Календар вихідних і святкових днів на 2016 рік

  ---
Календар вихідних і святкових днів на 2016 рік

Щоб завчасно підготуватися до святкових дат, слід знати, які дати в Україні вважаються неробочими днями. Традиційно 1 і 7 січня стають вихідними для жителів України. Поряд з цим, період з 1 по 3 січня стане додатковою можливістю відпочити. У березні святкується Міжнародний жіночий день, який є офіційним вихідним.

Травневі свята 2016 збігаються з православним святом Великодня, тому в українців буде додаткова можливість влаштувати собі кількаденний відпочинок. Пасха цьогоріч припадає на 1 травня. Також цього дня святкують День міжнародної солідарності трудящих. Не зважаючи на це, вихідний українці матимуть лише один – 3 травня Оскільки 1 травня випадає на неділю, то святковий період для підприємств з п’ятиденки складе цілих чотири дні – з 30 квітня по 3 травня включно. Травень, як зазвичай, радує низкою свят: з 7 по 9 травня включно святкується День Перемоги.

У червні належить уїк-енд з 18 по 20 число – це свято Трійці. А 28 числа ще невеличкий «перепочинок» серед робочого тижня – всі жителі країни відзначають День Конституції.

В принципі, до кінця 2016 року залишиться тільки один державний свято, введений в 2015 році – День захисника України. Святковий період триватиме протягом трьох днів – 14,15 і 16 жовтня. Цікаві дати, які не є вихідними днями, але можуть стати приводом для веселощів, можна знайти майже в кожному місяці. Наприклад, 25 січня всі студенти відзначають Тетянин день, а в лютому закохані мчать вітати один одного, вручаючи валентинки. Банківські працівники відзначають професійне свято 20 травня, а якщо ви хотіли стрибнути з парашутом, то краще зробити це безпосередньо в день парашутиста – тобто, 26 липня.


Згідно із статтею 73 Кодексу законів про працю України, у 2016 році на підприємствах, в установах та організаціях неробочими будуть такі святкові дні і дні релігійних свят:


1 січня, п'ятниця - Новий 2016 рік
7 січня, четвер - Різдво Христове
8 березня, вівторок - Міжнародний жіночий день
1 травня, неділя — Пасха (Великдень)
1, 2 травня, неділя-понеділок - День міжнародної солідарності трудящих
9 травня, понеділок - День Перемоги
19 червня, неділя - Трійця
28 червня, вівторок - День Конституції України
24 серпня, середа - День незалежності України
14 жовтня, п'ятниця - День захисника України

По чотири вихідні дні буде і для привітання жінок (5, 6, 7 8 березня) та святкування Дня Конституції України (25, 26, 27, 28 червня).

Вихідні ж дні 7 березня та 27 червня доведеться відпрацьовувати по суботах 12 березня та 2 липня відповідно. А от на 1 травня 2016 року (неділя) припадають одразу два свята: День солідарності трудящих та Великдень. Відповідно до статті 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. І хоча на першотравневу неділю припадає одразу два свята, додатковий вихідний буде лише один – 3 травня. Відповідне роз’яснення з цього приводу надало Мінсоцполітики у своєму листі від 20.07.2015 р № 10846/0/14-15/13.

Варто зауважити, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. Згідно КЗпП, остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.Нагадаємо, графік перенесення робочих днів у 2016 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів Кабінет Міністрів України рекомендував своїм розпорядженням від 11.11.2015 № 1155-р.


Схожі новини по темі ---Прокоментувати статтю: