Коли висівати на розсаду

У більшості з нас,городників чи дачників мало не з Нового року, чи на початку лютого, сверблять руки скоріше висадити розсаду, але досвідчені землероби, користуючись власним досвідом, не дуже спішать висівати на розсаду. І правильно роблять, адже така рання посівна зовсім не виправдана: розсада-переростки дуже погано витримують пересадку, довго приживаються, витрачаючи на адаптацію багато сил, набагато пізніше плодоносять, і в результаті наші очікування не виправдовуються. А виною всьому людська нетерплячість. Але буває, що і призабули про розсаду, замоталися, як то кажуть і ось вже квітень на дворі, і розсадою більшості овочів займатися пізно. «То коли ж сіяти?» - Запитаєте ви. Вчасно! А коли саме, ви можете дізнатися з декількох корисних порад.

То коли висівати на розсаду?

Відразу візьмемо до уваги, що розрахунки часу висіву на розсаду апріорі передбачають ,що всі умови утримання (оптимальний температурний режим, вологість і освітлення) молодих рослин дотримані. Вибір часу висадки в свою чергу, напряму залежить від кліматичних умов вашого регіону (різниця між півднем і північчю України - приблизно 2 тижні) і звичайно ж від сорту самої овочевої культури (зрозуміло, що холодостійка капуста висаджується раніше, ніж теплолюбні перці). Також при посіві на розсаду не забудьте зкорегувати час посіву з місячним посівним календарем на відповідний місяць.
Якщо ви плануєте сіяти власне насіння, яке зібрали з минулого року, і не знаєте, який вік розсади вважається оптимальним для цієї культури для висадки в грунт, то скористайтеся маленькою підказкою.

■ Баклажани - 60 днів.
■ Болгарський перець - 60-75 днів.
■ Капуста цвітна, рання і білокачанна - 50-45 днів, а сорти середнього і пізнього дозрівання - 40-45 днів.
■ Салата - 40 днів.
■ Цибуля-чорнушка і порей- до 50 днів.
■ Селера - 70-80 днів.
■ Огірки, баштанні, патісони і кабачки - 25-30 днів.
■ Томати - для ранніх і гібридних сортів 45-50 днів, а для гібридів і сортів пізнього і середньго термінів дозрівання - 55-60 днів.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...