Коли висівати на розсаду

У більшості з нас,городників чи дачників мало не з Нового року, чи на початку лютого, сверблять руки скоріше висадити розсаду, але досвідчені землероби, користуючись власним досвідом, не дуже спішать висівати на розсаду. І правильно роблять, адже така рання посівна зовсім не виправдана: розсада-переростки дуже погано витримують пересадку, довго приживаються, витрачаючи на адаптацію багато сил, набагато пізніше плодоносять, і в результаті наші очікування не виправдовуються. А виною всьому людська нетерплячість. Але буває, що і призабули про розсаду, замоталися, як то кажуть і ось вже квітень на дворі, і розсадою більшості овочів займатися пізно. «То коли ж сіяти?» - Запитаєте ви. Вчасно! А коли саме, ви можете дізнатися з декількох корисних порад.

То коли висівати на розсаду?

Відразу візьмемо до уваги, що розрахунки часу висіву на розсаду апріорі передбачають ,що всі умови утримання (оптимальний температурний режим, вологість і освітлення) молодих рослин дотримані. Вибір часу висадки в свою чергу, напряму залежить від кліматичних умов вашого регіону (різниця між півднем і північчю України - приблизно 2 тижні) і звичайно ж від сорту самої овочевої культури (зрозуміло, що холодостійка капуста висаджується раніше, ніж теплолюбні перці). Також при посіві на розсаду не забудьте зкорегувати час посіву з місячним посівним календарем на відповідний місяць.
Якщо ви плануєте сіяти власне насіння, яке зібрали з минулого року, і не знаєте, який вік розсади вважається оптимальним для цієї культури для висадки в грунт, то скористайтеся маленькою підказкою.

■ Баклажани - 60 днів.
■ Болгарський перець - 60-75 днів.
■ Капуста цвітна, рання і білокачанна - 50-45 днів, а сорти середнього і пізнього дозрівання - 40-45 днів.
■ Салата - 40 днів.
■ Цибуля-чорнушка і порей- до 50 днів.
■ Селера - 70-80 днів.
■ Огірки, баштанні, патісони і кабачки - 25-30 днів.
■ Томати - для ранніх і гібридних сортів 45-50 днів, а для гібридів і сортів пізнього і середньго термінів дозрівання - 55-60 днів.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....

Посівний календар

Місячний посівний календар городника на липень 2018 року

Місячний посівний календар городника на липень 2018 року

Місячний посівний календар, таблиця городника садовода на липень 2018 року по Україні. Фази місяця,...