Обрізка винограду восени

Обрізка винограду восени

Тут існує безліч думок, і що найцікавіше, багато серйозних суперечок, адже все зав'язано не тільки на регіональності і кліматі, але і на сортах винограду, визріванні, зборі врожаю, а також самостійних спостереженнях виноградарів.

Отже, обрізку винограду восени слід проводити не дуже рано, адже якщо обрізати кущ відразу після збору врожаю, як роблять дуже багато, можна серйозно послабити рослину і залишити його на зиму без величезного запасу поживних речовин. Вся справа в тому, що на дозрівання врожаю кущ витрачає дуже багато сил.

Якщо обрізати всю продуктивну частину відразу після його збирання, ви не залишаєте винограду ніяких шансів накопичити поживних речовин. Якщо ж дати час куща відновити сили після врожаю, і тільки після цього провести осінню обрізку, виноград зустріне зиму загартованим і підготовленим.

Як вкривати виноград на зиму, щоб врятувати його від зимових морозів?

Вкривати виноград слід при заморозках, меньше -5-6 ° С морозу. Раніше робити цього точно не слід. Фахівці рекомендують тримати виноград під укриттям якомога менше часу, і це піде тільки на користь. Успішна зимівля винограду частіше забезпечена його якісним загартовуванням, ніж укриттям.

Зверніть увагу, існують стандартні процеси - низькі температури гартують лозу, рідина йде в міжклітинний простір, крохмаль переходить в стан цукру, і рідина всередині перетворюється в сироп. По суті, це найсерйозніший антифриз, який і не дає сокам замерзати всередині і пошкоджувати лозу і коріння, а значить, виноград необхідно обов'язково загартовувати.

Якщо виноград укрити рано, можливе випрівання очок, а також розвиток грибних захворювань, яким тільки дай тепло в укритті. Найбільш правильно буде почати вкривати виноград в той момент, коли земля трохи промерзне, але не дуже. Лозу ж необхідно пов'язати і пригнути до землі заздалегідь, можна і через пару днів після обрізки.

Покривний матеріал також повинен бути поруч, щоб у будь-який момент ви могли відразу накинути його на кущі винограду. Укриття винограду повинне пропускати повітря, бути теплим і легким, можливе використання соломи, гілля, різних синтетичних тканин, інше.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...