Бульденеж. Посадка та догляд.

Бульденеж - це декоративний різновид калини, що має дуже гарні суцвіття, але не плодоносний. У перекладі з французької «бульденеж» означає «сніжна куля» - кулясті суцвіття білого кольору дійсно схожі на сніжки.

Бульденеж - це декоративний різновид калини, що має дуже гарні суцвіття, але не плодоносний. У перекладі з французької «бульденеж» означає «сніжна куля» - кулясті суцвіття білого кольору дійсно схожі на сніжки. Але суцвіття бувають не тільки білими - вони можуть мати кремовий, рожевий або зеленуватий відтінки. Зазвичай культивується як багатостовбурний деревовидний декоративний кущик, але при бажанні можна виростити і як штамбове дерево.

Бульденеж - рослина невибаглива, догляд за ним не доставить вам великих клопотів. Може рости як на сонці, так і в півтіні. Має дуже розвинену кореневу систему, тому може переносити посуху. Бульденеж не боїться сильних морозів, з легкістю переносить навіть найсуворіші зими. До грунту не вимогливий, але на родючих ґрунтах розвивається, звичайно краще, ніж на бідних.

Саджанці бажано висаджувати навесні, до розпускання бруньок. Перед посадкою гілки саджанця вкорочують на третину. Посадкова яма повинна бути досить просторою, оскільки коріння довгі і розгалужені. Зазвичай її роблять глибиною 70-80 см і діаметром 60-70 см. Якщо грунт на ділянці глинистий, на дно ями потрібно покласти дренажний шар. На піщаних і супіщаних грунтах без цього можна обійтися. У посадкову яму укладають 3-4 відра компосту з додаванням 200 г нітрофоски і 400 г деревної золи. При посадці допустимо заглиблення кореневої шийки на 3-4 см нижче поверхні грунту. Після посадки рослину рясно поливають і мульчують пристовбурні кола торфом або компостом.

Основним доглядом є регулярний полив, оскільки рослина вологолюбна. Поливаємо навколо пристовбурного кола, в посушливу погоду 1 раз в 1-2 тижні. Після поливу бажано розпушити грунт пристовбурного кола і оновити мульчу. При гарній заправці посадкової ями перші два роки кущ можна не підживляти. Потім раз на два роки при осінньому перекопуванні під бульденеж вносять 1,5-2 відра компосту або перепрілого гною. Можна також навесні, перед цвітінням, підживити повним мінеральним добривом.

Рослина Бульденеж потребує щорічної санітарної та формуючої обрізки. Навесні обрізають засохлі, підмерзлі, пошкоджені гілки. Восени проводять формуючу обрізку, залишаючи щорічно тільки один найсильніший пагон поточного року. Якщо запустити обрізку, то у куща буде занадто багато стовбурів, він буде занадто загущений, що зменшить його декоративний вигляд, і це буде віднімати занадто багато сил на підтримку життєдіяльності пагонів, замість рясного цвітіння. Бульденеж зазвичай садять одиночною посадкою. Біля куща можна посадити тіньолюбиві рослини - папороті, хости, аквилегії.

Схожі новини по темі Домівка / Ландшафтний дизайнПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...