Коли висівати на розсаду
У більшості з нас,городників чи дачників мало не з Нового року, чи на початку лютого, сверблять руки скоріше висадити розсаду, але досвідчені землероби, користуючись власним досвідом, не дуже спішать висівати на розсаду. І правильно роблять, адже така рання посівна зовсім не виправдана: розсада-переростки дуже погано витримують пересадку, довго приживаються, витрачаючи на адаптацію багато сил, набагато пізніше плодоносять, і в результаті наші очікування не виправдовуються. А виною всьому людська нетерплячість. Але буває, що і призабули про розсаду, замоталися, як то кажуть і ось вже квітень на дворі, і розсадою більшості овочів займатися пізно. «То коли ж сіяти?» - Запитаєте ви. Вчасно! А коли саме, ви можете дізнатися з декількох корисних порад.
Відразу візьмемо до уваги, що розрахунки часу висіву на розсаду апріорі передбачають ,що всі умови утримання (оптимальний температурний режим, вологість і освітлення) молодих рослин дотримані. Вибір часу висадки в свою чергу, напряму залежить від кліматичних умов вашого регіону (різниця між півднем і північчю України - приблизно 2 тижні) і звичайно ж від сорту самої овочевої культури (зрозуміло, що холодостійка капуста висаджується раніше, ніж теплолюбні перці). Також при посіві на розсаду не забудьте зкорегувати час посіву з місячним посівним календарем на відповідний місяць.
Якщо ви плануєте сіяти власне насіння, яке зібрали з минулого року, і не знаєте, який вік розсади вважається оптимальним для цієї культури для висадки в грунт, то скористайтеся маленькою підказкою.