Підбираємо добрива для городу. Поради на літо

Підбираємо добрива для городу. Поради на літо

Багато хто вважає, що найкраще підживлення - це коров'як. Як би мовити, це - природне добриво, а значить, в ньому є все, що потрібно рослинам. Але це твердження справедливе лише частково. У коров'яку багато азоту, а ось інших елементів живлення немає. Як виправити цей дисбаланс? Звичайно ж, за допомогою мінеральних добрив. Підживлення «мінералкою» можуть швидко усунути дефіцит живлення. Але потрібно навчитися визначати за деякими симптомами: чого саме не вистачає рослині.


Якщо не вистачає азоту

Брак азоту - досить поширена ситуація. В цьому випадку листя на рослинах бувають дрібними і блідими, а самі рослини жовтіють і в'януть. Вони можуть передчасно зацвісти, але квітконоси при цьому слабкі, а квіток мало.

При нестачі азоту завчасно жовтіє часник. Нижні листя капусти стають рожево-жовтими і обпадають. У білокачанної капусти формується подовжений качан, кольорова капуста закладає слабкі суцвіття. У огірків стають жовтими батоги, а плоди набувають гачкуватої форми із загостреним кінчиком.

Повернути рослини до життя допоможе 1 ст. ложка сечовини, розчинена в 10 л води. Цим розчином потрібно обприскати рослини, а також зробити кореневе підживлення. Буквально через три-чотири дні ознаки азотного голодування зазвичай зникають. А щоб підсилити ефект, перед наступним поливом потрібно посипати грядки аміачною селітрою з розрахунку 50 г на 1 м2.


У дефіциті - калій

При нестачі в грунті калію у рослин біліють кромки листків, а потім вони стають бурими і висихають. Це явище назвали крайовим опіком. Якщо калію не вистачає довгий час, стебла рослин стають слабкими, і вони легко вилягають. Огіркові листя піднімаються, а на краю загинаються вниз. Калійне голодування усувається за допомогою розчину хлористого калію (50 г на 10 л води). Цим розчином рослини обприскують, а під корінь розсипають 50-70 г сірчанокислого калію і ретельно поливають грядки.


Терміново потрібен фосфор!

Фосфорне голодування зустрічається не так часто, як азотне або калійне. При нестачі фосфору листя набувають тьмяного, темно-зеленого забарвлення. На їх нижній стороні забарвлення набуває синювато-зелений, ліловий або фіолетовий відтінки. Особливо це помітно уздовж прожилок. У помідорної розсади синюватозеленими стають і стебла. Можуть з'явитися червоні і пурпурні плями. Листя починає опадати, засохле листя чорніє. При цьому пагони стають тонкими, а зростання сповільнюється. Вилікувати рослини можна внесенням подвійного суперфосфату (30 г на 1 м2 грядки).


Бор - для зростання і краси

Дефіцит саме цього мікроелемента найчастіше відчувають рослини. При нестачі бору насамперед страждають точки зростання стебел. Стебла і листя викривляються. А у огірків викривляються ще й плоди. Кабачки і цукіні стають грубими і шорсткими. У білокачанної капусти з'являються порожнини в качані, а суцвіття цвітної капусти стають пухкими, набувають бурого кольору, крізь них проростають дрібні листя. Буряк втрачає здатність до зберігання - загниває або ще на грядці, або вже при зберіганні. Морква покривається чорними мітками - ушкодженнями. Всі проблеми вирішуються внесенням 0,3 г борної кислоти на 1 м2 грядки.

Мінеральні добрива не тільки ефективні, але і дуже прості в застосуванні. Для того, наприклад, щоб провести позакореневе підживлення, досить розчинити їх у воді і дати відстоятися. А потім залити розчин в пластикову пляшку з розбризкувачем - і можна приступати. Кореневі підживлення легко проводити за допомогою садової лійки. А для того, щоб відміряти потрібну кількість добрив, можна скористатися найпростішими мірними приладами - склянкою і ложкою.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Лютий

Народний та церковний календар свят. Лютий

Лютий останній місяць зими. В цьому місяці лютують морози і заметілі, тому його називають лютим....

Традиції, прикмети, прислів’я

Лютий. Традиції, прикмети, прислів’я

Лютий. Традиції, прикмети, прислів’я

Традиційно з лютим пов'язано чимало звичаїв, обрядів і... сподіванок. Недарма казали: Лютневий сніг...

Посівний календар

Місячний посівний календар садовода огородника на березень 2018 року

Місячний посівний календар садовода огородника на березень 2018 року

У посівному календарі на березень місяць 2018 року Ви зможете знайти точну інформацію про...