Органічні добрива. Поради

Багато садоводів і городників вважають, що якщо не застосовувати мінеральні добрива, то можна отримати екологічно чисті і особливо корисні овочі і фрукти. Але насправді це не так, від браку мінерального харчування, тобто мінеральних добрив, овочі дають низький урожай і при цьому накопичують мало вітамінів. А нітратами можна напічкати плоди навіть зайвою кількістю гною. Виходить, що вся справа в концентрації, доречності та своєчасності підживлення для кожної культури. Травень, червень - традиційний час першого підживлення після висадки розсади в грунт.

Що і чим підживляти?

Почнемо з картоплі. Картоплю варто підживляти в період бутонізації і початку цвітіння. По вологій землі посипаємо попіл. Попіл прискорює утворення клубнів.

Білокачанна капуста також відчутно реагує на своєчасне підживлення, особливо ранні сорти. Через 10-15 днів після висадки розсади в відкритий грунт, капусту можна підживити розведеним коров’яком, (1:10) по пів літри на 10 літрів води, підсипати попелу, чи полити настоєм попелу з додаванням одної ложки сечовини. Третій спосіб підкормки капусти – настоєм з перебродившої трави.

Цвітну капусту підживляємо через два тижні після висадки розсади. Потрібно розвести одна столову ложку сечовини в десяти літрах води з додаванням пів літри коров’яку . Також цвітну капусту можна підживити калімагнезією або аміачною селітрою по одній чайній ложці на 10 л. води.

Баклажани потрібно підживляти раз на 10-12 днів. Під час цвітіння і утворення плодів підживляємо розведеним коров’яком (1:10), пташиним послідом (1:15) по одному стакану на 10 літрів води, або повним мінеральним добривом у співвідношенні 1 столова ложка на 10л. води.

Кабачки полюбляють підкормку через два тижні після висадки (до цвітіння) чи появи сходів при посіві в грунт. На відро води потрібно розвести одну літру коров’яку додавши 1ст.л. повного мінерального добрива. Розхід такого добрива – 1л. розчину на одну рослину кабачка і по 5-6 літрів на 1м квадратний на грядку з патисонами.

Цибуля. Якщо перо цибулі слабо зростає, то при висоті приблизно 8 см (через 3-4 неділі після сходу) цибулю поливаємо сечовиною (1ч. ложка на 10л. води), або настоєм перебродившї трави чи коров’яком (1:10), чи пташиним послідом (1:20) – по одному стакану на відро води просто на листя.

Чим замінити коров’як.

Якщо в рекомендаціях по агротехніці вказаний коров’як, а у Вас лише пташиний послід, то можна одне добриво замінити іншим, врахувавши пропорції. Якщо немає ні одного, ні другого, застосовуйте настій з перебродившої трави. Для того, щоб отримати настій з перебродившої трави, на пів бочки різаної трави без зрілого насіння і коренів заливаємо до верху водою і залишаємо бродити під кришкою 3-4 дні. Потім необхідно процідити, розвести водою 1:1 і можна підживляти любі овочі. Ще одна хороша органічна настойка – настойка біогумусу або перегною.

Особливо люблять підживлення органічними добривами огірки, кабачки, цвітна капуста, перець, баклажани, пізня капуста і селера.

Сухий пташиний послід для підживлення огірків, баклажанів і перцю потрібно розвести водою у співвідношенні 1:20, для інших овочевих – 1:15. Коров’як для огірків, баклажанів, перцю капусти розводьте водою 1:10, для інших овочів – 1:8.


Бажаємо Вам екологічно-чистого та багатого врожаю!

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...