Підбираємо добрива для городу. Поради на літо

Підбираємо добрива для городу. Поради на літо

Багато хто вважає, що найкраще підживлення - це коров'як. Як би мовити, це - природне добриво, а значить, в ньому є все, що потрібно рослинам. Але це твердження справедливе лише частково. У коров'яку багато азоту, а ось інших елементів живлення немає. Як виправити цей дисбаланс? Звичайно ж, за допомогою мінеральних добрив. Підживлення «мінералкою» можуть швидко усунути дефіцит живлення. Але потрібно навчитися визначати за деякими симптомами: чого саме не вистачає рослині.


Якщо не вистачає азоту

Брак азоту - досить поширена ситуація. В цьому випадку листя на рослинах бувають дрібними і блідими, а самі рослини жовтіють і в'януть. Вони можуть передчасно зацвісти, але квітконоси при цьому слабкі, а квіток мало.

При нестачі азоту завчасно жовтіє часник. Нижні листя капусти стають рожево-жовтими і обпадають. У білокачанної капусти формується подовжений качан, кольорова капуста закладає слабкі суцвіття. У огірків стають жовтими батоги, а плоди набувають гачкуватої форми із загостреним кінчиком.

Повернути рослини до життя допоможе 1 ст. ложка сечовини, розчинена в 10 л води. Цим розчином потрібно обприскати рослини, а також зробити кореневе підживлення. Буквально через три-чотири дні ознаки азотного голодування зазвичай зникають. А щоб підсилити ефект, перед наступним поливом потрібно посипати грядки аміачною селітрою з розрахунку 50 г на 1 м2.


У дефіциті - калій

При нестачі в грунті калію у рослин біліють кромки листків, а потім вони стають бурими і висихають. Це явище назвали крайовим опіком. Якщо калію не вистачає довгий час, стебла рослин стають слабкими, і вони легко вилягають. Огіркові листя піднімаються, а на краю загинаються вниз. Калійне голодування усувається за допомогою розчину хлористого калію (50 г на 10 л води). Цим розчином рослини обприскують, а під корінь розсипають 50-70 г сірчанокислого калію і ретельно поливають грядки.


Терміново потрібен фосфор!

Фосфорне голодування зустрічається не так часто, як азотне або калійне. При нестачі фосфору листя набувають тьмяного, темно-зеленого забарвлення. На їх нижній стороні забарвлення набуває синювато-зелений, ліловий або фіолетовий відтінки. Особливо це помітно уздовж прожилок. У помідорної розсади синюватозеленими стають і стебла. Можуть з'явитися червоні і пурпурні плями. Листя починає опадати, засохле листя чорніє. При цьому пагони стають тонкими, а зростання сповільнюється. Вилікувати рослини можна внесенням подвійного суперфосфату (30 г на 1 м2 грядки).


Бор - для зростання і краси

Дефіцит саме цього мікроелемента найчастіше відчувають рослини. При нестачі бору насамперед страждають точки зростання стебел. Стебла і листя викривляються. А у огірків викривляються ще й плоди. Кабачки і цукіні стають грубими і шорсткими. У білокачанної капусти з'являються порожнини в качані, а суцвіття цвітної капусти стають пухкими, набувають бурого кольору, крізь них проростають дрібні листя. Буряк втрачає здатність до зберігання - загниває або ще на грядці, або вже при зберіганні. Морква покривається чорними мітками - ушкодженнями. Всі проблеми вирішуються внесенням 0,3 г борної кислоти на 1 м2 грядки.

Мінеральні добрива не тільки ефективні, але і дуже прості в застосуванні. Для того, наприклад, щоб провести позакореневе підживлення, досить розчинити їх у воді і дати відстоятися. А потім залити розчин в пластикову пляшку з розбризкувачем - і можна приступати. Кореневі підживлення легко проводити за допомогою садової лійки. А для того, щоб відміряти потрібну кількість добрив, можна скористатися найпростішими мірними приладами - склянкою і ложкою.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...