Органічні добрива. Поради

Багато садоводів і городників вважають, що якщо не застосовувати мінеральні добрива, то можна отримати екологічно чисті і особливо корисні овочі і фрукти. Але насправді це не так, від браку мінерального харчування, тобто мінеральних добрив, овочі дають низький урожай і при цьому накопичують мало вітамінів. А нітратами можна напічкати плоди навіть зайвою кількістю гною. Виходить, що вся справа в концентрації, доречності та своєчасності підживлення для кожної культури. Травень, червень - традиційний час першого підживлення після висадки розсади в грунт.

Що і чим підживляти?

Почнемо з картоплі. Картоплю варто підживляти в період бутонізації і початку цвітіння. По вологій землі посипаємо попіл. Попіл прискорює утворення клубнів.

Білокачанна капуста також відчутно реагує на своєчасне підживлення, особливо ранні сорти. Через 10-15 днів після висадки розсади в відкритий грунт, капусту можна підживити розведеним коров’яком, (1:10) по пів літри на 10 літрів води, підсипати попелу, чи полити настоєм попелу з додаванням одної ложки сечовини. Третій спосіб підкормки капусти – настоєм з перебродившої трави.

Цвітну капусту підживляємо через два тижні після висадки розсади. Потрібно розвести одна столову ложку сечовини в десяти літрах води з додаванням пів літри коров’яку . Також цвітну капусту можна підживити калімагнезією або аміачною селітрою по одній чайній ложці на 10 л. води.

Баклажани потрібно підживляти раз на 10-12 днів. Під час цвітіння і утворення плодів підживляємо розведеним коров’яком (1:10), пташиним послідом (1:15) по одному стакану на 10 літрів води, або повним мінеральним добривом у співвідношенні 1 столова ложка на 10л. води.

Кабачки полюбляють підкормку через два тижні після висадки (до цвітіння) чи появи сходів при посіві в грунт. На відро води потрібно розвести одну літру коров’яку додавши 1ст.л. повного мінерального добрива. Розхід такого добрива – 1л. розчину на одну рослину кабачка і по 5-6 літрів на 1м квадратний на грядку з патисонами.

Цибуля. Якщо перо цибулі слабо зростає, то при висоті приблизно 8 см (через 3-4 неділі після сходу) цибулю поливаємо сечовиною (1ч. ложка на 10л. води), або настоєм перебродившї трави чи коров’яком (1:10), чи пташиним послідом (1:20) – по одному стакану на відро води просто на листя.

Чим замінити коров’як.

Якщо в рекомендаціях по агротехніці вказаний коров’як, а у Вас лише пташиний послід, то можна одне добриво замінити іншим, врахувавши пропорції. Якщо немає ні одного, ні другого, застосовуйте настій з перебродившої трави. Для того, щоб отримати настій з перебродившої трави, на пів бочки різаної трави без зрілого насіння і коренів заливаємо до верху водою і залишаємо бродити під кришкою 3-4 дні. Потім необхідно процідити, розвести водою 1:1 і можна підживляти любі овочі. Ще одна хороша органічна настойка – настойка біогумусу або перегною.

Особливо люблять підживлення органічними добривами огірки, кабачки, цвітна капуста, перець, баклажани, пізня капуста і селера.

Сухий пташиний послід для підживлення огірків, баклажанів і перцю потрібно розвести водою у співвідношенні 1:20, для інших овочевих – 1:15. Коров’як для огірків, баклажанів, перцю капусти розводьте водою 1:10, для інших овочів – 1:8.


Бажаємо Вам екологічно-чистого та багатого врожаю!

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на червень місяць 2019 року по...