Вирощування буряка столового

Насіння червоного буряка - супліддя (в 1 г від 40 до 90 насіння), яке починає проростати при температурі вище 5 ° С. Сходи і дорослі рослини погано переносять приморозки. Буряк столовий вимогливий до вологості та родючості ґрунту, погано переносить затінення, тобто любить сонце. Найкращий ґрунт для вирощування буряка, це слабо кислий або нейтральний (рН 6-7).

Сівозміна. Кращі попередники буряка - огірки, рання картопля, капуста, під які вносили органічні добрива. На родючих ґрунтах вносять тільки мінеральні добрива. Навесні при перекопуванні ділянки в ґрунт вносять 15-20 г аміачної селітри або 20-30 г сірчанокислого амонію, 30-40 г суперфосфату і 10-15 г хлористого калію на 1 м².

На малородючих ґрунтах під буряк вносять ще й органічні добрива: восени свіжий гній, а навесні перегній або компост (на 1 м² 4-5 кг гною або 2-3 кг перегною або 3-4 кг компосту). Для нейтралізації зайвої кислотності вносять 0,5-1 кг вапна гідратного на 1 м².

На городі буряки рідко вирощують окремою культурою - в більшості випадків вона висаджується як ущільнювач з огірком, картоплею, по межах гряд і зрошувальних канав.

Посів буряка проводять восени під зиму і навесні. Навесні до посіву приступають, коли температура ґрунту на глибині 10 см підніметься до +8 ... + 10 ° С (початок травня). Під зиму сіють в кінці жовтня - початку листопада і отримують в цьому випадку найбільш ранню продукцію (в кінці червня).

Навесні сіють на рівній поверхні, восени на грядках, в борозенки, зроблені на відстані 15-20 см одна від одної. Норма висіву насіння при весняному посіві 1,5-2 г, під зиму - 2-3 г на 1 м². Глибина загортання насіння 2-3 см при весняному посіві та 3-4 см при перед зимовому.

Передзимові посіви мульчують торфом або перегноєм. Для прискорення появи сходів при весняному посіві застосовують замочування і пророщування насіння (як для моркви). Буряк можна висаджувати розсадою, попередньо вирощеної в світлому теплому приміщенні. Розсаду з 3-4 справжніми листками садять у відкритий ґрунт в першій декаді травня.

До появи сходів буряка столового проводять розпушування мотиками або граблями поперек посівних рядків, а пізніше прополку бур'янів і систематичне розпушування міжрядь.

Проріджують буряки двічі: перший раз - при появі 1 - 2 справжніх листків, на відстань 3-4 см, другий раз - коли у рослин буде 4-5 листків і коренеплід досягне 3-5 см в діаметрі, на відстані 6-8 см. Проріджування варто проводити при вологому ґрунті та в похмуру погоду.

За період зростання буряків проводять не менше двох підживлень мінеральними добривами: перше - після проріджування, друге - до моменту змикання бадилля в міжряддях. У першій половині вегетаційного періоду найбільш важливі азотні, а в другій (при формуванні коренеплодів) калійно-фосфорні добрива. Протягом літа буряк поливають 2-3 рази, при нормі поливу 2-3 відра на 1 м². За 2 тижні до збирання врожаю полив припиняють.
Збирають врожай буряка до настання заморозків. Буряк обережно підкопують вилами, очищають коренеплоди від землі і обрізають гострим ножем бадилля, залишаючи черешки довжиною не більше 1 см. Після того як зрізи затверднуть, коренеплоди закладають на зберігання.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город
Прокоментувати статтю:

Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Зображення Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру

Народний календар

Народний і церковний календар листопад

Народний і церковний календар листопад

Листопад замикає ворота осені. Листопад, падолист, напівзимник. З початком листопада для хліборобів...

Традиції, прикмети, прислів’я

Листопад. Традиції, прикмети, прислів’я

Листопад. Традиції, прикмети, прислів’я

У листопаді зібрано врожай, зроблено припаси для домашніх тварин, спочиває примерзла нива, а отже...

Посівний календар

Місячний посівний календар на грудень місяць 2017 року

Місячний посівний календар на грудень місяць 2017 року

Місячний посівний календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2017 року по Україні із...