Коли висівати на розсаду

У більшості з нас,городників чи дачників мало не з Нового року, чи на початку лютого, сверблять руки скоріше висадити розсаду, але досвідчені землероби, користуючись власним досвідом, не дуже спішать висівати на розсаду. І правильно роблять, адже така рання посівна зовсім не виправдана: розсада-переростки дуже погано витримують пересадку, довго приживаються, витрачаючи на адаптацію багато сил, набагато пізніше плодоносять, і в результаті наші очікування не виправдовуються. А виною всьому людська нетерплячість. Але буває, що і призабули про розсаду, замоталися, як то кажуть і ось вже квітень на дворі, і розсадою більшості овочів займатися пізно. «То коли ж сіяти?» - Запитаєте ви. Вчасно! А коли саме, ви можете дізнатися з декількох корисних порад.

То коли висівати на розсаду?

Відразу візьмемо до уваги, що розрахунки часу висіву на розсаду апріорі передбачають ,що всі умови утримання (оптимальний температурний режим, вологість і освітлення) молодих рослин дотримані. Вибір часу висадки в свою чергу, напряму залежить від кліматичних умов вашого регіону (різниця між півднем і північчю України - приблизно 2 тижні) і звичайно ж від сорту самої овочевої культури (зрозуміло, що холодостійка капуста висаджується раніше, ніж теплолюбні перці). Також при посіві на розсаду не забудьте зкорегувати час посіву з місячним посівним календарем на відповідний місяць.
Якщо ви плануєте сіяти власне насіння, яке зібрали з минулого року, і не знаєте, який вік розсади вважається оптимальним для цієї культури для висадки в грунт, то скористайтеся маленькою підказкою.

■ Баклажани - 60 днів.
■ Болгарський перець - 60-75 днів.
■ Капуста цвітна, рання і білокачанна - 50-45 днів, а сорти середнього і пізнього дозрівання - 40-45 днів.
■ Салата - 40 днів.
■ Цибуля-чорнушка і порей- до 50 днів.
■ Селера - 70-80 днів.
■ Огірки, баштанні, патісони і кабачки - 25-30 днів.
■ Томати - для ранніх і гібридних сортів 45-50 днів, а для гібридів і сортів пізнього і середньго термінів дозрівання - 55-60 днів.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...