Будлея. Посадка та догляд.

Будлея, декоративний квітучий кущ, який може стати чудовою прикрасою квітника або майданчика для відпочинку, чи вашої присадибної ділянки.

Будлею називають «осіннім бузком». Суцвіття будлеї дійсно дуже нагадують пишні кисті бузку, але зацвітає вона в кінці літа і продовжує цвісти до пізньої осені. Гамма кольорів у неї ще багатша - в неї додаються сині, лілові, морквяні і яскраво-червоні відтінки.

Будлея родом з Азії. У нашій країні найбільш поширеним різновидом цієї культури є будлея Давида - розлогий кущ до 1,5 м заввишки. Вона цілком придатна для вирощування в Україні, але потребує укриття на зиму. Втім, вкривати її нескладно - в умовах середньої смуги після цвітіння кущ обрізають на висоту 10 см і повністю присипають торфом або іншим покривним матеріалом. Без укриття рослина може зимувати при температурі не нижче -20 ° С. Підмерзання старих пагонів не є великою проблемою - навесні крона відновлюється за рахунок пагонів поточного року. Найголовніше, щоб не замерзли коріння.

Будлея полюбляє пухкі родючі ґрунти з нейтральною або слабо лужною кислотністю, не виносить кислих ґрунтів і застою води. Тому не слід її садити в низинах, а ґрунт бажано час від часу вапнувати (раз в 2-3 роки). Рослина світлолюбна, тому її потрібно висаджувати на добре освітлених ділянках. Бажано, щоб кущ був захищений від вітрів. Легке затінення будлея теж переносить, але будуть витягуватися міжвузля, і цвітіння може бути не таким пишним.

Посадку будлеї здійснюють навесні, тоді до осені саджанець вже зацвіте. Для неї готують посадкову яму глибиною і діаметром по 50-60 см. На дно ями укладають дренажний шар з гравію, гальки або дрібного щебеню, товщиною 15-20 см. Далі яму до середини наповнюють ґрунтовою сумішшю. Добре підійде суміш з дернової землі, перегною і крупного річкового піску в пропорції 2: 2: 1.

Будлея дуже любить вологу, її потрібно не тільки регулярно поливати (раз в 1-2 тижні), але і обприскувати з пульверизатора. Раз на два роки рослину бажано підживити органічним добривом. Щороку, навесні та восени підживіть суперфосфатом і калійної сіллю. Підживлення особливо важливе, якщо будлея зимує в обрізаному стані і за сезон їй потрібно повністю відновити крону. Ґрунт під будлеєю потрібно регулярно розпушувати і видаляти бур'яни.

Будлеї використовують для одиночної посадки або висаджують невеликими групами, підбираючи кущі з різними відтінками суцвіть. Дуже мальовничо кущик будлеї виглядає посеред газону - вигнута форма гілок нагадує струмені фонтану. Добре поєднується в різних композиціях з садовими квітами, що цвітуть влітку і низькорослими декоративно листяними рослинами.

Схожі новини по темі Домівка / Ландшафтний дизайн



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...