоб з настанням зими вони повністю заховалися під снігом. Зв'яжіть їх в пучки, пригнувши до землі та закріпіть дужкою з дроту. Не залишайте стебла на висоті півметра від поверхні. Через те, що висота снігу до середини зими, коли найсильніші морози, рідко перевищує 40 сантиметрів, стебла малини будуть стирчати над снігом, де найнижча температура повітря. У такому випадку замість захисту, неправильно пригнута малина потрапляє в небезпечні умови. Також, нічого не дасть, якщо ви просто зв'яжете стебла малини у пучки в стоячому положенні й залишите їх так зимувати, це призведе до вимерзання квіткових бруньок, оскільки вони будуть розташовані вище снігового покрову.

Не варто підживляти малину восени азотними добривами. Це знизить її зимостійкість, бо рослина буде продовжувати рости, замість того, щоб перейти в фазу спокою.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...