Обліпиха. Як збирати обліпиху

  Домівка

Обліпиха отримала назву за своє дивно рясне плодоношення: гілка буквально обліплена щільно сидячими ягодами. Дійсно, обліпиха хороших сортів при сприятливих умовах стабільно дає високі врожаї. Але як часто це буває, у високій продуктивності обліпихи є і зворотна сторона - ягоди ростуть на гілках в такій величезній кількості і настільки щільно прилягають до стовбура, що збір плодів голими руками перетворюється на виснажливий багатоденний процес. До того ж коротка плодоніжка і колючки на гілках стають серйозною перешкодою в зборі врожаю.

По-перше, шипи досить боляче колються, а м'які ягоди при спробі відокремити їх від рослини легко мнуться в руках, виділяючи сік, який нещадно щипає шкіру, - все це нітрохи не додає ентузіазму садівникові.


Як збирати обліпиху

Збір обліпихи вручну або за допомогою маленьких ножиців , або щипців широко застосовується особливо коли дерев обліпихи на ділянці небагато. Головним мінусом цього способу є марудна робота, яка займає багато часу. Але незважаючи на суттєві недоліки, у цього способу збору обліпихи є і серйозні переваги - так ви не пошкодите ні ягоду, ні дерево.

Якщо ви не плануєте робити заготовки з цілісних ягід, можна значно спростити збір врожаю обліпихи обмежившись отриманням обліпихового «нектару». Для цього обліпиху тиснуть рукою прямо на гілці, переміщаючись від основи гілки вниз, здавлюючи ягоди обліпихи таким чином, щоб з них витікав сік в спеціально підготовлену ємність. Продуктивність збору при цьому досягає 3-4 літрів обліпихової «фрешу» на годину. Головне пам'ятати, що сік може пошкодити шкіру рук, тому обов'язково надіньте чисті бавовняні або кулінарні рукавички.

Деякі садівники збирають урожай обліпихи після перших заморозків. Заморожені ягоди легко осипаються на попередньо розстелені брезент або плівку від легких ударів по стовбуру або прутами по гілках. Однак цей спосіб недосконалий, тому що плоди, залишені на гілках, перестигають, псуються від дощів і пошкоджуються птахами. До того ж зима у нас наступає повільно, морози чергуються з відлигами, тоді шкірка ягід також відтаює і при обтрушуванні може відокремитися від м'якоті, яка залишається на гілках.

Щоб полегшити важкий і трудомісткий процес збору ягід, дотримуйтесь трьох простих правил:


Вирішивши вирощувати обліпиху у себе на ділянці, віддайте перевагу сортам з великими ягодами і сухим відривом. Збирайте ягоди на початку дозрівання, коли вони вже набули жовтого або червоно-оранжевого забарвлення, але не втратили пружності. Перезрівші ягоди обліпихи стають м'якими і при зривання роздавлюються.

Використовуйте пристосування і інструменти для швидкого збору плодів у вигляді гребінок для зчісування, петельок, U- подібних шпильок і т. д.

Плодоношення обліпихи починається на третій-четвертий рік після посадки. Якщо ваші деревця розвиваються погано, можливо, ви перестаралися з обробкою ґрунту і пошкодили корінці, які залягають близько до поверхні. Щоб не нашкодити своїм деревцям обліпихи, рихліть ґрунт навколо них не глибше, як на 5 см.

Схожі новини по темі Домівка



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...