Обрізка винограду восени

Обрізка винограду восени

Тут існує безліч думок, і що найцікавіше, багато серйозних суперечок, адже все зав'язано не тільки на регіональності і кліматі, але і на сортах винограду, визріванні, зборі врожаю, а також самостійних спостереженнях виноградарів.

Отже, обрізку винограду восени слід проводити не дуже рано, адже якщо обрізати кущ відразу після збору врожаю, як роблять дуже багато, можна серйозно послабити рослину і залишити його на зиму без величезного запасу поживних речовин. Вся справа в тому, що на дозрівання врожаю кущ витрачає дуже багато сил.

Якщо обрізати всю продуктивну частину відразу після його збирання, ви не залишаєте винограду ніяких шансів накопичити поживних речовин. Якщо ж дати час куща відновити сили після врожаю, і тільки після цього провести осінню обрізку, виноград зустріне зиму загартованим і підготовленим.

Як вкривати виноград на зиму, щоб врятувати його від зимових морозів?

Вкривати виноград слід при заморозках, меньше -5-6 ° С морозу. Раніше робити цього точно не слід. Фахівці рекомендують тримати виноград під укриттям якомога менше часу, і це піде тільки на користь. Успішна зимівля винограду частіше забезпечена його якісним загартовуванням, ніж укриттям.

Зверніть увагу, існують стандартні процеси - низькі температури гартують лозу, рідина йде в міжклітинний простір, крохмаль переходить в стан цукру, і рідина всередині перетворюється в сироп. По суті, це найсерйозніший антифриз, який і не дає сокам замерзати всередині і пошкоджувати лозу і коріння, а значить, виноград необхідно обов'язково загартовувати.

Якщо виноград укрити рано, можливе випрівання очок, а також розвиток грибних захворювань, яким тільки дай тепло в укритті. Найбільш правильно буде почати вкривати виноград в той момент, коли земля трохи промерзне, але не дуже. Лозу ж необхідно пов'язати і пригнути до землі заздалегідь, можна і через пару днів після обрізки.

Покривний матеріал також повинен бути поруч, щоб у будь-який момент ви могли відразу накинути його на кущі винограду. Укриття винограду повинне пропускати повітря, бути теплим і легким, можливе використання соломи, гілля, різних синтетичних тканин, інше.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний місячний календар на жовтень місяць

Посівний місячний календар на жовтень місяць

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на жовтень місяць 2018 року по...