Вирощування буряка столового

Насіння червоного буряка - супліддя (в 1 г від 40 до 90 насіння), яке починає проростати при температурі вище 5 ° С. Сходи і дорослі рослини погано переносять приморозки. Буряк столовий вимогливий до вологості та родючості ґрунту, погано переносить затінення, тобто любить сонце. Найкращий ґрунт для вирощування буряка, це слабо кислий або нейтральний (рН 6-7).

Сівозміна. Кращі попередники буряка - огірки, рання картопля, капуста, під які вносили органічні добрива. На родючих ґрунтах вносять тільки мінеральні добрива. Навесні при перекопуванні ділянки в ґрунт вносять 15-20 г аміачної селітри або 20-30 г сірчанокислого амонію, 30-40 г суперфосфату і 10-15 г хлористого калію на 1 м².

На малородючих ґрунтах під буряк вносять ще й органічні добрива: восени свіжий гній, а навесні перегній або компост (на 1 м² 4-5 кг гною або 2-3 кг перегною або 3-4 кг компосту). Для нейтралізації зайвої кислотності вносять 0,5-1 кг вапна гідратного на 1 м².

На городі буряки рідко вирощують окремою культурою - в більшості випадків вона висаджується як ущільнювач з огірком, картоплею, по межах гряд і зрошувальних канав.

Посів буряка проводять восени під зиму і навесні. Навесні до посіву приступають, коли температура ґрунту на глибині 10 см підніметься до +8 ... + 10 ° С (початок травня). Під зиму сіють в кінці жовтня - початку листопада і отримують в цьому випадку найбільш ранню продукцію (в кінці червня).

Навесні сіють на рівній поверхні, восени на грядках, в борозенки, зроблені на відстані 15-20 см одна від одної. Норма висіву насіння при весняному посіві 1,5-2 г, під зиму - 2-3 г на 1 м². Глибина загортання насіння 2-3 см при весняному посіві та 3-4 см при перед зимовому.

Передзимові посіви мульчують торфом або перегноєм. Для прискорення появи сходів при весняному посіві застосовують замочування і пророщування насіння (як для моркви). Буряк можна висаджувати розсадою, попередньо вирощеної в світлому теплому приміщенні. Розсаду з 3-4 справжніми листками садять у відкритий ґрунт в першій декаді травня.

До появи сходів буряка столового проводять розпушування мотиками або граблями поперек посівних рядків, а пізніше прополку бур'янів і систематичне розпушування міжрядь.

Проріджують буряки двічі: перший раз - при появі 1 - 2 справжніх листків, на відстань 3-4 см, другий раз - коли у рослин буде 4-5 листків і коренеплід досягне 3-5 см в діаметрі, на відстані 6-8 см. Проріджування варто проводити при вологому ґрунті та в похмуру погоду.

За період зростання буряків проводять не менше двох підживлень мінеральними добривами: перше - після проріджування, друге - до моменту змикання бадилля в міжряддях. У першій половині вегетаційного періоду найбільш важливі азотні, а в другій (при формуванні коренеплодів) калійно-фосфорні добрива. Протягом літа буряк поливають 2-3 рази, при нормі поливу 2-3 відра на 1 м². За 2 тижні до збирання врожаю полив припиняють.
Збирають врожай буряка до настання заморозків. Буряк обережно підкопують вилами, очищають коренеплоди від землі і обрізають гострим ножем бадилля, залишаючи черешки довжиною не більше 1 см. Після того як зрізи затверднуть, коренеплоди закладають на зберігання.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...